Gå til innhold
Hundesonen.no

Bergen Selskap og Brukshundklubb 28/29 sept


Recommended Posts

Skrevet

Emsen er helt nedklippet, så er nok ingen vits i å vise henne før hun får godkjent bruksprøve og kan stille i bruksklassen. Hadde dog vært artig, for hun er HELT fantastisk i kroppen sin nå, og det hadde vært kult å vise frem en skikkelig brukshund :lol:

Photo%2007.04.13%2015%2021%2038.jpg

vs.

349B9233.jpg

....men vi kommer og ser og heier på dere andre uansett altså :)

Jeg synes hun er MEGA mye finere nå enn før jeg :lol:

Skrevet

Jeg synes hun er MEGA mye finere nå enn før jeg :lol:

Enig med du :P Hva tror du dommerene hadde sagt om hun ble presentert sånn? Bare for nysgjerrighetens skyld altså :aww:

Skrevet

Enig med du :P Hva tror du dommerene hadde sagt om hun ble presentert sånn? Bare for nysgjerrighetens skyld altså :aww:

Vet du hva,bare gjør det? :D:P Nå kan ikek jeg springer standard men altså, hun er jo smashing med alle musklene osv, så får du sikkert en kommentar om pels :P

  • 3 weeks later...
Skrevet

Tenkte jeg skulle dra opp og kikke på :) Er det sånn at valpen må være minst 4 mnd. for å i det hele tatt slippe inn på utstillingsområdet? For i så fall blir han igjen hjemme.

Skrevet

Tenkte jeg skulle dra opp og kikke på :) Er det sånn at valpen må være minst 4 mnd. for å i det hele tatt slippe inn på utstillingsområdet? For i så fall blir han igjen hjemme.

Ja, valpen må være over 4 mnd.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Vi kom for å se på! Og for å bli nappet. Stakkars terrieren min, han ser ut som en annen hund! Haha. Håper jeg blir vant med det! Gøy på utstilling, men fy søren så mye folk styrer og stresser! Altså, hvor mye har det å si om du børster hele pelsen 50 eller 100 ganger før du skal i ringen? Jøsses. Men det var jo mange fine hunder da :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...