Gå til innhold
Hundesonen.no

Mollyville's Adventure kull - Boston Terrier


Recommended Posts

  • Svar 94
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tusen takk for det, Poter! Har vært på UL og vet så 5 valper, og to skygger som muligens også er valper... Nå får jeg gjøre mitt beste for at de skal fortsette å være der til termin. Håper på e

Nye bilder fra i dag. Jente 1 - Sunny Jente 2 - reiser muligens til en oppdretter. Gutt 2, vår sjarmklump og førstemann til å komme løpende når vi snakker til dem eller kommer i nærhet

Da kan jeg presentere:

Skrevet

Så bra at det til tross for dramatikk og litt sorg endte bra! :flowers: Er det vanlig at bostonterriere får så mange valper? :blink:

Nå har ikke jeg så veldig lang erfaring, men det ser ut til at mindre kull er vanligere enn store. Men har sett flere kull på 5-6 valper i det siste, og til og med et med 9 valper. Mollys mor har fått fire kull med mellom 5 og 7 valper, så det er kanskje der det kommer fra denne gang. Det jeg ble litt overrasket over, var ikke antall, men at de var så store. De "skal" liksom bli små når det er mange, og dermed kanskje unngå keisersnitt. Men tre av valpene var store da de ble født, og tre normale str.

Skrevet (endret)

Åååh! Hodeflekken/prikken til jente 1 og gutt 2 :wub:

Og ansiktet/utrykket/hode til jente 2 og gutt 3 :wub: Aaaaaaaaw!

Jeg er forelsket i alle sammen! <3

Hodeflekken til guttene tror jeg vil forsvinne, da hvite tegninger pleier å minske litt. Håper jenta kan beholde sin, men er slett ikke sikker på det.

Gratulerer med et flott kull :ahappy: Hvem tenker du å beholde? :)

Tusen takk! Hvis valpene utvikler seg i tråd med hvordan de var ved fødselen, blir det jente 1 som blir værende (men kanskje jente 2 på for) og en av gutta på for. Foreløpig liker jeg gutt 3 best. Liker kjempegodt gutt 2 også... Gutt 4 er veldig søt og liten, men umulig å ta bilder av. Men alt dette kan være snudd helt på hodet til de er leveringsklare... :ide:

Endret av Mollymor
  • Like 3
Skrevet

Gratulerer :) Så nydelige :wub:

Tusen takk!

Gratulerer så masse!! Nå gleder jeg meg til mine egne, vil høre de søte lydene :lol:

Tusen takk. Masse lykke til, er vel i dag du også har termin? Vi hadde vel samme dag..? Det er helt herlig å sitte her og se og høre. Får ikke gjort stort annet!

Skrevet

Valpene er 6 dager, og den største har mer enn doblet sin fødselsvekt. De er alle aktive og sultne. Ligger til puppen heeele tiden.

IMG_1282_zpse1112851.jpg

Molly synes det er deilig at valpekassen har to rom, slik at hun kan trekke seg tilbake i den ene siden, mens hun fortsatt har full kontroll over valpene.

IMG_1326_zps74a71886.jpg

Nye bilder av hver valp kommer i morgen, da er de allerede en uke gamle. Kan noen vennligst stoppe tiden??

  • Like 5
Skrevet

Å så fin valpekasse :) ! Når begynte hun å ville ha "egentid" ? Her får vi knapt Lyra ut på do, før hun forter seg inn og "teller" over valpene sine.

Tiden går altfor fort ja! Hva veier din størtste? De ser jo kjempestore ut i forhold til moren :lol:

  • Like 1
Skrevet

Å så fin valpekasse :) ! Når begynte hun å ville ha "egentid" ? Her får vi knapt Lyra ut på do, før hun forter seg inn og "teller" over valpene sine.

Tiden går altfor fort ja! Hva veier din størtste? De ser jo kjempestore ut i forhold til moren :lol:

Tusen takk. Jeg har snekra den selv :-D *stolt*

Molly sov ikke på to døgn, og jeg måtte bære henne ut for å tisse de første dagene. Nå sitter hun gjerne og ser på valpene lenge før hun bestemmer seg for at de sover godt og at hun kan sove. Oftest på samme side som valpene, men et par ganger i går og i dag har hun lagt seg på "den andre siden". Valpene var 5 dager i går. Hun kan ikke gå lenger bort enn dette!! :wub: Vet ikke om man kan kalle det "egentid" men jeg ser at hun får slappe litt bedre av der, enn oppi med valpene.

Den største valpen veide 250 gram ved fødselen og var stor allerede da, nå veier han 528 gram. Han spiser hele tiden. Den minste var 198 gram og veier nå 362 gram. Har lagt på seg godt hun også, men man ser jo stoor forskjell på den største og den minste!!

Molly veier ca 8 kilo, så de er jo store ifht mors størrelse. Slik er det jo ofte med små raser.

  • Like 1
Skrevet

For noen nydelige småsnusker :wub: Synes Molly kler å være mamma!

Den valpekassa var forresten helt genial! Hos oss hadde vi en lignende løsning (valpekassa lå ved siden av senga mi og Zelda lå i senga) og det er tydelig at det er godt for mammaene å få litt egentid. De klarer sååå fint å balansere tiden hos valpene og tiden for seg selv :D

  • Like 1
Skrevet

Skulle egentlig postet dette i går, men tiden løp fra meg. Men her er altså valpene, som allerede har blitt en uke gamle.

gutt 3, gutt 2, jente 1, jente 2, gutt 4

Adventure_1_week_IMG_1442_zps36e80a5a.jp

Jente 1

G1_IMG_1367_zpsf99572d0.jpg

Jente 2

G2_IMG_1377_zpsf7536c54.jpg

Gutt 2

B2_IMG_1388_zps03ef0bf8.jpg

Gutt 3

B3_IMG_1395_zps8770d843.jpg

Gutt 4

B4_IMG_1407_zpsf4afff97.jpg

  • Like 5
Skrevet

Gratulerer med valper! Så søt Molly høres ut når hun sitter og ser på at de sover!

Ja, hun er kjempesøt! Se bare her:

Dag 1

MollyserparingvalpeneIMG_0803_zps2943ca7

Dag 6:

Mollyserparingvalpene_IMG_1284_zpsf9fae7

PS: Ferske bilder av de ukesgamle bebissene et par inlegg over dette.. Scroll oppover for å se søtosene! :-)

  • Like 5
Skrevet

Åh... Tispe 1! :wub:

Sant hun er fin?!! Min favoritt! :wub:

Elsker alle, men lille suppa er spesiell.

Gutt fire & Jente 1 :ahappy:

Og så fint de ligger! Spesielt alle sammen på samlebilde :) Jeg får ikke mine til å ligge sånn, du har dressert dem godt allerede :lol:

Gutt 4 er mammagutten, han og jente 2 er de som ligner mest på mamma. :wub:

Jente 1; som jeg sa over, jeg elsker selvfølgelig alle, men hun er spesielt fin! :wub: Håper kroppen viser seg å være super også. Synes det er litt vanskelig å se enda, siden jeg har så lite erfaring. Men synes hun var kort og fin da hun ble født, håper ikke hun blir FOR kort...

Dressert ja!! Må begynne tidlig vettu! :ahappy: Hehe, gjelder å ta bilder når de er mette og søvnige, og ha minst fire par hender som kan holde dem samlet. Og ikke for lang nærgrense på kamera...

Skrevet

Gratulerer så masse med et flott kull :D Bostonvalper er så søte :wub: Gleder meg til flere bilder!

Skrevet

Valpen vi beholder blir Tispe nr 1. Vi gleder oss veldig til valpetiden med henne og hennes fire søsken, og til fortsettelsen når de andre reiser til sine familier.

Alle sammen har forresten åpnet øynene. De tre første 01. oktober, den neste 02. oktober og sistemann 03. oktober. Nye bilder kommer i morgen, da er de allerede to uker gamle. Dagene bare suser forbi! Nå kan vi snart regne med at de reagerer på lyd, begynner å gå istedenfor å kravle og få de første tennene.

Vi håndterer hver valp hver dag slik at den skal bli vant til håndtering, de har fått sin første kloklipp og møtt de nærmeste familiemedlemmene. En uke til så kan valpekjøpere komme på besøk, de kan få begynne å treffe litt mer "fremmede" folk, og ikke minst, så kan de få treffe våre andre hunder. Selv om Jezzy og Nico har lurt seg til å titte på dem, jaget Molly dem ut fortere enn svint når hun oppdaget dem.

  • Like 1
Skrevet

To uker går altfor fort når man har valper i huset. Nå er det bare 6 uker til valpene reiser. Buhuu :-(

Jente 1

1385067_10151610952646688_1994792204_n.j

Jente 2

1379725_10151610948936688_767854108_n.jp

Gutt 2

1379297_10151610947696688_1225309294_n.j

Gutt 3

1238309_10151610950461688_1277814186_n.j

Gutt 4

1238338_10151610945911688_2039264692_n.j

  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...