Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er veldig blank på dette med tispe kjenner jeg :P Ziva er nå nettopp fylt 5 mnd og jeg syns Tarik har vist mer og mer interesse for henne i det siste. I dag forsøkte han å ri på henne, gjentatte ganger. Det har han gjort før og, men da i tilfeller hvor han har vært giret/stresset. Det var han ikke nå, men jeg måtte snakke til han flere ganger i løpet av dagens tur.

5 mnd - hun brygger vel ikke på løpetid vel? Det jeg egentlig lurer på er altså når tisper vanligvis får sin første løpetid? Forstår at det er veldig variabelt, men en viss nedre grense finnes kanskje?

Skrevet

Det har jeg også lurt på noen ganger. Pøbeldyret her er passert 10mnd nå men enda ingen løpetid. Hannhunden min har vist litt interesse noen få ganger allerede men aldri noe særlig mer enn å snuse litt ekstra på henne ute et noen ganger. For min del så kan hun godt vente noen mnd til. :)

Skrevet

Det man kan gjøre er å høre me de som har søstrene hvordan de ligger an, samt når mor fikk.. Min erfaring er at det pleier å gi en god pekepinn..

Sent from my GT-I9100

  • Like 1
Skrevet

Jeg hørte når mora til Zera fikk, og hun hadde visst fått rundt 7 mnd. Zera fikk ikke sin før hun var 10 mnd. Så er ikke alltid det stemmer så godt :)

Skrevet
Granden her fikk ved 5 mnd og dvergen var godt over året!

5 mndr? Fikk hun ikke første løp når vi passet henne på Rena? Da var hun vel 8 mndr, var hun ikke?

Skrevet
5 mndr? Fikk hun ikke første løp når vi passet henne på Rena? Da var hun vel 8 mndr, var hun ikke?

Var hun så gammel? Jeg mener hun var 5 når jeg henta henne jeg.

Skrevet
Når er'a født da?

Hysj Tulip, at min hjerne har ment at hun var 5 mnd betyr ikke nødvendigvis at hun var det!

Hun er født 1 desember og du har nok helt rett.

Ts, Granden var ca 8 mnd! :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
    • Veldig bra! Da har du gjort det helt riktig  
    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...