Gå til innhold
Hundesonen.no

Alertness Brainstorm "Tetris" - korthåret collie


SiriEveline
 Share

Recommended Posts

De blir som de blir. :) Alle sammen.

Og jeg tror at uansett vekt og høyde osv, så er denne søskenflokken så gode i hodet at eierne elsker alle sammen. Til og med Bella begynner å skikke seg nå, og hun har vært en utfordring :) Og nå kan jeg ikke tenke meg en tilværelse uten henne - stapeisen! :lol:

Kunne ikke vært mer enig :)
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 251
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lille gutten min er i ferd med å bli stor, og han begynner endelig å se mer ferdig ut og ikke bare svært hengslete. Han har selvfølgelig mye igjen, og er noe tynn for tiden, men det er ihvertfall et s

Da har han endelig kommet i hus, det er så ufattelig deilig at vi skal få starte på vårt liv sammen. Dette er en drøm jeg har hatt i mange år nå, som endelig går i oppfyllelse! Tetris er al

Endelig noen nye bilder av lillegutt i nytt hjem:

Litt nye bilder har det blitt, selvom det er ekstremt vanskelig å ta bilder når jeg ikke kan krabbe og bøye meg i alle de posisjonene jeg kunne tenke meg :P

Første møte med snøen:

11351258445_7d55aab86b_c.jpg

Ferdig med å være ute

11351317396_08b79d6a73_c.jpg

Sniff sniff (dette er snuseblikket)

11351316856_28c546d4aa_c.jpg

Og tilslutt bare er fint bilde av godgutten :)

11351412813_74c17e5617_c.jpg

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja :)

Hun er mye mer "stressbar" sammenlignet med så og si alle andre kortiser jeg har møtt. Søt og snill og veldig lærenem og motivert for å jobbe. Men trenger en rolig eier som vil trene mye, og som ikke har andre hunder, og som tåler en del bjeffing/varsling (sammenlignet med andre kortiser i hvert fall - jeg syns ikke hun bjeffer så veldig mye da - men hun bjeffer mer enn de andre).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han er pen altså :-D Og han har absolutt gjeteruttrykket!! Har et hat/elsk forhold til kortisen jeg altså. De er pene og stygge :P sorry! Men Tetris er utrolig søt da, blir gøy å se hvordan han blir som voksen ;-) Kunne vurdert rasen, men tror ikke den blir heftig nok. hehe!

Flere bilder takk :-D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åh så fin han er! :)

Jeg har alltid digget korthårs-collier :- ) Som barn drev jeg og luftet folks hunder, og det gikk aller helst i de som hadde collie, enten kort- eller langhår! :- ) Hadde en langhårs-collie tispe selv en periode, og bestevenninnen min hadde en også, en hann. Ganske merkelig når hunder man bare har passet setter så store spor at man husker navnene deres 35 år senere....! :D Det var to kortiser, blue merle faktisk begge to, og de var søster og bror tror jeg, som het Sebastian og Jena. Veldig kule, var mye med på tur med meg og venninnen min + de egne hundene.

Mannen her i huset er dessverre ikke fan av ansiktet på korthårscollien, han synes det blir for snipete og myndeaktig (ingen overraskelse at han ikke liker mynder heller). Ellers kunne jeg fort ha fått en korthårscollie i hus...Jeg synes de har nydelige fjes! :heart:

Lykke til med fiiine Tetris da! Han er skjønn!

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun er mye mer "stressbar" sammenlignet med så og si alle andre kortiser jeg har møtt. Søt og snill og veldig lærenem og motivert for å jobbe. Men trenger en rolig eier som vil trene mye, og som ikke har andre hunder, og som tåler en del bjeffing/varsling (sammenlignet med andre kortiser i hvert fall - jeg syns ikke hun bjeffer så veldig mye da - men hun bjeffer mer enn de andre).

Det var mye av de samme tankene jeg satt igjen med etter på.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er så gøy å se snap'ene av Tetris altså! Det ser ut som om dere koser dere skikkelig sammen og jeg er så glad for at du har fått drømmehunden din :heart:

 

Slår meg dog noen ganger at han virkelig ikke virker som en valp :lol:

Lurer av og til selv, han er nesten for rolig :P

Og takk jeg er kjempefornøyd med ham :) Tror det hadde passet finfint med en MiniArya her om et års tid.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 5 weeks later...

Da er det virkelig på tide med oppdatering, siden sist har lille gutt debutert på valpeshow der han endte som 2. beste hanne (av tre stk).

Han begynner virkelig å strekke seg i alle kanter, og de siste dagene har jeg sett at babyfjeset er på vei bort...

Treningsmessig begynner det å bli bedre og bedre fokus på meg (stille før stormen.. *kremt* pubertet heter det vel). Godbiter er ikke alltid like interessant, men det er leken. Han er også mye mer selvstendig på tur, så lenge han har kontroll på meg vel og merke. Jeg bandt han nemlig fast når jeg skulle gå et lite spor til ham, det var helt fryktelig! (Men jeg var tilgitt når han fikk lov å gå sporet!).

Her er litt bilder fra juletida og utstilling:

DSC_2242.jpg

DSC_2217.jpg

DSC_1855.jpg

DSC_1746.jpg

DSC_1678.jpg

DSC_1493.jpg

DSC_0721.jpg

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så stor han har blitt! Peen :wub:

Tusen takk! :) Håper vi sees på noen treninger framover!

Så langbeint han er!

Gratulerer med 2 bh på valpeshow! :D

Veldig langbeint, ser sånn pass snål ut :P

Tusen takk! Lill var veldig snill og handla for meg, pluss litt hjelp fra JeanetteH.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg ville ikke vært redd for mellompuddel. Ta dere en tur på puddeltreff og møt noen i ulike størrelser! Puddel er høyst undervurdert og jeg tenker det kan passe bra til kriteriene. Hundene krysses jo dessuten mellom størrelsene, og det er en del variasjon. Jeg har møtt mange fine mellompuddel de siste årene, siden jeg har veldig lyst på en selv. Det er også stor forskjell inad i kategoriene, jeg ser på mellom, men en liten storpuddel er et alternativ. Personlig har jeg dårlig erfaring med wheaten terrier. De kan være supre hunder, men de er terriere og har sterke, egne meninger, og jeg er usikker på om jeg har vært på et problemhund/passeringskurs uten en wheaten... Toller mener jeg bør brukes aktivt og det er litt mentalt rusk på dem, da ville jeg heller gått for golden eller labrador. Korthåret collie - passer kriteriene men røyter en del. Langhåret collie - må børstes. For førerorientert og samarbeidsvillig tenker jeg retriever, gjeterhund og noen typer jakthunder. Hvis det er mye unger og styr så kan gjeterhunder blir stresset. Jeg tenker litt på lagotto eller spansk vannhund - men sjekk veldig nøye gemyttet! Da jeg var aktivt var det ganske mye dårlig på dem, så mye at en aktiv lagottoeier med tre hunder advarte meg mot å vurdere det. 
    • Hei, Etter noen år uten egen hund begynner vi å kjenne på savnet etter et firbeint familiemedlem. Det er noe opp og fram enda, men vi prøver å bestemme oss for hvilken rase vi skal velge neste gang og det hadde vært veldig hjelpsomt å få litt innspill til rasene vi tenker på og kanskje noen vi ikke har hatt på radaren enda? Vi er en familie på 4 med barn i barneskolealder. Vi har god erfaring med hund, men har aldri drevet med noen form for hundesport eller jakt osv, og kommer sannsynligvis ikke til å starte med det heller, så vi ser først og fremst etter et familiemedlem.   Hva vi ser etter: * Vi foretrekker begge hunder med tæl, men akkurat i den livsfasen vi er i nå lener vi mer mot et mildere gemytt. Veldig usikker på dette punktet * Førerorientert og samarbeidsvillig * Lite jakt - ønsker muligheten til å slippe hunden løs og oppnå stødig innkalling * Ingen vokt * Lett å motivere og lærevillig (husk: dette er en ønskeliste 😇) * Så lite sikling som mulig * Minst mulig hundelukt (sorry goldens 🫠) * Må tåle at det er mye som skjer hjemme hos oss. Barna leker, har med seg venner, vi får besøk, ungene kan bråke osv. Må tåle fremmede i eget hus uten at det er krise eller blir skummelt. Dette er selvfølgelig noe vi vil legge til rette for at hunden takler fra dag 1, men det er et så viktig punkt at vi ønsker best mulig utgangspunkt * Går greit overens med andre hunder * Minst mulig røyting - har ikke helt bestemt meg for hvor viktig dette punktet er for meg, men det ser så deilig ut å ha en røytefri rase. Kan gjerne stelle pels hver dag, men ikke mer enn 10-20 min i det daglige * Jeg ønsker meg en stor hund, samboer har mest lyst på en liten hund, så jeg tenker en plass midt i mellom.    Vi kan tilby: * Ca 1,5 time tur hver dag. Noen dager mer, noen dager mindre, men jeg tenker gjennomsnittet vil ligge rundt der * Hundevante eiere som liker å trene lydighet og legge til rette for et ukomplisert hundehold * Masse kjærlighet og oppmerksomhet   Raser vi har tenkt på: * Puddel - Jeg føler egentlig at jeg beskriver en puddel, men... Samboer syns storpuddel blir for stort, mens jeg syns de minste variantene blir for små. Har inntrykk av at mellompuddel har en del rusk på linjene? At hunden er mentalt stødig er pri 1 * Wheaton Terrier - Virker som veldig kule hunder, men litt redd for at terrier-gemyttet kan bli litt mye? Har veldig lite erfaring med rasen bortsett fra det jeg har lest meg til * Toller - virker som veldig trivelige hunder som har mange av de kvalitetene vi ser etter, men har inntrykk av at de kan være litt nervøse? * Schipperke - denne rasen har vi hatt før og det er veldig kule hunder. Men kunne tenkt meg en litt større hund i neste omgang   Så, har dere noen tanker eller forslag til oss?    Disclaimer: Ja, jeg vet at jeg har skrevet en smørbrødliste over ønsker og at selv om en rase på papiret kan huke av på alle boksene, kan individet vi får i hus være helt annerledes. Vi er ikke ute etter en robot, men vi er fortsatt i drømmefasen og ønsker best mulig utgangspunkt for vårt neste hundehold.  
    • Stoffbur var jo en idé! Det tror jeg ikke hun har noe forhold til fra før, så da er det kanskje mulig å begynne helt fra start med positive assosiasjoner. Det skal jeg prøve!
    • Det høres jo ut som du må jobbe med å gjøre bil til noe mer positivt som et separat prosjekt. Det fikser du! Kan du ha med bur på trening og sette ut et annet sted for pause/hvile? Eller teppe et sted du kan binde henne? Vil et stoffbur funke og være annerledes nok til å senke terskelen litt? Kompostgrinder?
    • Det viser seg nå at hun rett og slett har traumer relatert til bilkjøring og spesielt det å bli forlatt alene i bil. Det er såpass alvorlig at jeg ikke har lyst til å gå nærmere inn på det ettersom tidligere eier ikke er her og kan forsvare seg, men dette gjør det ekstremt vanskelig både å gå på kurs og delta på treninger, ettersom jeg ikke kan "pause" henne i bil (da blir hun så stressa at det ikke er mulig å få kontakt med henne i det hele tatt). Hun har rett og slett ingen steder å slappe av på kurs/trening. Dette er utrolig fortvilende og jeg kjenner meg litt motløs akkurat nå... Hun er veldig trenbar og en kjempesøt hund innafor de rammene der hun føler seg trygg, men skal jeg ha sjans til å få gjort noe med øvrig problematferd (som det viser seg å være mye av) må vi gå på kurs og trene...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...