Gå til innhold
Hundesonen.no

Vår og hundebæsj.


Symra&Pippin
 Share

Recommended Posts

Pippin sin spesialitet er å bæsje inn gjennom gjerder sånn at jeg ikke får plukket opp uten å finne en grind og gå inn i hagen til folk. Og det gjør jeg ikke altså. Prøver å avverge situasjonen men lykkes ikke alltid. :icon_redface:

Sorry men :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har ALLTID hvertfall tre bæsjeposer i jakka/hettegenserne mine, det er ikke noe som er flauere når man er på tur med droget enn at han bæsjer og noen ser at det ikke plukkes opp! Jeg gremmes!

Tror ikke vi som er her inne er de som fyller gatene med bæsj, akkurat.

To gater bortenfor huset mitt er gangstien langs the Thames og det er bæsj, bæsj og atter mer bæsj. Det skal faktisk ikke så mange late eiere til før en tursti/gangvei bli fylt med bæsj i løpet av en uke hvis hunden får bæsje der to ganger om dagen.

Har vært inne på tanken om å gå der og plukke opp en haug, men det er vel et nytteløst prosjekt..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det ene fortauet her er ganske smalt og i det siste så har de hundeeier bestemt seg for å gi fa*** i å plukke opp etter hunden sin, man ser det er samme hunden på bæsjen.

Er ikke akkurat gøy å gå på fortauet som er så smalt, også ligger det bæsj både her og der, tenker på andre som ikke eier hund, de må da iallefall gremmes.

Før idag så ble jeg så lei av å se bæsjen at jeg plukket opp alt bortover fortauet og det ble MYE, men nå er det iallefall fint.

Jeg har vel en liten "tvangstanke" i hodet mitt, klarer ikke å gå ut uten at jeg har minst to poser i jakke eller bukselomma.

Må være så utrolig flaut hvis man ikke har med pose og andre folk ser ned på deg, huff...

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skjønner virkelig ikke hva som feiler folk. Nå er jeg på besøk hos min mor, og bare i dette nabolaget er det tre søppelkasser til hundemøkk + gratis poser. De er flinke til å tømme og fylle på poser, men likevel ligger møkka over alt. Selv en halvmeter fra en slik kasse! Jeg fatter ikke at det går ann.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skjønner virkelig ikke hva som feiler folk. Nå er jeg på besøk hos min mor, og bare i dette nabolaget er det tre søppelkasser til hundemøkk + gratis poser. De er flinke til å tømme og fylle på poser, men likevel ligger møkka over alt. Selv en halvmeter fra en slik kasse! Jeg fatter ikke at det går ann.

DET er mer enn jeg kan forstå altså.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skjønner virkelig ikke hva som feiler folk. Nå er jeg på besøk hos min mor, og bare i dette nabolaget er det tre søppelkasser til hundemøkk + gratis poser. De er flinke til å tømme og fylle på poser, men likevel ligger møkka over alt. Selv en halvmeter fra en slik kasse! Jeg fatter ikke at det går ann.
Griseri rett og slett :(

Lurer på hvordan disse folkene har det hjemme når de er så sløve ute blandt folk...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...