Gå til innhold
Hundesonen.no

Romjulsutstillingen 2013


Recommended Posts

  • Svar 217
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

"Jeg reiser alene!" Tipper alle passasjerene hadde blitt glad for litt kelpieløøøv sånn i romjulstida. Hadde blitt en suksess, det!

Si ifra om det blir da, vurderer å melde på en av mine voksne! Tenkte egentlig å spare Kiyomi til Exporama, så da er det vel hu derre som jeg allerede har brukt en hel del penger på å stille ut som er

Ble nettopp leid inn som skriver!

Skrevet

Akkurat denne utstillingen stiller jeg på uansett.

Håper Talli er i pels og er hun ikke det så spiller det ingen rolle :D

I fjor hadde vi "julebord" når alle ringene var ferdig på søndagen og håper det kan bli en "sonen" tradisjon :ChristmasTree: :CandyCane: :Reindear::santa-smiley-ho-ho-ho: :juletre: :Snowman: :santadance: :SantaHappy:

Skrevet

Portugisisk dommer på portisene! Wee! Han er alltid spennende å stille for... Men jeg har bare en halvveis nedklippet veteran. Hallo - jeg trenger en hund å stille!

Dommeren på pap er selv oppdretter, og jeg mistenker at Leja ikke er helt hennes type.. Kankje ikke en dommer for oss sånn sett, dessverre. :( Men hun er visst veldig snill og god og fin å stille for med urutinerte hunder.. så kanskje, kanskje??

Skrevet

Vi stiller selvsagt også - både på utstillingen og sosialt samvær :).

Jeg var så sikker på at jeg hadde meldt på for lenge siden (jeg tar gjerne en sånn bolk med flere påmeldinger på en gang), men skulle bare dobbeltsjekke i går - og fant ut at nei, hadde ikke meldt på der, vi, så da var det bare å kaste seg rundt å få meldt på slasken :).

Skrevet

Er på østlandet denne helga, 15 min unna leto, så mye mulig!

Har de tepper i ringen på leto? Var publikum her for to år siden, og mener å huske det var spinnglatt :hmm:

Skrevet

Er på østlandet denne helga, 15 min unna leto, så mye mulig!

Har de tepper i ringen på leto? Var publikum her for to år siden, og mener å huske det var spinnglatt :hmm:

Ittno tepper her, nei. Kan du ikke klippe han under potene da? :D

I fjor hadde vi "julebord" når alle ringene var ferdig på søndagen og håper det kan bli en "sonen" tradisjon :ChristmasTree: :CandyCane: :Reindear::santa-smiley-ho-ho-ho: :juletre:

Å, det var koselig, husker jeg! Kanskje jeg skal titte litt i boka likevel... :)

Skrevet

Har de tepper i ringen på leto? Var publikum her for to år siden, og mener å huske det var spinnglatt :hmm:

Nei, det er egentlig ikke glatt å løpe på de gulvene om man har en hund som foter seg normalt i ringen :). Men engestelige hunder, hunder som spinner rundt og er i ubalanse vil nok antakelig mene det er glatt.

  • Like 1
Skrevet

Nei, det er egentlig ikke glatt å løpe på de gulvene om man har en hund som foter seg normalt i ringen :). Men engestelige hunder, hunder som spinner rundt og er i ubalanse vil nok antakelig mene det er glatt.

Ja, jeg har aldri opplevd Leto som glatt, altså. Exporama, derimot! :blink:

Skrevet

Nei, det er egentlig ikke glatt å løpe på de gulvene om man har en hund som foter seg normalt i ringen :). Men engestelige hunder, hunder som spinner rundt og er i ubalanse vil nok antakelig mene det er glatt.

Åja, da blander jeg sikkert. Var sikker på at jeg hadde hørt klaging på glatte gulv om leto, men mulig det var exporama det var snakk om da.

Skrevet

Jo det var griseglatt på en utstilling en helg. Det er vel 2-3 år siden. Da hadde de nylig behandlet gulvet ( og det må jo til iblant)

Skrevet

Ja, jeg har aldri opplevd Leto som glatt, altså. Exporama, derimot! :blink:

Åja, da blander jeg sikkert. Var sikker på at jeg hadde hørt klaging på glatte gulv om leto, men mulig det var exporama det var snakk om da.

Nei, jeg har heller aldri opplevd Leto som glatt, men Exporama ja.... Jeg husker en gang jeg stilte gamle Lotta der, og i en sving lå jeg plutselig som ei klyse på gulvet... Det var ikke glatt for bikkja, men for meg derimot *ler*. Exporama er vel heller egentlig ikke så glatt om bikkja løper normalt - mine har aldri hatt problemer der faktisk :).

  • Like 1
Skrevet

Exporama er vel heller egentlig ikke så glatt om bikkja løper normalt - mine har aldri hatt problemer der faktisk :).

Jeg har sklidd der sjøl, men når sant skal sies, så er det vel bare handikap-Aiko som har slitt av de hundene jeg har stilt der. :P

  • Like 1
Skrevet

Må vel melde på krøllebølla :ahappy: Norris stakkar er dopa, så hun får bare være publikum :P

Oppdretteren til Leah lurte på å melde på sin yngstefrøken, men om hun kommer er jeg litt usikker på. Hun pleier å ha lyst til å komme, hun :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...