Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 69
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lita jente full av energi er kommet. Black/tan

Røntgen viser jo bare tre :-) Nå er nr to kommet. En liten gutt. Black tan han og.

Øynene er åpne, de er 17 dager i dag

Posted Images

Skrevet

Da vi våknet i dag var Super-9 (som Damien kalte han) reist til hundehimmelen. Det var for meg ganske forventet, han hadde ikke stor vektøkning siste døgnet og han klarte ikke suge bra nok. Damien ble veldig lei seg, men tok det fint. Satt og så på den lille, la han på vekta for siste gang, satt sammen med Jadis og så puttet han i en liten eske. Vi skal begrave han etterpå.

De to andre vokser jevnt og trutt,

Uff :( Utrolig trist, man blir liksom litt mer øm om hjertet for de minste.

Men du? Hvis ingen av de ender med å hete Nine inch nails blir jeg skuffet kjenner jeg. Kan ikke ha et 9 kull uten det navnet. Skulle jeg hatt valper skulle alle valpene hatt låttitler fra N.I.N :aww:

Skrevet

Uff :( Utrolig trist, man blir liksom litt mer øm om hjertet for de minste.

Men du? Hvis ingen av de ender med å hete Nine inch nails blir jeg skuffet kjenner jeg. Kan ikke ha et 9 kull uten det navnet. Skulle jeg hatt valper skulle alle valpene hatt låttitler fra N.I.N :aww:

Har gitt beskjed til eier av kullet, at Nine Inch Nails er et dødskult navn, så får vi nå bare se da, hva hun bestememr seg for. For er helt enig med deg :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Så utrolig søte! :wub::D

Litt seint navneforslag, men men, :P

Nine Tails. (Fra Naruto, en japansk manga og anime)
Den ser slik ut:
9_tails.PNG

Eventuelt Nine Tails som i pokemonen Nine Tails. Den ser slik ut:
228px-Ninetails.png



  • Like 2
Skrevet

post-6760-0-18232400-1382987638.jpg
Tøffingen

post-6760-0-15907500-1382987678.jpg
Søta

post-6760-0-12670000-1382987720_thumb.jp
Maurslukermora

De er tre uker til onsdag. Tenkte presentere dem for litt "fast" føde denne uka, og ommøblere valpekassa slik at de får utforsket verden litt mer.

Mor er et kapittel for seg selv. Hun klager om hun ikke får være i sofaen, men når hun er i sofaen, så klager hun da og, siden valpene ikke er der. Hennes drøm hadde vært at valpene og hun kunne bodd i dundyna til guttungen.

Begge er forresten til salgs. Fórvertavtale er også av interesse.

  • Like 2
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Skrevet

post-6760-0-79271100-1385845057.jpg

Alle tre nyter godis fra Hundegodt

post-6760-0-54564700-1385845133.jpg
Are you talking to me?
De9ro sjekker ut speilbildet sitt. Det var frekt nok til å bjeffe tilbake!

Denne her har sånne bein som jeg tegna i spørretråden.
Halveis kanin tror jeg ...


Ellers må jeg si dette er det enkleste kullet jeg har hatt. De spiser alt de får servert, i tillegg går de til mor og får dessert (de er 8 uker på onsdag) og best av alt er at mora rydder opp etter dem enda. Og de vil heslt ikke gjøre fra seg inne i valpebingen lenger, og lager et sabla leven når de må på do.

Tispa drar til Tromsø neste mandag.
Hannen er fortsatt til salgs.

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...