Gå til innhold
Hundesonen.no

PI A Kull født 25.10


tm100021
 Share

Recommended Posts

  • Svar 473
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har vært litt usikker på om jeg skulle lage tråd før det lå noen valper i valpekassen min men.. Hell with it, jeg jinxer jo ikke ved å lage en tråd på hundesonen liksom Første gangen ble hun kon

Herregud. Tror jeg drømmer. 6 tisper og 1 hannhund!!

Lettere å skrive her enn å oppdatere alle Første er født, blue merle tispe klokken 20.18 326 gram

Posted Images

Jippi!! 20 minutters parring på morgen idag! De lekte masse sammen i hagen først, og vips så hang dem. Ikke måtte det hjelpes til på noe måte eller, de fikset alt selv :) Når det ikke gikk veien med at de engang parret forrige gang, så betyr det veldig mye for meg :P

*danse befrukteggene dans*

  • Like 19
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

Jippi! 20 minutters parring på morgen idag! De lekte masse sammen i hagen først, og vips så hang dem. Ikke måtte det hjelpes til på noe måte eller, de fikset alt selv :) Når det ikke gikk veien med at de engang parret forrige gang, så betyr det veldig mye for meg :P

*danse befrukteggene dans*

*danser med* :bananas::sorcerer::banana::bow::blissysmile:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk :)

Det ble en parring til igår kveld. Idag er hun helt ferdig, og vil leke masse. De i sverige lurte på hva vi foret med, for Lyra er ei skikkelig sprettloppe :lol: Hopper over alt som er av grinder der, hopper på trampolinen med sønnen, full fart og leker hele dagen med de andre. Godt å høre at det går så fint! Er glad i rasen min merker jeg. Fremmedløpetispe kommer inn i flokken, og deres egne tisper og valper tar henne imot med åpne armer og synes det er dritkult med besøk :)

Termin fra første parring blir 27 september. Jeg tror ikke vi blir å ta ultralyd (Alene med 2 unger og prøve å dra med meg småtrollene inn på vet kontoret.. Nei :P ) Men vi blir nok å ta røntgen :)

  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Krysser fingre for at alt går bra og at dere får hauger av valper den 27. september.

....og om Lyra er like livlig og god som kortisen din, ja - da burde collier etter henne være svært ettertraktet. De var jo levende :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så morsomt :) De kan komme 28 september, for da har jeg bursdag :D Nå må du ikke glemme å be tantene om hjelp, hvis du vil ta UL, skal til tannlegen, trenger å puste eller hva som helst, da!

Som ida sier. Si ifra. Er ikke som om alle har noe å gjøre på dagen :-P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk :)

Det ble en parring til igår kveld. Idag er hun helt ferdig, og vil leke masse. De i sverige lurte på hva vi foret med, for Lyra er ei skikkelig sprettloppe :lol: Hopper over alt som er av grinder der, hopper på trampolinen med sønnen, full fart og leker hele dagen med de andre. Godt å høre at det går så fint! Er glad i rasen min merker jeg. Fremmedløpetispe kommer inn i flokken, og deres egne tisper og valper tar henne imot med åpne armer og synes det er dritkult med besøk :)

Termin fra første parring blir 27 september. Jeg tror ikke vi blir å ta ultralyd (Alene med 2 unger og prøve å dra med meg småtrollene inn på vet kontoret.. Nei :P ) Men vi blir nok å ta røntgen :)

Collie :heart: når er det i såfall tid for ultralyd? Hvis jeg har fri kan jeg bli med eller passe ungene :) hvilken vet bruker du til det?

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lyra var nydelig! Men jeg falt i staver når jeg så den hannhunden. Det var tidligere en tråd om hunder som har "wow-faktor" - for meg har den hannhunden det. Himmel, så vakker!

Krysser fingrer og tær for valper!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nå skal ikke jeg skryte på meg å kunne kjempemasse om hverken Malle eller hollender, men mitt inntrykk og det andre sier er at det er så store variasjoner innenfor begge rasene at du kan få begge type hunder (f.eks. mer skapt vs mer sosial, osv)  i begge rasene.   Men basert på de individene jeg kjenner av begge raser (som stort sett da er avlet for IGP ol) så vil jeg ikke si at hollender er noe mer krevende eller noe skarpere enn malle. Heller ikke mer energiske. Av de jeg har sett har hollendere litt lavere terskel for stress og lyd, men jeg er nok farget av hun jeg har selv 😂 og jeg har jo sett 10x fler maller enn hollendere.   Og hun jeg har er ikke spesielt selvstendig. Eller altså, hun kan fint være selvstendig og der det kreves, men hun henger jo etter meg som en skygge i typ alle situasjoner vi er i 😂 hun vil helst gjøre ting sammen med meg dagen lang 😂    Men den typen du beskriver høres ut som en typisk KNPV hund, hunder avlet mot bruk i politiet i Nederland osv. og de er nok sånn. Men min oppdretter av hollender blander KNPV linjer med sportslinjer, hvor hundene ikke er fult så skarpe, mer sosiale og ikke så selvstendige. De fleste i Norge er mer sportsavla.  Ble  langt svar ja 😄 I og med at det er så mange fler malle oppdrettere enn hollender tror jeg det er lettere å finne en bra malle. Jeg er heldig og kjenner flere som kan masse om både schæfer og malle til IGP bruk, så jeg må spørre og grave litt rundt 🧐😊  
    • Tatt bilder av pliktfølelse i dag. Han pleier være flink til å bli sittende/stående/liggende når jeg står oppreist, ter seg som et skolelys, men somehow har han tolket det at jeg setter meg ned på huk som: "Kom!" Forståelig nok. Et ekstra håndsignal mens jeg setter meg ned var alt som skulle til for å fikse den, men når jeg tar frem mobilen virker det som han er redd den skal fange mamsen, og han klarer ikke holde posisjonen, men haster inn for å redde turen fra den gledesdreperen der.  En real tålmodighetsprøve for begge å få lov til å ta bilder av de flotte sitt/dekk/stå han vanligvis har, da vi ikke snakker samme språk og har vidt forskjellige oppfatninger av hva den der svarte, flate greia er for noe, men vi fikk det da til etterhvert. Tjue bilder av naturskjønne omgivelser forsøplet av en lilla gummisnor, noen av dem også med hale og rumpestump på lagt i søpla, og så presenterer vi oss som om vi har litt fotoskills og hverdagslydighet sånn noenlunde på stell. Å få tatt fine bilder med langlina skjult eller litt penere dandert får være neste mål.    BTW, han har fått seg en praktisk custom klipp. Korrekt riesen frisyre drar nemlig inn sånne MENGDER med sand, en blir tullerusk. Fra å være vant med korthårede hunder på asfalt og gress i bymiljø, ble jeg virkelig smågal av all sanden de nydelige riesenbeina dro inn fra gårdsveiene her. Dessuten er flared jeans silhuett SÅ 90's. Vi gikk for en 2020 women's jeans fashion silhuett istedenfor. Praktisk. Ørene klarer jeg ikke klippe før det blir virkelig varmt, for han er så nuskesnusk kosemose søt med sånn spanielpels på dem. Litt sånn Lady og Landstrykeren hybrid look nå. Gen Z synes sikkert han ser ut som en skikkelig kjekkas hen/them/they. 
    • Dette albumet har flere låter han liker. Artisten har gitt ut flere: https://music.youtube.com/playlist?list=PLQKkIV10JKf_ZFZxjvkB-LUc00Kyiifhz&si=Hc2-qFcJVQEsqZ_G
    • Om økonomien er stram låner man bøker på biblioteket. 100% positiv hverdagslydiget (eller Hverdagslydighet fra valp til voksen som den nye versjonen heter), På talefot med hunden, eller andre gode hundebøker. Men ta en titt på fra Bølle til bestevenn-seriene, Maren bruker mye metoden der med å få hunden til å legge seg og være trygg i sengen sin.
    • Jeg har ikke lyst til å beskrive metode å trene inn ro med tekst på internett. Kroppspråk, toneleie, timing og ikke minst følelser. Jeg anbefaler å leie inn en instruktør. Det er alltid det beste, fordi de ser en utenifra. En ser ikke sitt eget kroppsspråk, og når en har fokus på hunden og barna så er det fort gjort å glemme eget kroppsspråk. Alternativt, om økonomien er veldig stram: Dunbar Academy abonnement? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...