Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Takk  Bjørgen var hos fotograf på forrige utstilling som nybakt champion, veldig fornøyd med resultatet

Arwen er blitt en veldig pen dame  

Da har vi fått hjem snøprinsen NO*Aquaria Lion Fang Til daglig blir han å hete Melvin   Glemte å skrive at han er en Maine coon   Far: White Fang of Camusky Coon og Mor: Spellbound's Zaratus

Posted Images

Skrevet

Oi, for en spesiell farge! Renraset? Og er fargen virkelig slik som det ser ut på bildet? Har du flere bilder hvor fargen kommer fram? :D

Sent fra min GT-I9100 via Tapatalk

har ikke så mange bilder på mobilen, men her er to til:

post-5804-1398769390,5018_thumb.jpg

post-5804-1398769407,4874_thumb.jpg

han har en veldig spesiell farge. veterinærene hadde aldri sett noe lignende, og ingen andre heller.

han er grå, med røde "striper". kaller han bare for en grå katt som har rustet :P

og nei, han er ikke renraset. helt vanlig huspus :)

Skrevet

Synes han ser sjokoladebrun ut. Hva er genetikken bak noe sånt, @Puttiva?

Tenkte sjokolade jeg og, men de har ikke røde striper i det brune. De er bare brune all over. Men sjokoladefargen, genetisk sett, er rescessivt nedarvet. Pigmentene er ovale istedenfor runde, som gjør at lyset brytes allerledes og pelsen ser lysere ut. Men dette ser ikke ut som vanlig sjokoladefarge.

Er det greit om jeg viser bilde til noen andre jeg kjenner for å se om de kjenner til fargen? Det er så spennende med slike uvanligheter.

Sent fra min GT-I9100 via Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Ja, jeg synes også jeg ser en sjokoladebrun farge (mener ikke at fargen ER sånn, men den ser sånn ut), men eier mener den er grå? Er det bildene som lurer oss? Har du andre bilder som viser fargen bedre (siden du sier den ikke er brun), turbobensen? :)

Skrevet

Sjokoladefargede katter har ikke så oransje snute heller. Så det er ikke en "ren" sjokoladefarget katt. Ser nesten ut som sjoooladeskilpadde, men oddsen for det er enda mindre, i tillegg til at han ser ganske symmetrisk ut.

Jeg holder enn så lenge en knapp på en sær mutert versjon :)

Sent fra min GT-I9100 via Tapatalk

Skrevet

Tenkte sjokolade jeg og, men de har ikke røde striper i det brune. De er bare brune all over. Men sjokoladefargen, genetisk sett, er rescessivt nedarvet. Pigmentene er ovale istedenfor runde, som gjør at lyset brytes allerledes og pelsen ser lysere ut. Men dette ser ikke ut som vanlig sjokoladefarge.

Er det greit om jeg viser bilde til noen andre jeg kjenner for å se om de kjenner til fargen? Det er så spennende med slike uvanligheter.

Sent fra min GT-I9100 via Tapatalk

så klart :)

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Nå kjenner jeg at jeg er litt lei.. My får mark så ofte, hun er en jeger (desverre) så hun får det nok i seg da. Har hørt at man ikke skal gi markekur jevnt uten at det er påvist mark, men er så innmari lei av å oppdage markene etter hun nå. Gir jo kur så fort jeg oppdager dem, men skulle helst sett at det var noe jeg kunne gi slm gjorde at det ikke kom i det hele tatt. Noen som har tips, råd, erfaringer? Kan jeg gi kur engang i mnd.?

Skrevet

Nå kjenner jeg at jeg er litt lei.. My får mark så ofte, hun er en jeger (desverre) så hun får det nok i seg da. Har hørt at man ikke skal gi markekur jevnt uten at det er påvist mark, men er så innmari lei av å oppdage markene etter hun nå. Gir jo kur så fort jeg oppdager dem, men skulle helst sett at det var noe jeg kunne gi slm gjorde at det ikke kom i det hele tatt. Noen som har tips, råd, erfaringer? Kan jeg gi kur engang i mnd.?

Her gir vi forebyggende kur en gang i mnd, dråper ( advantage ) mot lopper og lus, og "Stronghold" (selamectim) mot innvendige parasitter. Det er Charlotte, hun får konstant mark hvis ikke. Andre katter har jeg gitt tabletter og loppemiddel ettersom jeg ser at de har det.

Grunnen til at Charlotte får kur en gang i mnd, er å unngå smitte til hundene.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Vurderer å kjøpe Back on Track dekken til Max. Jeg tror de minste dekkene vil passe til ham. Tenkte først på teppe som han kunne ligge på, men det er jo nesten like greit med et dekken, så får han det over hele kroppen og jeg får sikret meg at han faktisk får det på seg og ikke unngår å ligge på teppet. Antakelig kommer han til å være sur og ikke kunne bevege seg, men det er jo nesten like greit, hehe ;) Har noen av dere BOT-dekken til kattene? Max begynner jo å bli gammel nå og er ei aktiv utekatt (brukskatt!), så jeg synes han fortjener skikkelig stell han også. Massasje får han innimellom og jeg vil tro BOT vil være godt for ham også, sånn som for hundene.

  • 2 weeks later...
Guest Snusmumrikk
Skrevet

10262245_10152403050476293_1766255197304

Puss in boots in real life :D

10359163_10152403129686293_6278094651704

10394555_10152403129816293_5961413887617

Og Aske på tur :wub:

Puss in boots så ikke veldig fornøyd ut :lol: er det broren til Eru? Og søte bittelille Aske :)

Guest Snusmumrikk
Skrevet

@Chako Nei vet! :ahappy: Hun er veldig vakker, lille Askefjotten vår :wub:

@Snusmumrikk Det er ingen som ser hvem det faktisk er! Men det er Calvin :D hihi!

Oi! Han så ikke ut som seg selv :lol:

Skrevet

har ikke så mange bilder på mobilen, men her er to til:

attachicon.gifuploadfromtaptalk1398769386482.jpg

attachicon.gifuploadfromtaptalk1398769404464.jpg

han har en veldig spesiell farge. veterinærene hadde aldri sett noe lignende, og ingen andre heller.

han er grå, med røde "striper". kaller han bare for en grå katt som har rustet :P

og nei, han er ikke renraset. helt vanlig huspus :)

Vet du hva slags farge foreldrene har?

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...