Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3 2.0


Recommended Posts

Skrevet

Smokkene forsvinner! Jeg VET hun hadde en i senga, men jeg finner den ingen steder. Hun har blitt god til å kaste ting så har lett under senga og over alt. :( Har vi en liten husnisse som stjeler smokker? Sansa er veldig glad i smokker, men hun tygger de istykker så da ville jeg ha sett det.. Hmm.. Jeg har kjøpt nye litt større for 6mnd +, men de liker hun ikke :P

  • Svar 9.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da var vi blitt foreldre Lillegutt kom til verden klokken 11.45 i formiddag etter en litt dramatisk fødsel som endte i akuttsnitt. Han veier 3580 gram, er 49 cm lang og selvsagt helt perfekt Mor,

Siden nærmeste familie nå er informert så får jeg snike meg sånn litt småoffisielt inn her

03:22 kom verdens skjønneste tass. Han fikk det veldig travelt på slutten og kom ut med superheltarmen først. Veldig effektiv og grei fødsel. Lystgassen var noe drit, ble bare kvalm og svimmel, så da

Posted Images

Skrevet

5,140kg og 60,5 cm. Stor jente! (Helt i bunn av gjennomsnitt for alderen men veldig fin egen kurve og er den vi bryr oss om. )

  • Like 6
Skrevet

Vi har jo hatt den samtalen før noen ganger, spesielt i sammenheng med at mormoren hans døde i fjor.

Må nå aksepterer han ikke svarene like lett. Før aksepterte han borte, kommer ikke tilbake osv.

Det vanskelige er jo at jeg aner jo ikke selv! Men det har jeg vært ærlig om.

"Mamma vet ikke så mye om det å dø, for mamma har aldri dødd" Jah .. Føler liksom ikke at jeg reddet meg særlig godt unna gitt.

Ja men det er jo helt sant! Det må jo være noe av det mest ærlige du kan si. For det er jo faktisk derfor vi ikke vet hvordan det er å dø, vi har ikke gjort det enda. Ellers er det det jeg også tenker, at det må jo være det samme som før vi ble født. Og det var jo iallefall ikke farlig. :)

Jeg tror / håper at det er noe mer. Jeg klarer ikke å forholde meg helt sånn vitenskapelig og fakta til det, det må liksom være en større mening. Alt kan ikke bare være celler og atomer eller hva jeg skal kalle det. Det virker så kjedelig og meningsløst. Syntes det er for mye "kraft" i alt her på jorden til det. Men det er jo kanskje bare et sterkt ønske om at det skal være noe mer.

Kan jo håpe at det å dø faktisk gir noen svar, så er det noe positivt med det. :ahappy:

Fin denne tråden, er mye vi kommer inn på med utgangspunkt i barna. :)

Idag har vi vært på babysang og Johanne elsker det. Synger med og skriker med. :lol: Dessuten er det en veldig fin tumleplass for barna når vi sitter i en ring på matter og de får søke ut og hilse på hverandre så mye de vil. Babyer har ikke mye intimsone :lol:

Er mye tøysete rim og regler, og en hvor vi er "ute på havet" med et blått teppe over barna som bølger.

Også er det er veldig fin melodiøs sang hvor vi danser med babyene.

Jeg løfter deg opp - se her -

vi ser på hverandre

Så snurrer vi rundt som i dans - ja vi tar oss

en vals.

Jeg holder deg nære inn til meg

Jeg kjenner ditt hjerte slå mot

meg:

- min lille, fine baby, jeg elsker deg!

1157696_10151862100931399_1504980132_n.j

Vi er heldige :heart:

(Håper ikke Lola leser :lol: )

Skrevet

Bonden har skjønt at jeg er sliten, henta stellebagen som inneholder varmt vann, flaske, mme og i det heletatt alt jeg trenger de nærmeste timene sånn at jeg skulle slippe å reise meg fra sofaen :wub: Idamor sover vedsiden av meg så jeg trenger faktisk ikke gjøre noe som helst annet enn å sitte her til hun våkner. :ahappy:

  • Like 2
Skrevet

Slitomt å bli halt ut av senga før man egentlig er våken, og så flyttet rundt inn og ut av bil og veies og måles og inn bil og butikker og alt - da var pappa veeeeldig fin å sove på. :wub:

1463929_10153554601840171_85626200_n.jpg

Og mamman har bestemt at lua passer, for tenk.

1002621_10153554107780171_1532656141_n.j

  • Like 10
Skrevet

Hun er så fin :heart:

Helt enig :ahappy::wub:

Hvordan går det med medisiner? Fikk du snakket med legen? Merker dere noe forskjell? Hvor lang tid skal det ta før dere eventuelt ser om det funker?

Skrevet

Fin liten familie du har Raksha! :)

Takk :wub: Jeg er så utrolig heldig som har de to altså.

Vet jeg hermer, men Marie tok ordene mine. Hun er så fin!

Takk! Enig med deg og, lov å herme på sånt. :lol:

Skrevet

Gisp! Her er hun så lik deg! Nydelig jente har dere, helt nydelig. :)

Hoho! Den der klarer du ikke ljuge ifra deg Rak! :heart: Fin ho er :)

:lol: Det er faktisk første bildet hvor jeg faktisk ser at hun er lik på en av oss. :wub:

Skrevet

Fin, Rak!

Synes det er så vanskelig å se hvem babyer ligner på jeg :lol: Får høre hele tida at guttene ligner på pappaen, men jeg klarer ikke se det. De ligner bare på hverandre. Og av hårfarge så ligner de jo på bikkja :lol:

  • Like 6
Skrevet

Sånne har vi, men de ble aldri brukt :P

Skjønner ikke hvorfor sansa sine leker er mye mer spennende enn sine egne? Eller, kanskjehun har skjønt at om hun kyper bort til de, så kommer Sansa bort til henne og tilbyr drakamp? I dag har Isa oppdaget gnagebeinet :x de trenger ikke dele alt da!

f48cca46-5a79-4444-9890-da8e947c38d1_zps

  • Like 10
Skrevet

Sukk, vi er kvalmende trege noen ganger. Og sende ut takkekort fra dåpen er ett av de. Nå har jeg litt smått panikk - vi har faktisk ingen gode bilder fra den dagen :( What to do?

Skrevet

Sukk, vi er kvalmende trege noen ganger. Og sende ut takkekort fra dåpen er ett av de. Nå har jeg litt smått panikk - vi har faktisk ingen gode bilder fra den dagen :( What to do?

Må det være fra den dagen da? Ta et bilde av en smilende Tuva og send ut. :aww:

Skrevet

Hvordan løser vi kålmarkproblemet vårt tro? Lillemor er kålmark delux om natta, kaver og sparker og spreller og aker seg nedover i senga så hun får dyna over seg. Natt til i går så hadde våknet jeg av at hun hadde sparket dyna helt av seg og lå i oppoverbakke oppå dyna med rumpa og beina og frøys, selvsagt. Så fant fram en sånn sparkepose vi fikk av Lill, og i natt holdt dyna seg på plass, men hun ender jo fremdeles opp 30 cm lenger ned enn hun starta. Jeg får jo hetta når jeg våkner og ser dyna dekker hele ungen. :no:

Skrevet

Hvordan løser vi kålmarkproblemet vårt tro? Lillemor er kålmark delux om natta, kaver og sparker og spreller og aker seg nedover i senga så hun får dyna over seg. Natt til i går så hadde våknet jeg av at hun hadde sparket dyna helt av seg og lå i oppoverbakke oppå dyna med rumpa og beina og frøys, selvsagt. Så fant fram en sånn sparkepose vi fikk av Lill, og i natt holdt dyna seg på plass, men hun ender jo fremdeles opp 30 cm lenger ned enn hun starta. Jeg får jo hetta når jeg våkner og ser dyna dekker hele ungen. :no:

Sånn sparkepose med fester under madrassen? Da kan hun ikke flytte på seg, men heller ikke snu seg...

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...