Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har bladd gjennom tråden vis meg din løsning med hundebur i bilen, og ser det er forskjellig hva folk bruker som liggeunderlag i bilburet. Vi har brukt "soggy doggy" dørmatte, pledd/tepper av ulike typer eller håndduker. Mest denne dørmatten, siden den ikke sklir og ikke er så veldig varm. Hunden her i huset har en del valpepels enda, så det kan fort bli varmt for henne. Anywho, synes det er litt upraktisk med denne dørmatten eller tepper når det er vått ute.. (Bor på vestlandet, så her er vått ganske ofte! :P) Når hunden er våt (les; gjennomblaut) etter tur, blir jo underlaget søkkvått, og så lukter det surt med en gang. Med mindre det vaskes daglig da..

Hva er deres erfaringer? Hva fungerer og ikke?

Tar også gjerne imot bilder eller linker til det dere bruker :)

Skrevet

om vi ikke bruker halm (innser at det ikke er et alternativ for folk flest :) ), så bruker vi fleecetepper, og vasker dem ved behov. hadde jeg stolt på at hundene ikke spiser på tepper, hadde jeg brukt ull om det ofte ble vått..

Skrevet

Madrass fra Jysk som vi har skjært til.

Så har vi voksduk som vi har tilpasset som kan vaskes med tynne fleecepledd så de kan korve litt sammen..

Høst, vinter og vår har vi vetbed i tillegg.

Skrevet

varierer mellom del av dørmatte som finnes i det du går inn i butikken, fleeceteppe og ulll

Skrevet

Ene dyret sin side har en vanntett madrass med ullpledd over, andre udyret som tygger på madrasser har et par ullpledd, dog hvis de skal ligge der lenge så har vi en ekstra madrass i bilen som vi kan legge inn. Bruker å ta pleddene ut og tørke hvis de blir våte, eller vaske hvis vi har et gjørmehull av noen hunder med hjem :)

Skrevet

Trur eg har ei baderomsmatte med antiskli underst, så ei superbillig IKEA dyne, og til slutt eit "kosepledd" på toppen. Bur også på vestlandet, men aldri vert plaga av lukt til tross for veker med regn i strekk. Men kan kanskje ha noko med at udyra ikkje luktar hund til vanleg heller då... :)

Skrevet

Speidertepper fra Jysk. Skal se om jeg får tak i ulltepper fra overskuddslageret borti høgget her.
I 2009 fant moren min ut at det ville være varmt for rottweiler unghunden min å ha en isoporplate i bunnen av buret. Jeg finner fortsatt isoporkuler ...

Skrevet

Gamlingen har saueskinn frå Ikea, ungdyret har fleecetepper. Prøvde å ha saueskinn til begge, men ungdommen fillerista sitt og det var ull overalt. :hmm: Er ikkje heilt fornøgd med fleecetepper, blir fort ein ball som han krøller bort i eit hjørne, men det er det einaste han ikkje tygger i stykker av det me har prøvd.

Har ikkje prøvd dyner, kanskje det blir neste prosjekt. :ahappy:

Skrevet

Jeg bruker Helly Hansen matte i bunn. Jeg har alltid noe opp på som varierer etter årstid :) Soggy doggymatter (fine om sommeren når de ofte bader på tur), vet bed, ulltepper eller saueskinn :)

Skrevet

Jeg bruker wetbed :-) Det er nemlig det eneste som overlever i buret til kelpiegærningen! Jeg forsøkte et ullpledd siden det er vinter og kaldt... Vell, det er nlye makulert. hehe

Skrevet

Har en tynn pute/matte som brukes på sommeren - og om vinteren har hun et saueskinn i tillegg. Hun ligger bare i bilen når vi skal fra a til å, og til det bruket fungerer det veldig fint.

Skrevet

Har et liggeunderlag fra clas ohlson som jeg har klippet til og har i bunnen og en vetbed oppå der. Liggeunderlaget isolerer godt mot kulde :) Vetbed er fantastisk fordi det tørker så fort hvis det blir vått.

Skrevet

Hmm. Takk for ulike innspill alle sammen :)

Skal ikke være lett altså.. En hund som blir fort varm, ikke er så glad i å ligge på tepper (knørver de sammen i en ball i hjørnet..), eeelsker vann så hun er søkkvåt etter hver tur, og lat matmor som ikke gidder å sette på en vaskemaskin med tepper hver dag :P

Tror vi skal teste ut en sånn vetbed jeg da. De går vel an å skjære til så de passer akkurat i buret?

Skrevet

Jeg bruker yogamatte. Kjøpt billig på Europris (tror jeg), lett å vaske av, og antiskli.
Også legger jeg fleecetepper og håndduker inn når det er kaldt ute.

Skrevet

Bruker vetbed av den aller tykkeste kvaliteten for de ligger så godt i bunnen av burene. Du klipper de enkelt til ja :) Men pass på å kjøpe TYKKE vetbed. De siste jeg så av dårlig kvalitet var omtrent som fleecetepper fra ikea liksom.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...