Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpegjengen 2014!


Synnikken
 Share

Recommended Posts

  • Svar 678
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi vart plutseleg medlem av denne gjengen    44      

Endelig kan jeg også bli med i denne gjengen Hils på Gába

Hurra! Ultralyd i kveld bekreftet at Tia er drektig  

Posted Images

Å kjære vene :wub::wub:

Hihi, hun er en hjerteknuser ja :wub: Og så enkel, tror ikke det er valp jeg har fått?? Venter enda på at det beryktede valpemonsteret skal våkne i henne.. :lol:

Men, hun er skikkelig luktfiksert! Kan fryse i en lukt og forsvinne helt, leenge. Er dette vanlig for tisper? Hannhunden min ble ikke interessert i lukter før i puberteten, han :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hihi, hun er en hjerteknuser ja :wub: Og så enkel, tror ikke det er valp jeg har fått?? Venter enda på at det beryktede valpemonsteret skal våkne i henne.. :lol:

Hvor små er de der når de er 8 uker egentlig? :P Monti var eksemplarisk til han var 1 år, nyt det mens du kan :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så spennende :D Siden jeg har sheltie selv så blir jeg jo litt nysgjerrig på hvor den kommer fra? :innocent:

Ja veldig spennende! :D Valpene er to dager gamle i dag så venter spent på bilder fra oppdretter.

Hun kommer fra Croft's (som akkurat har blitt avviklet så hun får et annet kennelnavn) Moren er Croft's for you og faren er Shelteam moonboy dancer. Har ikke noe godt bilde av moren men her er ett av faren:

a5ec2bf818-shelteam_moonboy_dancer-0512.

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ble visst med i denne tråden, jeg!

Jeg skulle jo egentlig ha en voksen hund, og har sett på mange hunder. Men da denne kom visste jeg at den måtte jeg ha. Så dro jeg og hilste på den, og kjemien var der med en gang. Så da ble han med meg hjem :wub:

Pelle er en blanding av Labrador og Flat coat, så han blir nok en morsom kar etterhvert! Han er 4 mnd.

1554597_10151885616057611_683434274_n.jp

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja veldig spennende! :D Valpene er to dager gamle i dag så venter spent på bilder fra oppdretter.

Hun kommer fra Croft's (som akkurat har blitt avviklet så hun får et annet kennelnavn) Moren er Croft's for you og faren er Shelteam moonboy dancer. Har ikke noe godt bilde av moren men her er ett av faren:

a5ec2bf818-shelteam_moonboy_dancer-0512.

Det var en absolutt nydelig sheltie :wub: Lykke til med valpen!
  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg får en liten cocker valp neste fredag blir spennende med en liten valp i huset - nesten som å få et barn til

Skriver under på den! Til tider synes jeg det er/har vært mer krevende enn barn. Og jeg har småtvillinger pluss tenåring.... :rofl: Men fantastisk og fiiiiint :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...