Gå til innhold
Hundesonen.no

Her er jeg :)


Acrobatix
 Share

Recommended Posts

Hei alle sammen! :)

Jeg heter Marte og bor på Langhus i Ski kommune.

Jeg har dvergpinschere og driver et lite oppdrett under prefixet Acrobatix :)

Jeg er bitt av utstillingsbasillen og farter mye rundt, både i inn og utland :)

Jeg har for tiden to hunder boende hjemme, Luke og Dolly som er far og datter. Jeg har også flere hunder som jeg har spredt hos familie og fòrverter :thumbs:

Hobbyen har gått over til en livsstil og jeg sitter i både styret, avlsråd og utstillingskomitèen i raseklubben :)

Mer om oss kan leses på hjemmesiden min www.acrobatix.org

Jeg gleder meg til å "bli kjent" med dere :cheerleader:

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei og velkommen hit! Vi kjenner deg ikke (ennå), men mange av oss har nok gått forbi deg og stått i samme kø som deg for å kjøpe kaffe eller hente premie på utstillinger omkring! Kan godt være at jeg har kastet et blikk på hundene dine også, har stor sans for småpinschere! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

6820_330386160416_893874_n.jpg

389726_10151560424590417_476424420_n.jpg

Chi O´din Bali "Bali" - Født 01.02.2007

Verdens beste lille jente! Alle skulle opplevd å ha en Bali i livet sitt :wub:

Hun kan ikke beskrives med ord, hun må bare oppleves :wub: Hun bor for tiden hjemme hos familien min.

487237_10151939556990417_1505078709_n.jp

250667_10150653734050417_4403713_n.jpg

Acrobatix Acqua Di Gio "Acqua" - Født 20.11.2010

Acqua er en herlig. liten energiklump som bor hos forvert (Kaja her inne :D). Hun har personlighet til tusen og er en skikkelig kosejente :wub: Hun elsker å trene å få brukt seg, men er også som alle andre dvergpinschere som liker å slappe av i sofaen. Acqua venter sitt første kull nå, og jeg er veldig veldig spent på hva hun gir videre :heart:

31450_10152579112090417_828643020_n.jpg

64154_10151389759750417_1372991384_n.jpg

Liubavo Enya " Enya" - Født 20.12.2010

Enya er importert fra Litauen og deleies med Kennel Chi O´din. Enya bor også hos forvert, rett ved meg. Hun er en spruddlende, liten dvergpinscher med et herlig gemytt. Hun elsker å kose, og gir masse av seg selv :wub: Hun elsker også å trene og tar ting utrolig fort. Enya er en utrolig omsorgsfull mamma og hun trivdes veldig i rollen :heart:

536687_10152271248260417_135946230_n.jpg

528087_10151560307440417_1907563979_n.jp

HRCH JWW-12 Tangetoppen's Jedi Luke Skywalker "Luke" - Født 14.04.2011

Min lille utstillingsstjerne, som har gjort det utrolig bra den tiden han har hatt i ringen!! Han startet med å bli "Årets valp" i kåringen i Norsk Pinscherklubb :D Han fikk CERT på sin 1. utstilling som junior, på den andre ble han BIR og fikk gruppeplassering, og sånn fortsatte det! Innen han var 16 mnd hadde han blitt JWW-12, fått sin første championtittel, blitt BEST IN SHOW 2 ganger, hadde 3 CACIB og CERT i 4 land. Trenger vel ikke å si at ventetiden på at han skal bli 2 år har vært uendelig lang, men nå nærmer det seg heldigvis!! I tillegg til å være vakker utenpå, er han like vakker inni :wub: Han har også gitt noen fine valper, som enda er unge men som absolutt er lovende :D

69204_10152559543880417_920239164_n.jpg

156200_10152333576445417_1376771365_n.jp

Acrobatix Baby Doll "Dolly" - Født 18.08.2012

Dolly er fantastisk morsom og jeg ler av henne hver eneste dag. Hun har utrolig mye personlighet og er en skikkelig "blondine". Super fjollete og fjasete og halen hennes går hele tiden :wub: Hun er jo bare bebisen, så jeg gleder meg utrolig mye til å se hva det blir av denne prinsessa. Hun har vært med på noen valpeshow og har gjort det bra :D Debuten i juniorklasse blir på WDS-13 i Budapest.. :wacko:

599137_10152623866690417_2008237792_n.jp

402382_10152648565550417_2147477125_n.jp

Bobby til høyre sammen med pappa Luke :wub:

Acrobatix Born WIld "Bobby" - Født 18.08.2012

Bobby bor hjemme hos familien min og er en herlig liten tass!! Han er en skikkelig gladgutt men også en liten ramp :D Han er superherlig og som lett kaprer hjertet ditt. Masse personlighet :wub: Han har også gjort det bra på valpeshow, og debuterer som sin søster i juniorklasse på WDS :shocked:

*******************************************************

Dette er de hundene som er i kennelen pr i dag, men i løpet av året blir det nok utvidet med to til :)

Beholder selvfølgelig noe fra mitt kommende kull, også er det en ny import på G :thumbs:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...