Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg måtte kjøpe ny klotang her for litt siden, og er ikke fornøyd. Jeg endte med denne her fra Trixie:

trixie%20klotang%20rund.jpg

Jeg har hatt en sånn en i flere år, men den falt fra hverandre. Problemet med denne, er at det øverste håndtaket er for løst, slik at det føles ut som hele tanga beveger seg. Noomi har veldig harde og litt store klør, så de er supervanskelig å få klippet med denne. Fordi den rett og slett er for rævva.

Så hvilket merke bør jeg gå for? Eller er det noen andre tenger som er bedre på harde klør?

Skrevet

Millers! Jeg rett og slett elsker Millers røde :D Den jeg har nå har vel vart i 4-5 år på 4 bikkjer, og den er like fin den dag idag :D

Skrevet

Helt enig med de andre. Har prøvd en del klotenger og enten virker de sløve eller blir fort sløve, mens Millers kutter veldig bra (uten å klemme kloa) og holder seg skarp lenge!

Skrevet

Ser ut til at jeg må kjøpe meg Millers og da! Den keg har nå er drit dårlig.. Og jeg elsker å klippe klør ofte, så trenger en ny god en. Men de har den ikke på dyrebutikken her. Må sjekke flere!

:)

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Skrevet

Sier som de andre: den røde til Millers.

Jeg har to da, en her og en hos foreldrene mine. Den jeg har her er fantastisk, mens den andre ikke er fullt så god (klarer f.eks ikke skave av litt og litt, virker som om bladene sitter litt langt fra hverandre eller noe?).

Jeg har sikkert bare vært litt uheldig med ene min, men kanskje greit å vite om at det kan være litt varierende kvalitet på millers også. :) De har veldig god garanti da, så hadde sikkert fått fiksa/bytta den hvis jeg sendte den inn.

Skrevet

Millers!

Jeg er kjempefornøyd, klipper klør som de skulle vært av smør. Nesten . Og den koster under hundrelappen og!

Eneste som irriterer meg med den er den låse-fliken... den ramler hele tiden ned når jeg klipper, og låser saksen (noen som skjønner hva jeg mener?). Men nå har jeg teipet den fast, så får tangen bare ligge "åpen".

  • Like 4
Skrevet

Jeg ser ikke hva som er så fantastisk med Millers jeg. Den låse-dimpen er irriterende, plasten på håndtaket sklir, og vår tang ble slarkete på et år.

  • Like 3
Skrevet

Jeg ser ikke hva som er så fantastisk med Millers jeg. Den låse-dimpen er irriterende, plasten på håndtaket sklir, og vår tang ble slarkete på et år.

Ja den er irriterende...!

Plastikken på min har glidd av noen få ganger, men er ikke noe problem.

Liker veldig god millers, men når det er sagt hadde jeg en like god (kanskje enda bedre) før, som jeg kjøpte på ICA i Sverige. Hadde den i 4 år, før jeg kjente at den begynte å bli litt sløv (klipper klør ofte). Men den er fortsatt god å bruke. Skulle gjerne funnet en lik igjen, for den er litt bedre å holde i.

Men Millers slår alt annet jeg har prøvd... utrolig mye ræl der ute.... som dyrebutikker selger og.

  • Like 1
Skrevet

Jeg er heller ikke noe Millersfan. Jeg liker det patentet du har kjøpt. Men du har kjøpt en billig kopi av originalen som heter Resco eller noe slikt. Den får man kjøpt nytt blad og fjær til. Jeg syns den er fantastisk fordi den høvler tynt og skarpt.

Det skal sies at jeg ikke har klippet kklør på mange år fordi jeg bruker Dremel og sliper de i stedet for. Men min Rescotang ble brukt i 30 år og var gullegod.

5_p_1028_1331.jpg

rescoklotang-340x340.jpg

Skrevet

Når jeg søker på millers så står det at den passer til små og middels store hunder. Så det er ikke sikkert den er like bra til store hunder. Vi hadde giljotin fra resco til samojeden og den holdt i alle hennes 13 leveår :)

Skrevet

Giljotin fra Resco er det eneste som duger på tømmerstokkene av noen klør borzoien har. Millers vrir hele kloa og er et yndet hatobjekt her i hus.

Når jeg søker på millers så står det at den passer til små og middels store hunder. Så det er ikke sikkert den er like bra til store hunder. Vi hadde giljotin fra resco til samojeden og den holdt i alle hennes 13 leveår :)

Jeg eeeeelsker Millers, og den funker helt fint på GD klør iallefall.

Skrevet

Jeg ser ikke hva som er så fantastisk med Millers jeg. Den låse-dimpen er irriterende, plasten på håndtaket sklir, og vår tang ble slarkete på et år.

Veldig agreed :lol: Den låse-crap-greia får meg til å se rødt når jeg står og plages, plasten er ramla av og oppeten for lenge siden så jeg har ductapet hele driten - men det er i det minste skarp enda :P

Skrevet

Millers her også. Og med den prisen så koster det meg ikke mye å kjøpe ny med 6-12 mnd mellomrom :)

Skrevet

Blir også forbanna på den låsegreia på Millers, men klippingen er jeg storfornøyd med! Var veldig skeptisk til å begynne med siden A har kraftige klør. Null problem :)

Skrevet

GD klør er små ifht. zoi-skrulla her ;)

Javel? Bilde takk, for da må de jo være bortimot tre cm i omkrets, det er jo en grein det for svarte :lol:

Skrevet

Javel? Bilde takk, for da må de jo være bortimot tre cm i omkrets, det er jo en grein det for svarte :lol:

Jeg vet! Det ER tømmerstokker, tærne knekker lenge før klørne (og det har de gjort to ganger..). Skal se om jeg får tatt et bilde etterpå, skal prøve å få lagt dalmisen ved siden av til sammenligning :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...