Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

iPhone 5S, rulleskøyter så jeg og bikkja kan begynne å trene til våren, utstyr til bikkja, ullsokker, tursekk.. :ike:

Skrevet

Jeg ønsker meg

Lundhags turbukse

2xu løpetights

joggesko

parkas fra cubus

og en skikkelig hodelykt (magic shine/ledlenser etc)

Ikke verdens mest spennende, men det jeg trenger :)

Skrevet

- diverse ting til leiligheten

- dollar $$

- Rains regnjakke

- lave regnsko

- gavekort på ulike steder (nelly.com, ellos.no, dyrebutikker, flybilletter)

- treningssko til innebruk

- ordentlig ridesko

- pensumbøker hadde jo vært greit

Skrevet

Penger til pianolærer

Snowboard ryggplate

Fjellreven vidda pro w turbukse

Sengetøy som ikke er i flanell eller krepp.

Men jeg er sånn som blir glad for det meste da, så ikke så vanskelig sånn sett :P

Skrevet

- truger

- ullundertøy, sportsundertøy

- stretch softshell turbukse

- fjellstøvler

- vanntett nett kompaktmamera

- gjerde rundt hagen

- bedre og tynnere tastatur til iPaden

- docking stasjon til iPhonen etc.

- hodelykt

Skrevet

Det jeg ønsker meg aller mest i år, er penger som skal gå til flyttebil for å få kjørt pianoet mitt fra barndomshjemmet til huset mitt. Jeg savner det pianoet så innmari mye.

Og om det mot formodning skulle være noe penger igjen, går det i så fall til pianostemmer, for det pleier pianoer å trenge etter en kjøretur, og det har ikke vært stemt siden jeg kjøpte det i 1996 eller 1997, så det er sikkert på tide uansett.

Ellers har jeg ønsket meg stor kjele til å dampe pinnekjøtt og koke digre porsjoner med fårikål, lapskaus og sånn, kjele som sikkert brukes to ganger i året, men er kjekk å ha.

Jeg ønsker meg diverse DVD'er og bøker jeg ikke har, samt at jeg har noen VHS'er (så gammel er jeg) som jeg nå ønsker meg som DVD for å kunne se de igjen.

Ikke livsnødvendige forbruksvarer som kubbelys, telys.

Heller livsnødvendig forbruksvare; sokker.

Chip-chap'er.

Gavekort i fotobutikk for å bestille forstørrelser av noen bilder jeg vil ha på veggen og for å kjøpe rammer til andre bilder jeg har klare for veggen.

Litt møbler fra IKEA, blant annet skoskap så de kan ryddes bort fra den lille gangen min.

Rosa verktøykasse, hvis det finnes, til å matche alt det rosa verktøyet mitt.

Og til slutt så ønsker jeg meg primstav. De er dritkule, jeg vet nøyaktig hvor på veggen min den skulle hengt, og jeg har hatt lyst på en i mange år, men aner ikke hvor en får kjøpt de (men jeg vet pappa har kontakter gjennom historielaget han er med i, så jeg håper han tar hintet etter at det har stått på ønskelista i tre-fire år nå :D )

Skrevet (endret)

Gps til bilen

Gps til stier osv i skogen

Større minnekort til kamera og nytt kamera

Sengesett

Glee serien

sokker

trenings tights

gode gensere eller jakker

one tree hill fra sesong 5 og oppover

målestav til hunder

Sko med faste brodder

Endret av Monica123
Skrevet

I år ønsker jeg meg:

- DAB-radio

- Sengetøy

- Ullbuff

- Ullundertøy (som vanlig)

- Mummikopper

- Har dessuten listet opp noen bøker om byplanlegging etc.

Vurderer også å ønske meg:

- Nye ski (ettersom de jeg har nå er arvet etter søsteren min og kjøpt i år 2000 eller noe, og har helt feil spenn i tillegg til at de er temmelig ripete under)

- Lave gummistøvler (ettersom de jeg har nå har store sprekker i seg og jeg liker best å holde meg relativt tørr på beina når jeg først tar på støvler)

Jeg har bursdag i desember i tillegg til at det er julaften, og familien min er alt for gavmild, så jeg burde muligens bare føre opp de to siste punktene først som sist.

Skrevet

Men jeg har allerede verktøy, så det trenger jeg ikke. Jeg kan ikke hamre med to hammere samtidig :D

Klart du kan! Du har vel 2 hender? Dobbelt så fort å slå i spikere da jo! :D

Skrevet

Ny madrass står øverst på ønskelisten! Har en litt for hard IKEA-madrass som jeg gjerne skulle byttet ut i noe skikkelig. Har bursdag rett før jul, så blir nok i så fall kombinert jul- og bursdagspresang fra mine foreldre. Ellers ønsker jeg meg et par ting til kjøkkenet, vinglass jeg samler på, nye brodder, treningsbukse og nyeste sesongene av et par TV-serier (kombinert jul- og bursdagsønskeliste).

Skrevet

Ny turbukse! :D

Ellers føler jeg meg som en bortskjemt dritt noen ganger, da jeg faktisk sliter med å finne ting jeg virkelig ønsker meg. Alltids masse jeg blir glad for, men sliter med å finne skikkelig fornuftige ting jeg virkelig trenger. Jeg skulle gjerne fått årsabbonnement på Sats, men hallo - det er litt mye forlangt :P

Skrevet

Jeg ønsker meg gavekort på klesbutikker, vintersko, fjellsko, langrennski, pin med kortis på, nye kari traa rose ullundertøy med begge type halser da det gamle er for stort :D ønsker meg ullsokker, bøker, sengetøy, ny vannkoker, ny mikro, nytt kjøkkenbord og kjøkkenstoler, dilldall til huset da vi har lite pynt. Ny hodelykt, pannebånd, votter.

Skrevet

Fast på ønskelista mi til hver jul er bøker, kokebøker, kalender, DVDer, ullsokker og stilongs. Og gjerne noe kjøkkenutstyr. Men jeg blir glad for alt jeg får, så sant det er noe man har bruk for på en eller annen måte. For meg er omtanken bak det viktigste. :)

  • Like 1
Skrevet

Klart du kan! Du har vel 2 hender? Dobbelt så fort å slå i spikere da jo! :D

Jeg har prøvd - jeg har allerede to hammere, så jeg trenger ikke en tredje :D

Guest Michellus
Skrevet

- Lyckas på tävling (bok)

- Selbuvotten (bok)

- Kickspark hadde vært awesome!

- Ny apport

- En hel "ruta"

- Koner/kjegler

Skrevet

Fjellreven parkas og yndlingsbøkene til familie og venner (vet aldri hva man får da, får lest mye rart :P). Ellers trenger/ønsker jeg ikke så mye, må folk absolutt gi meg noe, er donasjoner til veldedige formål mer enn ok.

Skrevet

- Festivalpass til slottsfjellfestivalen.

- Parfyme (D&G)

- Sort, enkel veske med plass til mye greier.

- Varme sokker, type ulvang.

Ønsker meg ganske lite i år egentlig. Har det meste jeg trenger.

Skrevet

Ullundertøy og ullsokker (forbruksvare)

Dessertskåler og suppeskåler (gavekort Ikea)

Fjellsko

Peng som skal gå til oppussing.

Gavekort H&M så jeg kan handle litt andre klær enn på stormberg :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...