Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Husker mitt første svangerskap - helt grusomt. Spydde i 8 måneder…..av 9 mulige…bekkenet ville ikke være med lenger fra uke 7 og på toppen kom en lang sommer med varmerekorder og meg som høygravid. Da tenkte jeg "Aldri mer!".

Det er fint å virke litt ja.

Heldigvis trenger ingen svangerskap ¨være lik som forrige :) Jeg hadde 5 som var 5 helt ulike. Det siste var det enkleste. Da trente jeg det meste av svangerskapet, fødslen gikk som smurt, ut kom en liten buddah på 4500 gram og 2 timer etter fødselen stod jeg opp og stelte meg, kledte på meg, løfta opp jenta og gikk bort til barsel. Dro hjem dagen etter - resten av gjengen hjemme skulle jo ha middag :lol:

Etter de to første hadde jeg IKKE greidd noe slikt.

:lol: Åhjelpes meg! Bekkenet mitt har holdt ganske lenge - antakeligvis fordi jeg har ligget flat fra jul frem til påske. :lol: Men godt å høre at det ikke trenger å bli slik nestegang... Men spyinga tror jeg ikke jeg blir kvitt før jeg har ungen i armene. *sukk*

Men! Nå har jeg resepter på piller, nesespray, øyendråper og slimløsende hostegreier, så nå er det kanskje håp. Fikk fastlegen min i dag, andre gangen jeg er hos henne, sist rakk jeg knapt å sette meg i stolen før hun skulle ha meg ut, men i dag hadde hun all verdens tid og trippelsjekket alle medisiner. :ahappy: Da kan man leve med at det er første gang jeg har vært hos lege og klaget på hoste og ikke blitt lyttet til :lol: Tilogmed vært fornuftig nok til å si fra meg fjøset i dag og i morra, medisinene trenger tid på å virke litt og jeg trenger SØVN, så da har jeg fri til mandag. Så bare huske å sende med Bonden resepter så jeg får medisiner i kveld. Så om ikke denne natta blir noe bedre så er det neppe lenge til.

  • Svar 6.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå må jeg bare SKRYTE litt altså! Døde nesten i går av stress og frustrasjon over eksamen i salgsfaget i dag. Men det gikk helt sinnsykt bra. Jeg var ufattelig nervøs og usikker. Jeg vet jo jeg kan j

Vi har blitt mor og far:D

Ååååhh På sykehjemmet i dag ble jeg vitne til et fantastisk øyeblikk! En av våre faste pasienten sliter voldsomt med smerter, men vil alltid hilse på Thorvald, samme hvor syk han er, så karrer han se

Posted Images

Skrevet

:) Da jeg kom inn på føden nå siste gang, sa JORDMOREN til meg at HUN ikke trodde jeg var i fødsel for jeg så så ubesværet ut. "Jo, jeg har rier og er i fødsel", svarte jeg (med de gjorde ikke veldig vondt). Det trodde hun ikke noe på og sa at hun ville sende meg hjem, Jeg nekta og gav beskjed om at jeg ikke dro før babyen var ute. "Da legger jeg deg på obs-posten", sa hun da: "Legg meg hvor du vil,", svart jeg, "men jeg drar ikke uten baby."

Hun ville likevel "kjenne etter" siden jeg nå først var der…..DA fikk pipa en annen lyd gitt :lol: og jeg ble kjørt rett inn på fødestua. :lol:

:lol:

Skrevet

Tid for å avbryte barnets veldig viktige lek (vaske lyra med våtserviett.) og kjøre til åpen gård :) Så er det ut og begynne å bygge hundegård, og rydde i bilen for å hente klubbsaker.

  • Like 1
Skrevet

Har også hatt oppgaver over to år. (Og jeg syntes det er dritt irriterende at alle de oppgavene jeg har gjort ikke har noe å si når jeg skal opp :lol: )

Takk! :) Har ihvertfall en uke på å forberede meg, men kjenner jeg får helt fnatt av at de skal komme på jobben og observere meg.

Når jeg gikk det kunne man velge mellom praktisk og skriftlig, valgte lett skriftlig :lol: tror de faktisk da snakket om at det var siste året det ble gjort sånn, at fremover var det begge deler :P

Og enig med deg der, super teit at ikke de andre oppgavene teller, jeg måtte jo til og med ha de med på prøvedagen..

Skrevet

God bedring til Tesh!

Og det løste seg heldigvis på jobb, jeg får dratt hjem å hentet Luna :) Dagen er reddet! Så håper jeg vi får til avspaseringen min imorgen :)

  • Like 2
Skrevet

God bedring til Tesh!

Og det løste seg heldigvis på jobb, jeg får dratt hjem å hentet Luna :) Dagen er reddet! Så håper jeg vi får til avspaseringen min imorgen :)

Pass på at du får overtidsbetalt når du jobber overtid da. Det har du jo krav på. :)

EDIT: I går ramlet jeg forresten inn i en filminnspilling. De driver av og filmer en av Jo Nesbø sine barnebøker (Doktor Proktor?) på veterinærhøgskolen. Ganske kult! :ahappy:

Skrevet

Gosj. Jeg hører morgenfuglene er oppe. Toneleiet på fuglen høres ut som en nordlending. Jeg er trøtt. Men må komme meg opp. Nevnte jeg at jeg var trøtt?

Haha. Jeg har en engelsk fugl i hagen som sitter og roper "stupid!", "stupid!". Håper det ikke er meg han mener.

Sitter på jobb og småpusler med ditt og datt. Da må man jo ha sonen på skjerma som selskap.

  • Like 3
Skrevet

Se jeg må kose meg med disse bildene...

Det med saga på der er de 1 dag gamle, og det bildet med kun 4 på hvert er de 8 dager... jeg kan ikke vente med og få nye bilder av gjengen " min" :wub:

post-263-0-92687100-1369298252_thumb.jpg

post-263-0-26299400-1369298265_thumb.jpg

post-263-0-23007300-1369298324_thumb.jpg

  • Like 4
Skrevet

Nå driver Kurt Nilsen og øver hos TV2, og tydeligvis er det litt varmt i studio for døra står oppe. Sang i hele "nabolaget" med andre ord :ahappy:

Fikk høre at Nicolai C.B kjøper seg mat rett borti her når han er på jobb. Kanskje jeg skal henge litt mer der :whistle:

Skrevet

Nå driver Kurt Nilsen og øver hos TV2, og tydeligvis er det litt varmt i studio for døra står oppe. Sang i hele "nabolaget" med andre ord :ahappy:

Fikk høre at Nicolai C.B kjøper seg mat rett borti her når han er på jobb. Kanskje jeg skal henge litt mer der :whistle:

Å, herlighet. For sånn 4-5 år siden var jeg helt betatt av Nicolai C.B. Så på alt av filmer og alt med han, og synes han var verdens kjekkeste. Stemmer veldig for at du begynner å henge der og sjekker opp han altså, og tar han med på sonen-fester og sånt! :sleep:

Skrevet

Å, herlighet. For sånn 4-5 år siden var jeg helt betatt av Nicolai C.B. Så på alt av filmer og alt med han, og synes han var verdens kjekkeste. Stemmer veldig for at du begynner å henge der og sjekker opp han altså, og tar han med på sonen-fester og sånt! :sleep:

Mohahaha! Det synes jeg var en glimrende idè Nina :D

*tusle ned på spisestedet og stille seg helt naturlig opp, ventende og ikke påfallende i det hele tatt*

:lol::fish:

Guest Christine
Skrevet

Åh, jeg liker trivelige folk! Meldte meg inn i en rasegruppe på facebook og stilte et spørsmål, og det regnet meldinger i innboksen, til tross for få medlemmer :)

Skrevet

Fikk høre at Nicolai C.B kjøper seg mat rett borti her når han er på jobb. Kanskje jeg skal henge litt mer der :whistle:

Nå følte jeg meg veldig veldig gammel, men hvem i all verden er det? Søker jeg på google får jeg opp en interiørdesigner.

Skrevet

Nå følte jeg meg veldig veldig gammel, men hvem i all verden er det? Søker jeg på google får jeg opp en interiørdesigner.

Skuespiller. Bla Uno, Uro, Max Manus, Buddy, Den siste revejakta osv

Skrevet

Jeg så en korthårs Collie rett borti her idag, i en hage så fikk ikke spurt hvor den kommer fra :lol:

Skrevet

:|:| En collie sett bakfra på WDS...

477928_10151618008403209_1480439695_o.jp

Så ikke alle tror det, så ser heldigvis ikke alle Collies sånn ut altså. De ekstreme franske-østblokkland- russerne derimot.... Extreme Chow chow wannabes.

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...