Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes V kull


Recommended Posts

  • Svar 476
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hahahaha, det er noe ironisk over at hun går med Stankel-halsbåndet sitt i disse tider..

Jeg er sikker på at dette blir et galskapskull terror kommer til å få en ny dimensjon og jeg er så heldig at jeg kan få nyte det i akkurat passe doser

Fyttigrisen, jeg krysser fingrene! Håper flere av valpene ender opp hos folk i nærheten, så man får fulgt med litt. Og at forvertstispa blir superbra, og at hun får mange bra valper. Den fantastiske

Posted Images

Skrevet

Arya er forøvrig helt i rute med løpetiden sin nå, så får håpe hun er det neste løpetid også. :)

Skrevet

Den hunden liker rutiner :P

Kan du legge rutinen slik at det blir parring sånn mot slutten av juni? Jobben min må jeg jo søke om ferie i april :blink: og september er utenfor ferie "sesongen" med tanke på fødsel :P

Mange kabaler som skal gå opp her altså :P

Skrevet

Kan du legge rutinen slik at det blir parring sånn mot slutten av juni? Jobben min må jeg jo søke om ferie i april :blink: og september er utenfor ferie "sesongen" med tanke på fødsel :P

Mange kabaler som skal gå opp her altså :P

og gud hun kan ikke løpe under rase spesialen :lol: Så juni Arya! :D

Skrevet

Jeg holder en knapp på parring i slutten av juni :D hun pleier å høre når jeg blir litt streng. Bare ingen forteller hun hva som faktisk skal skje for det kan bli litt sterk kost for uskyldheten selv. Det er jo bullen som er grisen :P

  • Like 2
Skrevet

Skulle det blir krise så ligger alternative klart i frysen i form av:

Grand Ch Suthenskys Single N Luvn It PT

Egentlig planlagt for neste generasjon, men man tar det man har eller noe *ler* (det var en veldig forenkelig av energien som ligger bak å ta inn sperm import og valg av hannhund å gjøre det fra ;) )

Skrevet

Det er jo nesten så man får lyst på selv... men bare nesten, altså :).

Ikke nesten, man FÅR fryktelig lyst på! :hyper:

Lidelse egentlig :getlost:

  • 5 weeks later...
Skrevet

I og med jeg har også planlagt ett siste kull på Talli 2014-2015 så ender jeg med å beholde fra det kullet (Talli er og blir mitt hjertebarn så det er kun bassert på hjerte som sier jeg må ha Talli barn i huset :rolleyes: og at det er mer praktisk å beholde fra kull nr.2 jeg planlegger inne samme året så jeg slipper valpekull og valp/unghund fra annet kull samtidig.)

Jeg er derfor ute etter en aktiv förvert til en tispe i dette kullet. Helst deleier da jeg tenker bare ha ett kull.

Skrevet

@Nymeria da var det vel ikke noen vei utenom, jeg tror du trenger en Arya valp :D

Dette har ikke jeg hørt noe om. Da syns jeg hun skal ta kontakt altså! :P

Skrevet

@Nymeria da var det vel ikke noen vei utenom, jeg tror du trenger en Arya valp :D

Tror? Vi vet! :aww:

Dette har ikke jeg hørt noe om. Da syns jeg hun skal ta kontakt altså! :P

Dere er greie i grunn!! Her er det jammen ikke lett å være snusfornuftig og holde fingrene av fatet når dere holder på sånn!

Dere VET jo jeg elsker denne klepisfrøkna mi noe vanvittig fra før av og kunne lett hatt et par-tre stk av henne og kost meg glugg i hjel. Og så sier dere sånn her!!

Skamme seg :aww:

:drool::drool::drool:

Hadde ikke tenkt meg fòr-valp egentlig da. Jeg som har separasjonsangst fra før av liksom :whistle:

Skrevet

Men på den andre siden, så kan jeg anskaffe en bobil og campe i hagen til Jeanette de to månedene da :lol:

Skrevet

Men på den andre siden, så kan jeg anskaffe en bobil og campe i hagen til Jeanette de to månedene da :lol:

Eller du kan få låne campingvogna mi :D

  • Like 5
Skrevet

Eller du kan få låne campingvogna mi :D

Da er det ordna med overnatting så da er det i boks :D

Det funker så fint med en hund på fôr her så det går bra. Dette fikset vi fint ;)

  • Like 2
Skrevet

Da er det ordna med overnatting så da er det i boks :D

Det funker så fint med en hund på fôr her så det går bra. Dette fikset vi fint ;)

:icon_cry::wub::drool:

Skrevet

Men på den andre siden, så kan jeg anskaffe en bobil og campe i hagen til Jeanette de to månedene da :lol:

Det er fryktelig dårlig med parkeringsmuligheter for så store kjøretøy her.

Men jeg har et tomt gjesterom :D

Eller så kan du gjøre som Arkan, og ha ditt eget kull samtidig.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...