Gå til innhold
Hundesonen.no

Opptak av bikkja på webcam for dummies


xxx12345
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Vi har trådløst webcam fra D-link. Ttrenger dog strømtilgang. D-link har en egen side man kan streame live fra. De har også en app man kan bruke, når man ikke har PC i umiddelbar nærhet for å sjekke. Kameraene har også lyd.

http://www.komplett.no/d-link-bundle-2-x-dcs-930l/752929

Vi har D-Link og veldig fornøyd. Er ofte inne via appen og ser hva hundene driver med

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

How to - for dummies?

Disse webcammene blir konfigurert første gang via ruteren din. Etter det er det bare å sette opp kameraene i en stikkontakt der du føler de trenger å stå. Disse kameraene tar også opp lyd.

Det finnes også en app som er både android- og applebasert, men du kan også se de på PC-en, der lager du et brukernavn på siden den henviser deg til, samt et passord.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

How to - for dummies?

Dette er egne web kamera, så de må først kjøpes.

Så trenger de kun strøm og konfigureres første gangen du skrur på. Kobles til det tråløse nettverket ditt, logger deg inn med mail og passord. Da kan du se live hva hundene gjør. Den tar ikke opp, så du får ikke sett hva de har gjort, kun hva de gjør akkurat nå. Veldig greit når man er jobb, så kan jeg raskt via mobilen (jobbens brannmur stopper for at jeg får sett via pc) hva hundene driver med. Synes det virker veldig enkelt og lettvindt

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Her bruker vi Movie Maker. Velger webkamera som kilde, og tar opp.

Eventuelt kan man også laste ned webcamera-software på nett.

Windows? Kan du streame til mobilen med den, eller bare ta opp og se på etterpå?

Står at man må betale for å ha privat channel på ustream?

Regner ikke med at folk komer til å klikke seg inn for å se leiligheten min, men hadde vært ålreit å ikke ha det åpent for alle :P

Fant du ut av dette? Jeg vil heller ikke ha åpent for alle :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har du en laptop/data med kamera hjemme er dette det enkleste: skriv appear.in/*ønsket kanalnavn* i nettleseren. Det åpnes en kanal. Skriv akkurat det samme i nettleseren som du vil følge med på bikkja på. Voila, done. Er bare real time, da, ikke opptak. Bare prøv: appear.in/hundesonen

:D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har du en laptop/data med kamera hjemme er dette det enkleste: skriv appear.in/*ønsket kanalnavn* i nettleseren. Det åpnes en kanal. Skriv akkurat det samme i nettleseren som du vil følge med på bikkja på. Voila, done. Er bare real time, da, ikke opptak. Bare prøv: appear.in/hundesonen

:D

GENIALT!!! Midt i blinken, helt topp. Takk :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...