Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hva f*** liksom?

Det står jeg, på mitt 3. våkende minutt den dagen, og der kommer det en POSE ut! Så fint rulla sammen som en pølse, skal tro jeg var sjokkert!

Jeg kan ikke FORSTÅ hvordan han har fått i seg denne posen, også HEL da! Jeg følger jo med han hvert eneste våkne minutt og hele leiligheten er valpesikret.

Uansett takker jeg høyere makter og alt annet som kan takkes for at dette gikk bra :wub:

Han var helt fin resten av dagen, bortsett fra at magen tydeligvis var noe irritert etter hendelsen. Dette resulterte i at valpis hadde ganske mye luft som måtte passere, noe som igjen førte til en relativt "stinkende" veiledning på skolen...

Her er statusoppdateringen til en i veiledningsgruppen min:

Tenker på veiledningen i dag. Det var en veiledning som jeg tror jeg kommer til å huske. Arthur var på besøk. Han lå og sov på gulvet. Omtrent hvert kvarter kom det en vantvittig stank i rommet. På en tidspunkt var det så ille at halve gruppa sprang på gangen...

Hehe, litt pinlig... :P

Hva er det rareste som har kommet ut fra din hund/valp?

  • Like 1
Skrevet

Kom en pose ut av Tuf'en en gang også. Det gikk fint. Var verre da han hadde litt sølvpapir og store mengder tørkerull som skulle passere. Han spydde og spydde og måtte legges med drypp hos veterinærvakta.

Ene schäferen makulerte en hel skumgummimadrass, og det kom en del biter ut... Han klarte også å svelge en glidelås fra en sofapute. Den kom ut like hel :D

Skrevet

Min forrige hund hadde av og til gul plast i avføringen - fra et gult pipe-pinnsvin det hadde gått hull i før jeg hadde fått det med meg.

Skrevet

Hunden min er veldig glad i Zoolac, og svelget hele korken en gang (ikke så stor, men), kom like hel ut. Som valp kom det en gang opp en string-truse i motsatt ende...

Skrevet

Du skulle tro jeg gjorde store øyne da bikkja bæsja en diger rosa og brun kladd en gang. NEON rosa. Mest rosa, lite av annet. Han hadde fått tak i en isbitform i gummi som tydeligvis hadde gått ned på høykant.

Jeg har fått ut en sokk foran og en sokk bak. Rosa hello kitty sokker bak og vanlig svart sokk foran. Den svarte lå vel i magen i 3 uker ellerno, men fikk beskjed av vetten om å vente med å gjøre noe så lenge almenntilstanden var tipp topp. :P

Skrevet

Sokker, truser, hekla garntråder, sølvpapir, blastbiter, plastposer, mye blå plast og metallklips etter V&H innpakning, diverse emballasje. Tollertullingen spiste alt som kunne minne om noe spiselig i hennes øyne, men alt kom ut igjen enten den ene eller den andre veien :)

Skrevet

Min er ikke valp da, men spiser mye rar lell!

Skolisser, sugerør, mp3 spiller med headsett(den dro vi på vetrinæren for:p), min nye timerland boot.., hemper fra ett eller annet(jeg har fortsatt ikke funnet ut hvor de mangler) , et helt FROSSENT brød! en pose potetgull(inkludert posen) Osv..

Han spiser hvaaaaa som helst om han er kvalm, men ellers kun det han får servert:p

Jeg har blitt ganske avslappet i forhold til når jeg kontakter vetrinær, alt utenom mp3en har kommet ut igjen i løpet av dagen, enten den ene eller den andre veien:p

Skrevet

Et stort glasskår kom ut av min 3 mnd gammel valp. Lærte fort at dalmatinervalper kan finne på å sluke de rareste ting, og at forsikring er en god ting, fikk fart på meg og tegnet da ja. Gikk heldigvis helt bra, ikke noe blod hverken her eller der.

En annen gang spiste han en leverposteiboks... måtte gå med lommelykt om kvelden for å kjenne i bæsjen om alt kom igjennom. Etter det hadde jeg alltid asparges i hus (det pakker seg rundt skarpe gjenstander).

Skrevet

Priser meg lykkelig foreløpig, det rareste som er kommet ut av min er mine egne hårstrå :P (litt kjipt når bæsjen klumper seg rundt hårene da, og han ikke får rundt alt og vi må dra det ut.....)

Skrevet

Det rareste jeg har hørt om var en voksen hund som bæsjet ut et kondom med bæsjen inni. Var bare å knyte og kaste :lol:

Ellers fant jeg en gang et kylling nakkeskjelett som hadde kommet ut, helt, pent og hvitt, reinspikka for kjøtt. Valpene hadde fått hver sin kylling nakke og den ene hadde tydeligvis svelget den hel og systemet gjorde resten, den tok hva den behøvde og sendte resten ut :lol: Ga dem kalkunhals neste gang, den klarte de iaf ikke svelge hel ;)

Skrevet

Nå kjenner jeg at jeg føler meg heldig. Milo er kresen på hva som får skli ned halsen hans, så det eneste er vel håret mitt som har hjulpet til med å lage noen perlesmykker :aww:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da jeg skulle ha meg ny hund ble jeg fortalt at en australsk kelpie ville passe bra. Trener lydighet og går blodspor. Har trent litt rallylydighet tidligere. Det ble flat coated retriever. Den rasen fyller mine behov for treningsglede og har aldri gått mer enn 20-25 meter fra meg på tur.
    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...