Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg og moren min skal feire bursdag sammen og får en del gjester.

Vi lurer fælt på hva vi skal ha som underholdning. Har lest litt på nett og spurt litt rundt, men det er så mye flaut ute å går. Tenker da på dans, sang og aktive leker hvor folk må løpe omkring og gjøre ting. Ikke noe som passer vår gjeng i hvert fall :P

Noen som har tips til type leker man kan ha? Eller har tips til en underholdene tale/historie?

Skrevet

Må man gjøre noe da? Er det ikke hyggelig å bare kunne sitte i ro, snakke litt, spise og drikke ?

Jeg hater slike selskapsting som man blir påtvunget - det er å himla kleint bestandig :aww:

  • Like 3
Skrevet

Adjektivhistorie? Man skriver en historie, lar det stå tomt der det er adjektiver og så må de i selskapet komme med forslag og den som har skrevet historien bare fyller inn løpende, og så leser man opp historien etterpå. Kan bli veldig morsomt! :)

  • Like 1
Skrevet

altsåå. Det er jo lett!

malestrip.jpg

:drool: Det hadde vært noe ja! :drool: (hva er det med de som sitter å leser i ett blad rett ved det som skjer? ? ?) fnis

Neida må må ikke gjøre noe, men ofte kan det blir litt traust og "kjedelig" i lengden. Hadde vært fint å kunne ha litt underholdning for gjestene. Ikke at de trenger å gjøre noe, for det liker folk som regel ikke. Men kunne lese opp en morsom historie etc.

Fikk et tips om å ha en duell mellom meg og mamma, hvor vi skulle ha 10 påstander hver og så skulle vi gjette om det var sant eller ikke og se hvem som fikk flest rette. Men spørs om mamma syns det blir vanskelig å finne på spørsmål.

  • Like 1
Skrevet

Alias :)

Samme tenkte jeg.

Eller et annet spill, men Alias er ypperlig i selskap (synes jeg da).

Men best er Kortskalle, dog ikke det man får kjøpt, men at man tar hvert sitt kort, skriver på det en kjent person, en filmfigur eller lignende, gir det til sidemannen som skal klistre det i panna. Så skal man spørre spørsmål for å finne ut hvem eller hva man er.

Skrevet

"Psykolog" er morsomt! Man sitter bare sånn som man sitter i sofaen etc., så velger man en som skal være psykolog. Psykologen må gå ut på gangen og dere avtaler hvem dere skal være. Om du skal være den rett ved siden av deg, nummer to til venstre for deg, nummer to til høyre for deg etc. Så kommer psykologen inn og skal stille en og en et spørsmål. Han bestemmer selv hvem han vil spørre om noe og han kan stille en person så mange spørsmål han vil (men det er jo greit å spre spørsmålene litt utover). Den som blir spurt om noe skal da svare som om han er personen til siden for seg, sånn som dere avtalte da psykologen var på gangen. Hvis en av dere svarer feil, sier alle eller de som vet at svaret er feil "psykolog!" (og når en sier det samstemmer dere andre og sier også "psykolog!") også bytter dere plass hulteribulter. Da har hver person fått en ny en å være også fortsetter leken. Oppdraget til psykologen blir å finne ut hva som foregår og hva som er greia, altså hvem som er hvem.

Var det forståelig?

  • Like 1
Skrevet

Neida må må ikke gjøre noe, men ofte kan det blir litt traust og "kjedelig" i lengden.

Da har dere invitert feil personer :D.

... og jeg kjenner jeg er glad jeg ikke skal i noen slike påtatt morsomme bursdager :aww:.

Skrevet

Da har dere invitert feil personer :D.

... og jeg kjenner jeg er glad jeg ikke skal i noen slike påtatt morsomme bursdager :aww:.

*minne på å invitere Siri til en fake bursdag der vi BARE har selskapsleker hele kvelden* :aww:

  • Like 1
Skrevet

*minne på å invitere Siri til en fake bursdag der vi BARE har selskapsleker hele kvelden* :aww:

Kommer gjerne, men se langt etter min deltakelse i annet enn spising av kake eller drikking av kaffe :D

  • Like 1
Skrevet

En eller annen form for quiz? Enten om bursdagsbarna eller om noe lokalt, eller helt generelt, avhengig av gjestene. I mamma sin femtiårsdag lagde pappa og jeg en quiz med litt harmløs mobbing av henne, og musikkspørsmål hvor vi spilte sanger som lå på VG-lista på bursdagen hennes da hun ble født, da hun var ti, da hun var tjue osv helt til hun ble femti.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Skrevet

Enig med Siri. Alle sånne ting er forferdelig kleine. Rollespill og leker og bli kjent og slike ting dør jeg litt innvendig av, og jeg skal aldri bli med på noe Nirm inviterer meg til. :P

  • Like 3
Skrevet

Popquiz! Dere lager en liste med artister/band, og skriver et og et navn med store bokstaver på et ark(før festen selvfølgelig). Så deler dere inn gjestene i lag. En av dere står på en stol med alle arka, og alle på laget bortsett fra en står med ryggen til den som står på stolen, og en på laget står forran laget og ser på deg på stolen og hva som står på arket. Så skal den personen synge(eller forklare/mime eventuelt) en sang av artisten og de andre på laget skal gjette. Hvis en gjetter riktig eller personen som skal synge sier pass så løper personen som sang tilbake i rekka og nestemann skal synge. En av dere har selvfølgelig styring på poenga og passer på tiden. Hvert lag får 1 min på seg feks. Så holder man på til man ikke har flere ark igjen.

Her er det selvfølgelig viktig å passe på at gjestene har drukket litt først, eller så tørr ingen å synge ;)

Krever jo litt forarbeid og helst en printer og en haug med ark. Men er ganske gøy!

Skrevet

Enig med Siri. Alle sånne ting er forferdelig kleine. Rollespill og leker og bli kjent og slike ting dør jeg litt innvendig av, og jeg skal aldri bli med på noe Nirm inviterer meg til. :P

Vil du ikke komme i burdagen min om jeg inviterer deg altså? :cry:

Skrevet

Vil du ikke komme i burdagen min om jeg inviterer deg altså? :cry:

Nope. Du kommer til å tvinge meg til å mime fram Marilyn Monroe på en scene foran 30 mennesker jeg ikke kjenner muligens med 6 halvlitere innabords. Because that's the kind of guy you are. :ermm:

Skrevet

Nope. Du kommer til å tvinge meg til å mime fram Marilyn Monroe på en scene foran 30 mennesker jeg ikke kjenner muligens med 6 halvlitere innabords. Because that's the kind of guy you are. :ermm:

Du hadde nok heller måtte være med på sekkeløp, potetløp, stolleken og slike ting. :lol: Og ikke minst synge bro bro brille, siden det er så stor uengighet om hvordan den skal synges. :lol:

  • Like 1
Skrevet

Du hadde nok heller måtte være med på sekkeløp, potetløp, stolleken og slike ting. :lol: Og ikke minst synge bro bro brille, siden det er så stor uengighet om hvordan den skal synges. :lol:

You scare me... 000293-medium.gif

  • Like 1
Skrevet

You scare me... 000293-medium.gif

:lol:

Men er jo ikke måte på hva foreldre gjør når de holder på med barna sine (da kan de eksempel sitte og breke, vrinske og raute hver gang man kjører forbi et dyr på en 3 timers togtur), men det samme på fest, kan de altså ikke! :lol:

Skrevet

Nope. Du kommer til å tvinge meg til å mime fram Marilyn Monroe på en scene foran 30 mennesker jeg ikke kjenner muligens med 6 halvlitere innabords. Because that's the kind of guy you are. :ermm:

:lol: :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...