Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 613
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Årets beste kjøp så langt! Låsbar "kakeboks" med timerfunksjon - nå kan jeg ha sjokolade i huset uten at den forsvinner på mystisk vis  https://www.coolstuff.no/Kitchen-Safe  

Jeg har kjøpt meg nye sko:

Posted Images

Skrevet

Haha, venninne mine sier enstemmig orange, sonen sier lilla :lol: Det er de to det står mellom nå, så jeg får ta en tur i butikken og se på de ved siden av hverdre. :D

@Havanaislove , ja mye farger, men jeg blir så motivert av knæsje farger på treningstøy :D

Skrevet

Haha, venninne mine sier enstemmig orange, sonen sier lilla :lol: Det er de to det står mellom nå, så jeg får ta en tur i butikken og se på de ved siden av hverdre. :D

@Havanaislove , ja mye farger, men jeg blir så motivert av knæsje farger på treningstøy :D

:lol: og jeg likte de øverste

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

:D

xperia-z2-2.jpg

Mitt neste kjøp blir en av disse, men jeg GREIER IKKE bestemme meg for farge! Hjelp?

308007_salomon.png

Oj, det ene bildet ble kjempestort :S Får jeg fiksa det? :P

Lilla! Alltid lilla :aww:

Skrevet

Gikk litt amokk på jobben i går... :aww:

Vi har sånn stigerabatt kampanje om dagen, så måtte passe på å få med litg nytt til sommer garderoben da :aww:

86B5043B-7633-409D-BAFF-FDC7C40D571D_zps

99B8C8B4-B753-4245-90EA-5C940548163F_zps

83CE4310-A01F-456A-8C4C-3A46A587955A_zps

98F24D6C-6814-49D0-94B6-BFBB5B736388_zps

(Bildene er hentet fra Lindex.no)

  • Like 4
Skrevet

petrica_zoom.jpg

Jeg skal spille konsert i morgen og fikk beskjed om sommerklær i stedet for vanlig 'uniform' og fant ut jeg ikke hadde noooe som helst :aww: Nå har jeg en kjole :aww:

  • Like 2
  • 4 weeks later...
Skrevet

Kjøpte meg for første gang en shampo som ikke var på Rema 1000 eller ICA. Har aldri vært noen stor fan av å betale hundrevis av kroner for shampo, men det var noe som trigget meg (okay, innrømmer det - det var denne linken jeg fant via en blogg) - så nå håper jeg på mer glansfullt hår.

"Bed Head" heter den. :D

  • Like 1
Skrevet

Kjøpte meg for første gang en shampo som ikke var på Rema 1000 eller ICA. Har aldri vært noen stor fan av å betale hundrevis av kroner for shampo, men det var noe som trigget meg (okay, innrømmer det - det var denne linken jeg fant via en blogg) - så nå håper jeg på mer glansfullt hår.

"Bed Head" heter den. :D

Flink du er da! :)

Man merker faktisk forskjell på billig og dyr shampo!

Skrevet

Kjøpte meg for første gang en shampo som ikke var på Rema 1000 eller ICA. Har aldri vært noen stor fan av å betale hundrevis av kroner for shampo, men det var noe som trigget meg (okay, innrømmer det - det var denne linken jeg fant via en blogg) - så nå håper jeg på mer glansfullt hår.

"Bed Head" heter den. :D

Jeg har ikke prøvd akkurat den, men har prøvd en annen en i bed head serien, den var iallefall veldig bra. Jeg har vanskelig hår og har ikke funnet noe, hverken dyrt eller billig, som jeg har likt like godt som den. :) Tigi har gode shampoer, gjelder bare å finne den som passer til ditt hår.

Skrevet

Kjøpte meg for første gang en shampo som ikke var på Rema 1000 eller ICA. Har aldri vært noen stor fan av å betale hundrevis av kroner for shampo, men det var noe som trigget meg (okay, innrømmer det - det var denne linken jeg fant via en blogg) - så nå håper jeg på mer glansfullt hår.

"Bed Head" heter den. :D

Er ikke superfan av Bed Head jeg :P De lukter godt, men det er det. Ville ha testet ut TRESemmè om jeg var deg - jeg er hvert fall superfornøyd med det merket både i shampo og balsam :)

Mine siste kjøp:

Michael-Kors-wallets-29-Striped-I4s-and-

MK lommebok

samsung-galaxy-s4.jpgSamsung galaxy 4s+

61qUYkeM0WL._SY300_.jpg

Tilhørende etui :P

Skrevet

hit_fast_track_pants_-_13552-625_15cm_rg

Trykket på enda en kjøp-knapp nå i kveld. Har ønsket meg denne i evigheter, og nå kom den på tilbud :P Og det er ikke lenge siden jeg akkurat kjøpte meg ny tights...

hvor?

Skrevet

Jeg har lenge savnet noe å legge bestikket på når jeg dekker bord. Så i dag kjøpte jeg disse via ebay;

14294657-004f-4049-ad5f-f05605a787bb_org

og denne

$_1.JPG

og disse

$_1.JPG?rt=nc

Guest Yellow
Skrevet

Ønsket meg også Birkenstock, men tok meg rett og slett ikke råd til det. Så da ble det heller noen som liknet litt. Brune på bildet her, men det ble i sort.

imagejpg1_zpsb72578b7.jpg

+ en løper.

imagejpg2_zps2e201a10.jpg

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Et tidsskjema fylles vanligvis med utgangspunkt i tiden per hund, og ja, ofte rundes tiden litt opp for å ha litt slingringsmonn. For kvalitetsklasse er det vanlig med ca. 3 minutter per hund, men for valper kan man bruke litt kortere tid, for eksempel 2–2,5 minutter. Konkurranseklasse påvirker ikke nødvendigvis tidsskjemaet direkte, men man bør sørge for at tidspunktene ikke overlapper hvis hundene skal vises i samme ring. Jeg ville satt opp tidsskjemaet slik at første hund starter kl. 09:00, og deretter legger til tiden per hund, runder opp til nærmeste 5-minutters intervall for enkelhet og oversikt. Eksempel: Golden retriever valp 3 hunder → 09:00–09:06, Golden retriever 14 hunder → 09:06–09:48, Labrador valp 2 → 09:48–09:52, og så videre. På denne måten får du et oversiktlig skjema hvor hver gruppe får sin tid, og du unngår at tidene blir for eksakte og uoversiktlige. 
    • Ja — det virker ikke som om pop‑up telt for utstilling er helt borte fra markedet, men utvalget har kanskje blitt mindre hos enkelte butikker, og noen farger/modeller kan være utsolgt akkurat nå. Hos norske nettbutikker kan du fortsatt finne utstillingstelt og pop‑up‑varianter som er ment for hund og konkurranser. For eksempel har petetelt i turkis stående som pop‑up‑modell hos enkelte leverandører, og det finnes også modeller i ulike størrelser og farger til hundeutstillinger. Noen steder har hatt telt som Dark Gray Green Pop‑up Camping Tent For Pets som passer som bærbart ly for hunder, og det er fortsatt mulig å finne pop‑up‑design både som mindre hundetelt og litt større varianter. Det kan være at Hundensbutikk har solgt ut de fargene du nevnte (rosa, lilla, turkis, grå og grønn), men andre butikker som VetZoo, Musti eller Hund i Norge fortsatt har pop‑up‑telt på lager — noen ganger i turkis og andre farger. Mitt tips er å sjekke flere nettbutikker og eventuelt sette deg på venteliste eller kontakte butikkene for å høre om de får inn flere farger og modeller etter hvert. Store utstillingstelt finnes også i større størrelser og mer robuste varianter hvis du trenger det til lange dager ute.
    • kan du finne fine plus‑size jakker, blazere og skjørt/kjoler hos norske og internasjonale butikker som Zizzi, Zalando, Ellos og bonprix, som har et bredt utvalg klær i store størrelser til formelle anledninger
    • Hvis hunden din er sjelden og konkurrerer alene i sin rase, kan den fortsatt få CK (certifikatkvalitet). Når den får CK, kan den også delta i konkurranser om videre titler som cert, CACIB og BIR, selv om den ikke har direkte konkurranse i sin rase. Det betyr at en sjelden hund kan oppnå de samme titlene som mer vanlige raser, men det kan oppleves annerledes. For vanlige raser som golden retriever er konkurransen ofte hardere, fordi flere hunder av høy kvalitet konkurrerer samtidig. Å vinne BIR eller cert i en stor rase kan derfor anses som mer imponerende, siden hunden har slått flere sterke konkurrenter. Men for dommeren kan det også være interessant og utfordrende å vurdere en sjelden rase, spesielt hvis de ikke ser rasen ofte. Til syvende og sist må kvaliteten på hunden vurderes ut fra rasestandarden, uavhengig av hvor mange konkurrenter den har. Så ja, både sjeldne og vanlige raser kan oppnå de samme titlene, men opplevelsen og utfordringen kan føles forskjellig.
    • Riding number holder ANKY Pins‑Velcro – enkel nummerlappholder med borrelås/pinner som kan brukes til konkurranser og trening. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – komplett sett for ryggnummer som brukes i sprang/terreng. Cameo Equine Cross Country Bib for Eventing – et annet alternativ innen eventing‑nummerlapper. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – Youth – samme type som over, men tilpasset yngre ryttere. I tillegg finnes det magnetiske bib holders og race‑magneter som du kan bestille fra internasjonale nettbutikker — de fester nummerlapper uten å bruke borrelås eller knapper, og er et godt alternativ til borrelåsalternativet som er utsolgt. Riding number holder ANKY Pins‑Velcro – enkel nummerlappholder med borrelås/pinner som kan brukes til konkurranser og trening. Den er praktisk og lett å feste på hesteryggen eller på utstyr. Den passer til både nybegynnere og erfarne ryttere. Holdere med borrelås gir rask montering og demontering, noe som sparer tid på konkurranser. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – komplett sett for ryggnummer som brukes i sprang/terreng. Dette settet inkluderer flere fester og holder nummeret godt på plass under aktiv konkurranse. Det er spesielt populært blant ryttere som deltar i utendørs arrangementer med flere hinder. Cameo Equine Cross Country Bib for Eventing – et annet alternativ innen eventing‑nummerlapper. Denne modellen er lett, slitesterk og tåler fuktighet og vind. Den gir også god synlighet av nummeret under hele konkurransen. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – Youth – samme type som over, men tilpasset yngre ryttere. Det gjør det enkelt for barn og juniorer å delta i konkurranser uten å bruke store og tunge holdere. Alle disse alternativene er laget for å sikre at nummeret sitter stabilt, uansett aktivitet. I tillegg finnes det magnetiske bib holders og race‑magneter som du kan bestille fra ші для створення картинок internasjonale nettbutikker — de fester nummerlapper uten å bruke borrelås eller knapper, og er et godt alternativ til borrelåsalternativet som er utsolgt. Magnetiske holdere er spesielt praktiske for ryttere som ønsker å spare tid under påkledning og montering. De kan brukes både på hesteryggen og på klær, og de gir en ren og enkel løsning. Noen ryttere kombinerer borrelås og magnetiske holdere for ekstra sikkerhet. Når du velger holder, bør du tenke på hvor ofte du konkurrerer og i hvilke disipliner. For eksempel kan cross‑country kreve mer slitesterke holdere enn dressur eller sprang. Det er også viktig å se på størrelsen på nummerlappen og at holderen passer til denne. Flere butikker tilbyr ulike farger og materialer, slik at du kan velge det som passer ші для створення картинок best for deg og hesten. Husk at komfort for hesten alltid bør prioriteres — ingen holder skal gnage eller sitte for stramt. Å investere i en god nummerlappholder gjør konkurransedagen enklere og mer oversiktlig. Både nybegynnere og erfarne ryttere kan dra nytte av disse praktiske løsningene. Ved å kombinere riktig holder med riktig nummerlapp, får du både funksjon og et ryddig utseende på konkurransebanen. Det finnes også spesielle holdere tilpasset ulike hesteraser og størrelser, slik at alt sitter perfekt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...