Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 55
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Åh, at jeg glemte det, noe av det nydeligste er en rød/brun Alaskan Malamute liker alle variantene. Synd det er så sjeldent og se.

Blue merle med hvitt og tan Det har vært min favorittfarge i 20 år.

Sand med maske og hvite avtegn.

Posted Images

Guest Yellow
Skrevet

Hvitt generelt på dyr, spesielt korthårede. Elsk.

Andreplass: Blå/sølv.

Så er piebald med mye innslag av hvitt veldig fint uansett farge, synes jeg.

Skrevet

Har vel ikke noen farge som går tvers av rasene, men grått på schäferhund og blue merle på mudi (uten da hvitt og tan).

Guest Michellus
Skrevet

Black and tan, svart, dyp rød med masse chabonnage og god svart maske (terv rett og slett, helst på den litt for mørke siden :P) og rød.

Skrevet

Hvit, men da skal det være glatthår (dogo argentino f eks). Også mørk grå (som en mørk mørk grå schæfer, med rødbrun underpels).

Skrevet

Jeg har egentlig ikke noen favorittfarge generelt, men jeg har absolutte favorittfarger på ulike raser. Men skulle jeg nevne en farge på f.eks en blandingshund, så måtte det bli mørk brindle eller mahogny/rødbrun.

Skrevet

Det er litt avhengig av hundetype. På korthåret hund staff o.l. så synes jeg blå og rød er helt nydelig gjerne med hvit i bles i ansiktet. På hund med litt mer pels eks aussie så er blue/red merle kjempefint. Liker det på andre raser også, men synes det ser aller best ut på hunder med litt pels.

Skrevet

Syns denne tråden blir mye mer spennende med bilder :aww:

Jeg har alltid likt røde og brune hester veldig godt, det samme gjelder hunder. En skikkelig fin dyp rødfarge er vakkert altså :wub:

(fant ingen bilder, sojjy)

Ellers liker jeg godt tricolor. Bildet er stjelt fra Kennel Leading Angels.

Sycamoreegenside.jpg

Ellers er jo blue merle en veldig fin farge også :ahappy:

Guest Jonna
Skrevet

Alt for raseavhengig egentlig..

Men generellt så har jeg en liten ting for dilute farger på helfargete, men samtidig må kroppen passe til fargen. :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...