Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som skal hit?

Dommerlister: http://www.gotlandskennelklubb.com/images/stories/2013/Rasfrdelning%202013pdf.pdf

Jeg hadde egentlig ikke planlagt noen lange turer i år, men så har jeg så lyst til å oppleve Gotland en gang. Og da passer det jo fint å ta med en hund også :innocent: Reinsjakta har da akkurat startet, så jeg må se det ann litt først, men det frister litt altså!

Skrevet

Det var fristende. Helt til jeg fant ut hvor langt unna Gotland var fra her jeg bor. 10 timer i bil frister ikke akkurat.

Pingle :lol:

Skrevet

Må man ikke ta båt for og komme til Gotland eller er mine geografiske kunnskaper helt på jordet nå?

Det er en øy, ja ;)

Fasan, skulle ikke sett den annonsen, for nå vil jeg hit ;) Snakke litt med uppfødaren i Sthlm da ;) ;)

Skrevet

Det er en øy, ja ;)

Fasan, skulle ikke sett den annonsen, for nå vil jeg hit ;) Snakke litt med uppfødaren i Sthlm da ;) ;)

Altså jeg har også kikket litt på den, men har egentlig bestemt at siden bjerke er samme helgen så blir det dit i stedet. Men tenk hvis dyret ikke har fått det teite cacib'et? Da er nemlig Gotland et bra sted å dra... Hmmm nå som jeg hadde bestemt meg så dukker denne opp igjen. Barnslig :getlost:

Skrevet

Altså jeg har også kikket litt på den, men har egentlig bestemt at siden bjerke er samme helgen så blir det dit i stedet. Men tenk hvis dyret ikke har fått det teite cacib'et? Da er nemlig Gotland et bra sted å dra... Hmmm nå som jeg hadde bestemt meg så dukker denne opp igjen. Barnslig :getlost:

Ikke dommer på Bjerke. Men utstilling i Nederland samme helgen - dilemma!

  • Like 1
Skrevet

Nå er trekningen av reinskort gjort for i år, og jeg havnet så langt bak på lista at jeg tviler på at det blir kort i år :P Så da er jeg alt i gang med litt planlegging her :D Og så får jeg håpe at alle regnskapene mine kommer inn tidlig, slik at jeg ikke har alt for mye å gjøre i slutten av august!

Skrevet

Jeg var på Gotland i mars for å hente valpen vår.

Ferja over er fin og har en egen hundelounge/avdeling hvor du kan ha med hunden opp. Eller de kan ligge i bilen.

  • Like 1
Skrevet

Jeg tar med meg Birkedatteren til Bjerke i håp om storcert, for da blir hun både svensk og norsk sjampinjong på en gang. Vi får holde hverandre oppdaterte og heie veldig på hverandre! :)

Jeg skal heie som en gal jeg :D

  • Like 1
Skrevet

Gotland er et veldig vakkert sted, dit skal jeg tilbake en gang, og gjerne i forbindelse med hundeutstilling. Men jeg tror jeg skal vente til jeg har noe å stille! :)

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...