Gå til innhold
Hundesonen.no

Letohallen 26-27 oktober


Anette
 Share

Recommended Posts

  • Svar 50
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg skal dømme den helga (og det er en fantastisk kul setning, den må jeg si høyt), så da får jentene fri, og kan være så skitne og ulydige de bare vil.

Skulle bare se om dere fulgte med jeg Denne da

Min yngste håpefulle er påmeldt i juniorklassen

Noen som skal? Ordinær frist gikk ut IGÅR!! :frantics: teit å ha samme frist som 12-13 helga altså. Så har meldt på Alwin og Pi idag. Vi skal bare søndag da :)

PM: http://www.dalmatinerklubben.no/Arrangement%20og%20resultater/Annonser/Annonse%20Leto%202013.pdf

Whaaat?!? Og jeg som trodde jeg hadde så god tid...

Ingen av de voksne jeg stiller er påmeldt, så jeg kommer kun med Nora :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skal dømme den helga (og det er en fantastisk kul setning, den må jeg si høyt), så da får jentene fri, og kan være så skitne og ulydige de bare vil.

Veldig kul setning må jeg si!

Jeg lurer på og ta turen, men hva er regelen for alder på valp? Bare at den må ha 12 ukers vaksine og gått en uke? Eller må den være 4 mnd.

Kunne tenke meg en tur med lille gutt.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Æsj, hva slags tulleregel er egentlig det? Hvordan skal man liksom få trent på valpeshow setting da?

Jeg er da nesten helt sikker på at det ikke var fire mnd før.

Det har vært 4 mnd så lenge jeg har holdt på en hund iallefall, og det begeynner å bli en stund siden nå :)

Synes det er en fin regel jeg, de fleste er ikke klare før den tid heller.

At de ikke kan være med for sosialiseringens del når vaksinasjonen er i orden synes jeg er litt teitere.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det har vært 4 mnd så lenge jeg har holdt på en hund iallefall, og det begeynner å bli en stund siden nå :)

Synes det er en fin regel jeg, de fleste er ikke klare før den tid heller.

At de ikke kan være med for sosialiseringens del når vaksinasjonen er i orden synes jeg er litt teitere.

Da har de sikkert bare vært litt slappe på de utstillingene jeg har vært på. Men det var ment bare for sosialiseringens del, både for hund og menneske.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...