Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Der kom nummer syv, som eneste sorte i hurven av røde.

Usikker på om hun nå er ferdig. Tror det.

Oi så spesiellt med så mange røde med tric/svart mamma.

Gratulerer med alle 7 så langt. Håper det går bra med mamma Jippi :)

  • Svar 487
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Without further ado. De fleste vet vel at Jippi skal ha valper. Men med hvem? Se her, så får dere svar:

Vi ble ikke vekket til skrik og hyling (som jeg trodde), men følgende setning i dag: "Mammaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Kamar henger fast i tissen til Jippi!" Og det gjorde han jammen. I rundt 15 min. Hu

Da tror jeg vi er ferdige. Resultatet ble som Magnus spådde, 7 valper! 3 røde tisper, 3 røde hannhunder, 1 sort hannhund.

Skrevet

Da tror jeg vi er ferdige. Resultatet ble som Magnus spådde, 7 valper!

3 røde tisper, 3 røde hannhunder, 1 sort hannhund.

65024_10151699227107693_609451187_n.jpg

Herlighet for en nydelig valpekasse :) Så fin! Fine valper og Jippi også selvfølgelig :heart:

Skrevet

Aww! Gratulerer så mye! Hvordan går det med minsten? Spiser hun? Kan jeg få en? Enn Jippi? Har hun det bra? Sikkert veldig sliten stakkar. 7 stykker da du, for et lite eventyr med de syv små dverger. :heart::)

(Satser på at den lille setningen inni der plukkes opp litt sånn underbevisst)

  • Like 6
Skrevet

Så herlig :-D Nå fortjener både Jippi og eier en hvil tror jeg! 7 herlige valper på en liten hund er ikke dårlig :-)

Og den valpekassen din er bare WOW!

Skrevet

Da tror jeg vi er ferdige. Resultatet ble som Magnus spådde, 7 valper!

3 røde tisper, 3 røde hannhunder, 1 sort hannhund.

65024_10151699227107693_609451187_n.jpg

Gratulerer med 7 små herlige valper :wub: Så må jeg bare kommentere valpekassa de WOW :D

Skrevet

Gratulerer med fint kull :) Håper alt står bra til med Jippi og de små :)
(Troooor jeg må smiske meg til et stopp på Hadeland på vei hjem etter jul, altså :innocent: )

Skrevet

Gratulerer med de 7 små :ahappy: Og veldig stilig valpekasse!

Kanskje du må begynne å låne ut Magnus til folk med drektige tisper? Hvorfor ta UL og røntgen, liksom? :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...