Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
hahaha huff..

DET store hodet da.

Ja sant! Da jeg så første bildet,så tenkte jeg,hmm,det var jo en fin hund. Å så fikk jeg se kroppen i tillegg :lol:

  • Like 1
Skrevet

Onkelen min hadde en slik en mange år siden. Den var no lavere enn hva denne ser ut til å være. samt at den hadde litt lengre pels. Snodig skapning.

I Oslo for en del år tilbake traff jeg på en Rottweiler/dachs blanding. Man bare så veldig godt at det var det den var blanding av. Lang i kroppen, kraftig og rotweileraktig hode og fargene.

Skrevet
Jeg syns frambena ser deformerte ut på den dachs/grande blandingen.

Ja, det var det jeg hadde tenkt til å kommentere og, ser ikke bra ut!? :(

Skrevet
Synes den over ligner litt på Västgötaspets jeg?

V%C3%A4stg%C3%B6taspets.jpg

Denne har jo faktisk et hode som passer til kroppen,så vil ikke sammenligne de så alt for mye :lol:

  • 1 year later...
Skrevet

Når proporsjonene er ok/tilsvarer original dachs, er det vel ikke noe mer synd på blandingene??

Disse hadde kult utseende: ytre look til én rase, skviset inn i en dachs-kropp :D :D :D

  • Like 1
Skrevet

Når proporsjonene er ok/tilsvarer original dachs, er det vel ikke noe mer synd på blandingene??

Disse hadde kult utseende: ytre look til én rase, skviset inn i en dachs-kropp :D :D :D

Tenker det samme :)

Skrevet

Det er jo så enkelt som at CD er dominant. Så blandinger blir jo en dvergvariant... Huff, stakkars :P PGV har det sikkert mye værre enn GGV osv..

Vet. Høyskolen har selv laget blandinger av dachs/eng.setter og dachs/labrador. De ser ut som Vorstehere med korte bein, enkelt og greit :)

Skrevet

CD, PGV, GGV?

Chondodystrofisk dvergvekst (det som gjør at bikkjedyra får korte bein, samme som menneskelige kortvokste) Petit bassett griffon vendeen, Grand bassett griffon vendeen....(samme rase, kort og langbeint utgave... )

  • Like 1
Skrevet

Den rottweilerdachsen såg helt syk ut... Og mange av dem har jo heilt feil proporsjoner! Mye kraftigere og tyngre kropp og hode enn en dachs vilke hatt i kombinasjon med dvergbein :/ ikke en god kombo tenker jeg!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...