Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 256
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tusen takk for alle gratulasjoner!! Jeg er 99% sikker på at hun er tom nå, kjenner ingenting inni magen og Lotta har lagt seg til ro for første gang på over ett døgn. Lille gutten som kom til slu

Etter flere års drøm, flere forsøk og nå ENDELIG skal "my dream come true" Lotta ble parret med Hector den 18-20-21 & 22 Mai, og idag har vi vært på ultralyd og sett seks små bankende hjerter!! Je

Klokken 8:52 ble det født en stor vakker tispe! 185 gram!

Skrevet

Ooh, spennende, gratulerer! Er så kjipt når planene går i vasken så dette unner jeg deg! Gleder meg til å se bilder av små mopsedrops ^_^

Awwee! TakkTakk!!! :D Ja, jeg skal ærlig innrømme selv at jeg syns jeg fortjener ett kull nå :P:lol: Setter pris på at andre er enig med meg også! Ser SÅ frem til dette! :D

Det blir en spennende tid fremover :D

Jaa! :D Superspent!

  • Like 1
Skrevet

Lotta er på dag 27-32, Har såvidt begynt å ane en liten magebump. Hun er spinnvill som alltid, og tar null hensyn her i hagen, hopper via skrenter og gir meg stadig små anfall av noia. Jeg ser hun er tydelig "bred" over ryggen, og hun får skikkelige bumper på sidene når hun ligger. Men stående ser hun ikke særlig drektig ut ennå.
Dette er jo hennes andre kull, så jeg tror kanskje hun bærer de høyere nå? Jeg vet jo ikke hvordan hun var i forrige svangerskap siden det var hos oppdretteren.
Hun spiser godt og er helt skjønn av seg :) Så alt er strålende så langt.

Jeg sitter og leser litt om ormekurer osv men jeg lurer på når hun skal få? Det står så mye variert, og vetrinærene mener så mye forskjellig om dette. Noen sier 3 uker uti svangerskapet, noen 5 uker og andre rett før fødsel, Noen som vil dele erfaringer? :)

Skrevet

bollemops :)

spennende med ventende kull

Yes! Gleder meg massivt.. Jeg er jo hønemor deluxe, og nå syns jeg hun har fått veldig lite mage i forhold til "hva jeg er vant til" men jeg må jo bare smelle meg selv i bakhodet og tenke hun er fra fullstendig andre linjer enn hva jeg er vant til. :lol:

Skrevet

Oi, datt de ned? :P

Plutselig! :lol:

Blir valpene brune eller kan det komme sorte også?

Det kommer kun fawn (brun) i dette kullet, da sort er dominnant og ikke kan komme utifra to fawn-fargede foreldre :)

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...