Gå til innhold
Hundesonen.no

Opptak av bikkja på webcam for dummies


Recommended Posts

Skrevet

Ehm, det er min samboer som har fikset dette hjemme. Hvis du ikke har fått noen vettuge svar fra andre her utover ettermiddagen, så skal jeg høre med samboer senere i kveld og komme med en guide da. :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg har lagd meg profil og en kanal på www.ustream.com og lastet ned app til iphonen min. Der kan man enten streame, slik at man kan se på det direkte i appen på telefonen eller fra en pc, eller så kan man ta opp og se på senere. Funker veldig bra :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Står at man må betale for å ha privat channel på ustream?

Regner ikke med at folk komer til å klikke seg inn for å se leiligheten min, men hadde vært ålreit å ikke ha det åpent for alle :P

Skrevet

Vi har trådløst webcam fra D-link. Ttrenger dog strømtilgang. D-link har en egen side man kan streame live fra. De har også en app man kan bruke, når man ikke har PC i umiddelbar nærhet for å sjekke. Kameraene har også lyd.

http://www.komplett.no/d-link-bundle-2-x-dcs-930l/752929

Vi har D-Link og veldig fornøyd. Er ofte inne via appen og ser hva hundene driver med

  • Like 1
Skrevet

How to - for dummies?

Disse webcammene blir konfigurert første gang via ruteren din. Etter det er det bare å sette opp kameraene i en stikkontakt der du føler de trenger å stå. Disse kameraene tar også opp lyd.

Det finnes også en app som er både android- og applebasert, men du kan også se de på PC-en, der lager du et brukernavn på siden den henviser deg til, samt et passord.

  • Like 2
Skrevet

How to - for dummies?

Dette er egne web kamera, så de må først kjøpes.

Så trenger de kun strøm og konfigureres første gangen du skrur på. Kobles til det tråløse nettverket ditt, logger deg inn med mail og passord. Da kan du se live hva hundene gjør. Den tar ikke opp, så du får ikke sett hva de har gjort, kun hva de gjør akkurat nå. Veldig greit når man er jobb, så kan jeg raskt via mobilen (jobbens brannmur stopper for at jeg får sett via pc) hva hundene driver med. Synes det virker veldig enkelt og lettvindt

  • Like 1
  • 1 month later...
Skrevet

Her bruker vi Movie Maker. Velger webkamera som kilde, og tar opp.

Eventuelt kan man også laste ned webcamera-software på nett.

Windows? Kan du streame til mobilen med den, eller bare ta opp og se på etterpå?

Står at man må betale for å ha privat channel på ustream?

Regner ikke med at folk komer til å klikke seg inn for å se leiligheten min, men hadde vært ålreit å ikke ha det åpent for alle :P

Fant du ut av dette? Jeg vil heller ikke ha åpent for alle :)

Skrevet

Vi bruker ustream nå. Kan streame fra mobilen tror jeg, men har ikke prøvd. Du kan gjøre kanalen privat, slik at bare du kan se den.

Skrevet

Vi bruker gopro-kamera og filmer. Finnes en app som gjør at man kan se det på mobilen, men det er bare innen en viss rekkevidde om jeg har forstått riktig. Jeg filmer og ser det på PC i etterkant :)

Skrevet

Har du en laptop/data med kamera hjemme er dette det enkleste: skriv appear.in/*ønsket kanalnavn* i nettleseren. Det åpnes en kanal. Skriv akkurat det samme i nettleseren som du vil følge med på bikkja på. Voila, done. Er bare real time, da, ikke opptak. Bare prøv: appear.in/hundesonen

:D

  • Like 1
Skrevet

Har du en laptop/data med kamera hjemme er dette det enkleste: skriv appear.in/*ønsket kanalnavn* i nettleseren. Det åpnes en kanal. Skriv akkurat det samme i nettleseren som du vil følge med på bikkja på. Voila, done. Er bare real time, da, ikke opptak. Bare prøv: appear.in/hundesonen

:D

GENIALT!!! Midt i blinken, helt topp. Takk :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...