Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det jeg liker så godt med Millers, er muligheten for å formklippe neglene og skave av tynne, tynne flak. Aiko sliter negler på en helt merkelig måte fordi hun går så "alternativt", så jeg klipper neglene hennes så de blir runde og fine i stedet for helt skeive og rare. Imouto har lengre nerver enn søstra, for hun går jo normalt og presser ikke på neglen på samme måte, så her skaver jeg av tynne flak også oppå neglen for å gjøre veggen mot nerva tynnere, så den skal trekke seg tilbake. Elsker Millers og lever gjerne med irriterende låseflik. :)

  • Like 2
Skrevet

Millers er kanskje ikke den beste å holde i, og den er litt irriterende den låseflikken, selvom det bare gjelder å holde den rett, så går det bra. Og den klostopperflikken bøyer jeg jo bare unna. MEN, jeg syns virkelig den gjør jobben sin, og holder seg skarp i lang tid!

Har prøvd sånn giljotin(?)-tang, og den var skarp og fin den, men syns vanlig tang-utformingen er så mye bedre å bruke :)

Skrevet

Takker. :)

Er nok ikke noe Millers fan selv, for jeg forkasta den til fordel for giljotintang. Så jeg skal bestille en sånn Resco tang da. :)

  • Like 1
Skrevet

Husk at det verste for klotenger er skitne labber. Så vil man ha klotanga lenge så lønner det seg å vaske poter og klør før man klipper.

Er millersfan på min hals jeg og, klipper sjelden rett av, kun om kløra er veldig lange. Og så finpusser jeg med å klippe rundt kantene etterpå.

  • Like 1
Skrevet

Millers er heilt knall! :) Brukar den til berner sjølv og det går finfint.. Nøla ikkje med å kjøpe samme typen igjen om den skulle bli sløv heller:) Og her kosta den akkurat hundrelappen.

Skrevet

Jeg ser ikke hva som er så fantastisk med Millers jeg. Den låse-dimpen er irriterende, plasten på håndtaket sklir, og vår tang ble slarkete på et år.

Jeg er Millers-fan og fast "kloklipper" gjennom en årrekke av også andres sine hunder. Jeg er enig i at de slites ut slik at de ikke er like skarpe over tid ved mye bruk, og derfor har jeg også kjøpt ganske mange Millers gjennom åra. Det jeg skulle kommentere er at når plasten på håndtaket sklir, da er det reklamasjon. De skal nemlig sitte fast. Jeg returnerte den tangen da plasten skled, og fikk pengene tilbake på reklamasjonsgrunnlag.

Skrevet

Hentet fram verktøykassa og knakk vekk den låse-mannskiten på Millers', jeg. Heldigvis (uheldigvis?) har tengene lengre levetid enn hva jeg klarer å holde styr på dem :P

Trixie-tengene som har vært innom her i hus har bare knust klørne, så aldri igjen. Hvor får man tak i Resco-tenger? :)

Skrevet

Jeg har en "vanlig" kloklipper med sort plasthåndtak med rødt gummiaktig ser man holder rundt.

Den er jeg super fornøyd med for den er super skarp og tar små skiver av gangen og jeg kan formklippe litt.

Har den i liten og i stor, like bra begge to.

Dog lurer jeg på om jeg må prøve Millers hvis den skal være så bra, er den bedre enn den jeg har må den jo være et lite mirakel.

Skrevet

mini_zps0fd95b43.jpg

Jeg har denne :) Den ble kjøpt for noen år siden, men jeg husker ikke hvor det var, bortsett fra at det var i en eller annen dyrebutikk i Bergen :) Jeg synes den er veldig god. Teo har ganske harde klør, som kan være vanskelig å klippe, men denne klotangen er skarp og god synes jeg :)

Skrevet

Jeg har prøvd ut en million kloklippere føles det som, har lett lenge etter den helt perfekte uten hell :(

Nå bytter jeg på å bruke Millers (liker heller ikke den løse dingsen), resco (kjøpte den for 10år siden da vi fikk Chicka, funker enda like bra som ny. Betalte. 269kr for den og det er den jammen verd) og to like tenger fra dogman, en liten og en stor, den lille er faktisk veldig god til Chickas harde klør :)

Skrevet

Jeg vet! Det ER tømmerstokker, tærne knekker lenge før klørne (og det har de gjort to ganger..). Skal se om jeg får tatt et bilde etterpå, skal prøve å få lagt dalmisen ved siden av til sammenligning :P

Bildeeee :D Ble veldig nysgjerrig på hvor svære de må være nå :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
    • Beklager først innlegg, trolig en hang up. Ja vet det er avtalebrudd, men oppdrettere har mye makt. Har selv vært ute for det selv. Og kjøpte valp derfra. Prisen sto der, og jeg bare nevnte at det var en høyere pris en retrieverklubben hadde. Fikk da beskjed om at ho hadde masse på venteliste så jeg fikk betale eller miste valpen... 
    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...