Gå til innhold
Hundesonen.no

Villmarksmessen 2013, Valpeshow!


Recommended Posts

Skrevet (endret)

Ta med den minste da :) Er lov med valper ned til 3.5mnd :D Går an å melde seg på imorgen :)

Også tenkte jeg å poste denne til dere som skal delta:

Vi ønsker å gjøre oppmerksom på at det kan bli lange køer for å komme inn på messen. De som skal delta på valpeshow som starter kl.11:00, bør være ute i meget god tid. Betaling og henting av katalognr(startnr) gjøres i den store ringen, Hundearenaen, Hall E. Vennligst ta med kr 100,- (pr valp) i kontanter. Husk vaksinasjonsattest og vannkopp. Velkommen :-)

Jeg er på AG kurs til 12.30 i morra. :(

Edit: Murermannen sier ja, så da blir det Villmarksmessetur i morgen allikevel! (uten valpeshow for vår del, dog..)

Endret av Jankaa
  • Like 1
Skrevet

Raptus ble BIR med helt grei kritikk, dommerne var veldig uenige om de likte han eller ikke, haha (to dommere).

Alle BIR hunder gikk videre til match show, raptus gikk ut i siste runde før BIS finale :)


Bilde tatt av IreneN

155647_481478598574388_1909442011_n.jpg


Gulvet var desverre dritglatt i hallen, men Raptus beveget seg pent! Yodel fikk noen utrolige bra løpebilder av han! Gleder meg til å se.
Ellers, veldig bra premie syns jeg! Bok om harejakt :D

  • Like 7
Skrevet

Nora ble BIR, selv om dommeren ikke var videre imponert, hihi :P Joda, kritikken var fin, men hun likte ikke at hun ikke var syltynn, pluss at det var umulig å få henne til å bevege seg ordentlig på det altfor glatte gulvet.

Men vi hadde en fiin dag :D Prøvd å apportere ekte due også, men det var visst ekkelt å ha i munn :P

12400_10152774209705145_2031558640_n.jpg

  • Like 5
Skrevet
Elsker det bildet der av Nora, det utrykket da :D

Hihi, hun er søt da :D

Hyggelig å hilse på dere :)

Også var det litt morro at en munstervalp ble BIS3 :)

Koselig å møte deg! :D Munstervalpen var søt, likte hodet hans :)

Grattis alle sammen! :)

Hørte det var retriever til topps i år igjen? ;)

Trodde det var pointeren som vant jeg? Eller kanskje jeg surrer :P Mulig det var golden retrieveren. Noen som er mindre surrehue får komme med fakta :D

  • Like 1
Skrevet
tror en bør tipse om at det bør legges tepper i ringen... veldig glatt! Det var akkurat det samme problem tidligere år.

Var det dine nydlige valper vi sikla på? :D

flere bilder, Yodel har tatt :)

Han kan virkelig bevege seg! Det ser ut som at halen går veldig over ryggen, men bildet lyver litt for han logrer så veldig :D

529240_10152716903025311_1993570046_n.jp

528510_10152716903030311_1079939027_n.jp

  • Like 7
Skrevet
tror en bør tipse om at det bør legges tepper i ringen... veldig glatt! Det var akkurat det samme problem tidligere år.

Tror det blir vanskelig å få til, da de kommer til å bli tisset ned og slik. Dermed har man plutselig en skikkelig rengjøringsjobb, for ikke å snakke om hvor dyrt det blir å kjøpe tepper som dekker ringen. Men jeg kan godt nevne det å høre hva tilbakemeldingen er :)

Skrevet
Tror det blir vanskelig å få til, da de kommer til å bli tisset ned og slik. Dermed har man plutselig en skikkelig rengjøringsjobb, for ikke å snakke om hvor dyrt det blir å kjøpe tepper som dekker ringen. Men jeg kan godt nevne det å høre hva tilbakemeldingen er :)

Trenger ikke tepper som dekker hele ringen, men et smalt teppe i en firkant/ring. Tror ikke de blir mer eller mindre nedtisset enn teppene på standene jeg :)

Var det dine nydlige valper vi sikla på? :D

Neei, vi var der i går vi- har ikke unge nok hunder :) Yngste er straks et år :)

Skrevet
Tror det blir vanskelig å få til, da de kommer til å bli tisset ned og slik. Dermed har man plutselig en skikkelig rengjøringsjobb, for ikke å snakke om hvor dyrt det blir å kjøpe tepper som dekker ringen. Men jeg kan godt nevne det å høre hva tilbakemeldingen er :)

Trenger ikke tepper som dekker hele ringen, men et smalt teppe i en firkant/ring. Tror ikke de blir mer eller mindre nedtisset enn teppene på standene jeg :)

Var det dine nydlige valper vi sikla på? :D

Neei, vi var der i går vi- har ikke unge nok hunder :) Yngste er straks et år :)

Det var ikke en dum ide nei, litt mer tissa ned blir de jo under apportkonkurransene. De trærne er nok ikke så digge akkurat.. Chico tisset vel en 5-6 ganger når han skulle apportere. Men om teppet sa bare er i kantene så er det jo mye mer begrenset.
Skrevet

Emma hadde også en kjempedebut, oppførte seg supert og fikk en god opplevelse selvom gulvet var glatt. Hun gikk også ut i siste runde før BIS finalen, kun slått av en Eurasier.
537953_10151309967077693_1175687510_n.jp



Bilder og video av Kaja :)
  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...