Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Altså, jeg synes at det er helt teit at slike små skal bli puttet i bås med tanke på kjønnsroller og slikt allerede fra fødselen av, så jeg foreslår at du går for noe mer maskulint for å veie opp. :innocent:

Kåre-Johnny

Kent-Tore

Nikolai-Tony

Åge-Konrad

Ellers så bor jo dere på gård, så hva med noe litt bondsk eller naturinspirert?

Dagros

Merrfrid

Kålfrid

Aiaiai, så mange fine forslag du har fått i denne tråden, Rak. :D

  • Like 2
  • Svar 71
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ingenting galt i det! Pappa fant navnet mitt i et Donald-blad.

Omg, si at du heter Magica!

"Ja, vennen min, du ble døpt av et hundeforum."

Skrevet

Jeg likte Merrfrid Bones! Eller så kan du jo ta litt inspirasjon fra Norvegiareklamen Rak; "I vår familie er det tradisjon at alle førstefødte jenter døpes Dagnfart".

  • Like 2
Skrevet

Gunda

Gerda

Grunde

Hvis det blir gutt allikevel så må det bli Steingrim

Herborg

Barbara

Hildegerd Åste

Ragna Severine

Vilma

Skrevet

Altså, jeg synes at det er helt teit at slike små skal bli puttet i bås med tanke på kjønnsroller og slikt allerede fra fødselen av, så jeg foreslår at du går for noe mer maskulint for å veie opp. :innocent:

Kåre-Johnny

Kent-Tore

Nikolai-Tony

Åge-Konrad

Ellers så bor jo dere på gård, så hva med noe litt bondsk eller naturinspirert?

Dagros

Merrfrid

Kålfrid

Aiaiai, så mange fine forslag du har fått i denne tråden, Rak. :D

Da burde hun vel gå mer for Kåre-Trollfrid eller noe. Slik at barnet kan velge om det vil være maskulint eller feminint. :aww:

  • Like 3
Skrevet

Arnalia

Ikke spør meg hvor jeg har navnet fra - men det finnes, dvs fantes, i familien min….. :P

Skrevet

Tror vi skal presisere at dette er en tulletråd. :lol: Og virkelig ikke plassen for seriøse forslag.

Tulletråd!!!! :o Her kommer vi med seriøse, gode, gjennomtenkte og fantastiske forslag, og så mener du at det er tull!!! :o

  • Like 7
Skrevet

Mini-Rak har ikke navn enda, og det må hun da ha! :o Og stakkars Rak vet ikke hva hun skal hete, og trenger sonisenes desperate hjelp.

De beste forslagene vil bli lagt til avstemming senere.

Hittil er forslagene:

Olga

Olga Olaug

Inga-Olga

Gina

Hyacint

Edti: Mini-Rak er da den kommende sonenbeboeren etter kombinasjonen Bonden og Raksha. :aww:

Vil bare presisere at bilen min heter OLGA. Faktisk. Og hun er en hyggelig bil! Hundebil til og med! :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...