Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg finner ikke der man legger til folk :P Mobilen min er så sinnsykt treg når det gjelder snaps, så sender nesten aldri lenger.

Når du er i kamera-view'en er det en gul snapchat knapp øverst på midten. Trykker man på den kommer det opp om det er noen som har lagt deg til :)

  • Like 1
  • Svar 577
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

NEI, IKKE VÆR FORSIKTIG MED PUPPEBILDER OG SÅNT!

Sendte han snap tilbake av ett målebånd som.Viste 4 cm, sluttet da!

Jeg har nå fått flere snaps enn jeg har gjort siden jeg fikk snapchat for tre måneder siden. Livet mitt kommer aldri til å bli det samme igjen!

Posted Images

Skrevet

Når du er i kamera-view'en er det en gul snapchat knapp øverst på midten. Trykker man på den kommer det opp om det er noen som har lagt deg til :)

Fant det ut, men takk ^^

  • Like 1
Skrevet

Snap i vei:D ingvildhajum her. Jeg står forøvrig både i ledtog med anonymous og den sicilianske mafiaen, så er ikke noe poeng å sende grisebilder til meg dersom du ikke vil ha de publisert videre.

  • Like 3
Skrevet

 

Jeg sender så utrolig mye fjas :P:lol: hehe... Mye hund og mye tull.. Hehe

 

Jeg liker å se snappene dine, lykkelig valp og litt mindre lykkelig, men nydusjet valp :lol:

  • Like 1
Skrevet

Jeg ble litt lettet da jeg så innom denne tråden og fant ut at det var fler som hadde blitt lagt til av en tvilsom. Det var iallfall ikke bare meg :aww:

Annikengrande på snap enda, om noen skulle føle for å legge til :ahappy:

  • 1 month later...
Skrevet

Har nettopp fått masse puppebilder av jenifa4 med teksten "ops my boob fall Out"

Så hvis noen andre blir lagt til av hu er det bare å slette, såfremt dere ikke vil ha en pupp i trynet.

  • Like 1
Skrevet

Vill gärna vara med: trasseltrollet

Är inte så hej på tekniska prylar men försöker. :)

Edit: Försöker lägga till folk men den söker inte upp när jag skriver namnet... Tror jag, jag får i vart fall ingen lägga till knapp el liknande?

  • Like 1
Skrevet

Det här vart ju jättekul, fått massa söta snapps från olika sonisar! :) *ser ner på djuren som ligger strödda på golvet och inte alls vill göra något snappbart för tillfället*

  • Like 1
Skrevet

Eg tek gjerne fleire hundefolk på snap. Koser meg masse med dei eg allereie har. Eg spammer mykje hund, og litt anna tull,blir glad for alt bortsett fra runkebilder! ittadakimasu er meg!

Skrevet

HulderSkulder - sender veldig lite snaps, og sjekker de en gang i uka ca. Men koselig å få random hundesnaps. Barn og drikke-snaps er kjedelig. Og lange snaps. Og fire snaps av samme motiv. Hehe... :P

  • 1 month later...
Skrevet

Advare dere som adder meg på snap.. Jeg lager laaaaange mystorys når jeg drikker :lol:

Jeg pleier å smile godt av de :) So keep 'em coming :lol:

  • Like 1
Skrevet

Jeg pleier å smile godt av de :) So keep 'em coming :lol:

Hahaha, godt noen ser underholdningen :D :D fortsetter nok imorgen og lørdag, satser på å bikke 600 sekunder :lol:

  • Like 1
Guest Christine
Skrevet

Hahaha, godt noen ser underholdningen :D :D fortsetter nok imorgen og lørdag, satser på å bikke 600 sekunder :lol:

En bekjent bikket 2015 en kveld :|

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...