Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heiheeei.

Jeg er veldig glad i å lese, og da spesielt krimbøker!

Jeg trenger rett og slett litt boktips!

Foreløbig har jeg bare lest bøkene til camilla lackberg og den som heter vinterstengt (husker ikke hvem som skrev den)

Nå som jeg er ferdig med bøkene til Lackberg vet jeg ikke hva jeg skal finne på xD

Jeg trenger noen GODE ordentlig spennende bøker som jeg ikke vil legge fra meg.

Jeg er veldig dårlig til å kjøpe bøker, fordi når jeg leser bakpå er det liksom ikke nok for meg til å vite om jeg vil lese eller ikke, jeg er sær x)

Tar imot tips på både konkrete bøker, serier eller forfattere

Så kjør på og kom med din beste krimbok :D

Skrevet

Ei venninne som liker henne, er også glad i Johan Theorin.

Ellers har du jo Jo Nesbø sine bøker om Harry Hole da. Og så er jeg veldig glad i Sidney Sheldon.

Skrevet

Takk :D skal sjekke de ut :D

Noen bøker er veldig dårlige på å fortelle om hvilken bok som er først i serien, brant meg på dette med lackberg. Hvilken bok er først om harry hole?

Edit: skriveleif

Skrevet
  • Flaggermusmannen 1997 (Rivertonprisen, Glassnøkkelen)
  • Kakerlakkene 1998
  • Rødstrupe 2000 (Bokhandlerprisen, Tidenes beste kriminalroman, kåret i Nitimen)
  • Sorgenfri 2002
  • Marekors 2003
  • Frelseren 2005
  • Snømannen 2007
  • Panserhjerte 2009
  • Gjenferd 2011
  • Politi 2013
  • Like 1
Skrevet

Liza Marklund sine om Anikka Bengtzon :)

Jeg skal selv begynne på Henning Mankell sine om Wallander nå i ferien, gleder meg :)

  • Like 1
Skrevet

Johan Theorin (Skumringstimen, Nattefokk, Bodleie, Santa Psyko)

Åsa Larsson (Solstorm, Spilt blod, Svart Sti, Til din vrede opphører, Offer til Molok)

Jussi Adler- Olsen (Kvinnen i buret, Fasandreperne, Flaskepost fra P, Journal 64, Marco effekten)

Lars Kepler (Hypnotisøren, Paganinikontrakten, Ildvitnet, Sandmannen)

(jeg pendler med tog til og fra jobb og rekker å lese en del ... setter pris på godt språk og spennende historie, og er såpass sær at om jeg ikke liker språket (bør være godt skrevet, med flyt- altså rakt motsatt av hvordan jeg selv skriver på forum ;) )gidder jeg ikke lese. Leser faglitteratur og "tyngre" stoff på jobb, vil ha lettleste og godt skrevne saker i fritiden :)

Skrevet

Jeg likte veldig godt Boks 21 (av Anders Roslund og Börge Hellström) da jeg leste den, om jeg ikke tar helt feil finnes det også flere bøker i serien :)Hunden som var Torsdag (av Rikart Hammer) er også interessant (synes ihvertfall jeg når jeg leste den :rofl: ). Starta også på Dødsmikroben av Alistair Maclean, og den likte jeg veldig godt, men kan vel ikke 100% anbefale den i og med at jeg ikke har lest den ferdig enda (fikk endelig tak i en bok jeg har villet lese lenge, så da ble det sånn :innocent: ).

Kommer ikke på flere i farta, men mulig det dukker opp etterhvert :P

Masse lykke til med krimmen! :D

Skrevet

Jeg er ikke så veldig begeistra for krim egentlig, men av de bøkene jeg har lest så synes jeg stieg larsson sin millenium triologi og anne og espen holt sin flimmer var veldig bra..

Skrevet

Oi! Se her ja! Kanon! :D Tror ikke jeg skal kjede meg i sommer da, nei! :D

Det er bare og fortsette å komme med tips ^.^

Skrevet

Liza Marklund- annika bengtzon serien- anbefales;))

Henning Mankell -Wallander - god krim

Patricia Cornwell (serien om dr Kay Scarpetta)- god sommerlektyre

Jo Nesbø- spenning til tusen;)

ellers kan jeg anbefale pocket serien ( død serien) av Nora Roberts under navnet J.D Robb. genial og herlig krim i framtida;) har lest alle bøkene så langt, og man blir hekta... lettlest og man vil bare ha mer;)

Skrevet

Anbefaler virkelig Lars Kepler og Mons Kallenberg :)

Mons Kallenberg er kjempebra! Har lest bøkene hans opptil flere ganger :)

Skrevet

Jan Mehlum har skrevet en hel del krimbøker om Svend Foyn.

Disse har falt i smak hos oss, har hatt de fleste av de med som lydbok på bilferie.

Siden vi har vært gjennom de fleste av de kjente forfatterne har vi også hørt 2 bøker om drapsetterforsker Gunnarstranda, også krim, skrevet av Kjell Ola Dahl.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...