Gå til innhold
Hundesonen.no

Terapihunden Arthur og aspiranten Siri


Alvira
 Share

Recommended Posts

  • Svar 238
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hei og hopp! Nå er vi godt i gang med besøkshundkurset, og siste helgesamlig er i slutten av januar. Samlingene har vært veldig kjekke, og Arthur har oppført seg eksemplarisk. Vi har fått god inn

Da er det på tide med en oppdatering som faktisk er relatert til trådens tittel!  Advarsel: skryteinnlegg!  I dag har Arthur vært på egnethetstest, første steg på veien mot besøkshund og dere

Ok, så nå har jeg vært litt vill og gal ? Jeg har henta hjem en ny hund - på prøve riktignok  Relativt impulsivt var det også, så annonsen, og to dager etter hev jeg meg i bilen og kjørte t/r over fje

Posted Images

  • 3 months later...

Arthur er blitt voksen!! ? Han fylte to år 27. juli (fikk selvfølgelig kake!) og har faktisk begynt å oppføre seg! ? Ikke så veldig mye nytt og spennende som har skjedd - vi mangler et storcert for å bli sjampinjong :) :) Han gjør det veldig bra på utstilling og ligger i toppen på mestvinnerlisten :) Stolt mamma! Lydighetstreningen går sakte men sikkert fremover - vi har bytta fra LP til rally og jeg merker at lille-Thur trives bedre med det! Deilig med litt mindre pirk og krav til tempo, samt korte øvelser. Håper å starte ila våren kanskje? :)

Sånn helsemessig går det så som så. Han har fått påvist allergi mot mye forskjellig, og sliter med eksem/utslett og ørebetennelse. Heldigvis klør ikke utslettet noe særlig :) Jeg tilrettelegger så godt jeg kan og det går greit nå. Litt skuffa mtp på avl, da jeg drømmer om små Arthurvalper ? Det viktigste er uansett at han fungerer i hverdagen og har det bra! :)

Litt bilder fra den siste tiden :)

post-12529-0-79423800-1439151461.jpg

post-12529-0-07891100-1439151488.jpg

post-12529-0-81231700-1439151521_thumb.j

post-12529-0-38538200-1439151542.jpg

post-12529-0-97410700-1439151559_thumb.j

post-12529-0-76641600-1439151582.jpg

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

Jeg er skikkelig dårlig på å oppdatere denne tråden altså.

Arthur er blitt to år! :wub:

image_zpsh9iuwlxj.jpeg

Vi har vært på flere utstillinger, og han har generelt gjort det bra i år, noen BIR og BIM og bøttevis med CK og cert han ikke kan ta imot. Vant også åpen klasse på spesialen, noe som var kjempekjekt! Storcertet har gluppet gang på gang, en gang hadde han feile øyne, en annen gang var ALT feil :P Så vi jakter enda på championat! Nå blir det uansett en utstillingspause frem til våren, og vi skal fokusere på vår andre greie - rally! :D

image_zpsdxmmr1bt.jpeg

image_zps7gfqmvce.jpeg

Både jeg og Arthur elsker rally, og han er kjempeflink og skikkelig gøy å trene med! Han blir gira når han skjønner vi skal trene rally, og det er ikke ofte den bikkjen blir gira! :P Vi skal starte vår første (uoffisielle) konkurranse nå i november. Blir gøy! Og dritskummelt. Her er målet en mellomtittel ila neste år - vi liker titler :D :D 

Sånn ellers har Arthur fått seg en lillesøster, katten Anti. Som han er veldig, VELDIG glad i :P Anti er ikke like glad i ham, men det kommer seg :P 

image_zpsh6abygag.jpeg

I høst ble også Arthur sånn pittelitt Twitter-kjendis :punk: Jeg var på markeringen av Verdens overdosedag med jobben, og hadde selvfølgelig med meg Arthur. Vi fikk utdelt t-skjorter, og jeg tok (selvfølgelig) min på Arthur :P Adm. direktør  i stiftelsen hvor jeg jobber synes dette var morsomt og tok selvfølgelig bilde. Han la det ut på Twitter med tittelen "Alle mobiliserer" - og helseministeren vår delte det! :D Jeg synes det var skikkelig kult, men kanskje jeg bare er PR-kåt :P

image_zpskv19zc72.jpeg

Sånn ellers går dagene som vanlig, og jeg ser frem til en vinter med masse rallylydighet - og late dager innendørs :D

image_zpsmxew3jz4.jpeg

image_zpsbsctunmd.jpeg

 

  • Like 15
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han er bare helt herlig :wub: Hele han:wub:.

Takk! :)

Går dere av og til ute på Nordnes? Har sett en hund som ligner skikkelig og har alltid så lyst til å gå bort og hilse!

Nei, går aldri der. Bor på Nesttun :)  Men er jo noen buller i Bergen, men usikker på hvem dette kan være :) 

Tror jeg må komme å kose ham og den andre kosebamsen! Ja, og dronninga også som seg hør og bør ;) 

Bare å komme på besøk! Da blir alle veldig glade! :D Ja, dronningen må jo alltid få kos :) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Må bare komme med en oppdatering til gitt!

Har lenge slitt med utagering mot andre hunder i bånd. Skikkelig slitsomt og kjipt å gå på tur. Vi har trena masse, litt av og på. Men i dag, i dag var helt fantastisk!! På tur i dag hadde vi omtrent 15 (!) passeringer og ALLE (Okei, minus 1 med litt hopp og sprett) gikk knirkefritt! Jeg var helt månebedotten og stolt!  Måtte selvfølgelig jobbe/trene forbi, men ikke ett pip eller et hopp :D :D Flinke Arthur!

Denne dagen skal jeg huske på når det går dårlig, for tilbakefall kommer! Tilbakefall er jo en naturlig del av endringsprosessen (hilsen psykologen som jobber med rusmiddelavhengige :p). 

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Da har meg og Arthur debutert i rallylydighet på uoffisielt stevne i Bergen Hundehall :) !Jeg hadde som mål å klare 3-4 øvelser før vi diska - og det klarte vi (nesten)!  De 3 første øvelsene gikk kjempebra, og Arthur var superflink! På 4. øvelse gikk det rett vest, når alle de spennende luktene på bakken tok totalt overhånd. Jeg forsøkte først på en forsiktig måte å fange oppmerksomheten hans, det kunne jeg bare glemme. Jeg halte og dro, dommeren lo, jeg lo og publikum lo - han var helt i sin egen verden. Til slutt fikk jeg gjennomført to øvelser før vi gikk av banen - men stoltheten sånn noenlunde i behold :P Alt i alt relativt solt av godgutten, og det var kjekt at han koste seg i banen og fikk en fin førstegangserfaring med konkurranse.

12308841_10156394061785121_5474716448415

Fra starten vår i Rally - noen har luktet noe godt... :P

11228521_1321186554564754_51684497926995

Fra Rallytrening - noen har sett noe gøy... :P Jeg synes jeg ser et mønster her..

12194912_1321186957898047_44551273370184

Fra Rallytrening - noen er flinke, for en gangs skyld :p

- 12182444_1321186284564781_47034500831084 

Trise fjes er en gjenganger for Arthur.. :P

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 months later...

En stund siden forrige oppdatering gitt, som vanlig :P

Siden sist har Arthur fått påvist atopi (husstøvmidd) og begynt på immunterapi. Effekten er foreløpig god, men håper fremdeles at den blir bedre. Han er jo en fantastisk snill og grei hund, og det er ingen problem å sette vaksinene hjemme :wub:

Vi har lenge jaktet på storcertet, og jeg har vært frustrert siden han har så mange små. I går løsnet det , og han snappet det endelig! Da var turen til Ålesund verdt det gitt!

Nå heter han så fint NORDJW-14 N UCH Aiden :) :wub:

 

image.jpeg

  • Like 15
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...