Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva slags dyr er/var dette? (litt nasty bilder, pels og hud, ikke blod)


Recommended Posts

Skrevet
Stakkars, søte "teddybjørner". :(

Stakkars? Det er et dyr som ikke er naturlig i vår habitat.. Vet du hva som skjer me slike dyr? sjekk ut hvilke problemer det er me kaniner i australia liksom..

Skrevet
Stakkars, søte "teddybjørner". :(

Mtp at de kan fullstendig ødelegge andre hjemmehørende arter i Norge er det rett og rimelig at disse blir skutt når de blir observert. http://www.miljostatus.no/fremmede-arter hvis du blar blant bildene øverst står de om mårhund og andre uønskede artene i Norge og hva slags skade de kan gjøre.

Skrevet

Ja, jeg er fullt klar over dette. Trist er det nå da allikevel at disse flotte dyrene skulle være så uheldige å grense over.

Skrevet
Ja, jeg er fullt klar over dette. Trist er det nå da allikevel at disse flotte dyrene skulle være så uheldige å grense over.

Helt enig!

Håper dyret er dødt,og at det ikke går rundt med et svært kjøttsår stakkars..

Skrevet
Bare så du vet det, så kan mårhund jaktes hele året i Norge.

Ja, jeg vet det, og det er fint! Men resten av året er ikke skogen fullt så full av folk med hagle :P

Skrevet
eller grevling? :|

Grevlinghale? :huh: Forvokst sådan? :P

Hmm, nå har ikke jeg studert mårhund, så absolutt mulig det er det. Men jeg tenkte katt jeg... Stakkars katt evnt...

Si fra om viltnemda gir svar da! Intr med mysterier!

Skrevet
Stakkars, søte "teddybjørner". :(
Stakkars griser som lever hele livet sitt innesperret, stakkars kyllinger som vokser fortere enn skjelettet kan bære den og som attpåtil lever oppå andre i skit og møkk, stakkars kuer i flere melkekubesettninger som står på betong uten mulighet til å røre seg, stakkars mink som lever i nettingbur, men stakkars mårhund som lever hele livet sitt i det fri og så blir skutt? Hæ? You need to change your priorities, man!
  • Like 5
Skrevet
Stakkars griser som lever hele livet sitt innesperret, stakkars kyllinger som vokser fortere enn skjelettet kan bære den og som attpåtil lever oppå andre i skit og møkk, stakkars kuer i flere melkekubesettninger som står på betong uten mulighet til å røre seg, stakkars mink som lever i nettingbur, men stakkars mårhund som lever hele livet sitt i det fri og så blir skutt? Hæ? You need to change your priorities, man!

Så du mener at en ikke skal mene noe om noe "fordi det finnes andre som har det verre"?

Isåfall er det ikke jeg som burde endre prioriteringene mine her.

Skrevet

Så du mener at en ikke skal mene noe om noe "fordi det finnes andre som har det verre"?

Isåfall er det ikke jeg som burde endre prioriteringene mine her.

Hvorfor er det "stakkars" et dyr som dør på 1-2-3? Nei, det er dobbelmoralsk.
Skrevet
Hvorfor er det "stakkars" et dyr som dør på 1-2-3? Nei, det er dobbelmoralsk.

Hva er det som gjør det dobbeltmoralskt? For at det skal være det, må jeg ha sagt noe om andre dyr tidligere, så henvis veldig gjerne til det.

Skrevet

Det går faktisk an å synes det er synd på ville dyr som blir skutt fordi de befinner seg på feil side av en grense og samtidig forstå at man må luke ut uønskete dyr. Hva er problemet med det?

  • Like 9
Skrevet
Hvorfor er det "stakkars" et dyr som dør på 1-2-3? Nei, det er dobbelmoralsk.

Man kan da synes synd på dyret som blir skutt,selv om det har lev et bra liv i forhold til andre dyr?

Skrevet (endret)

Jeg er enig med Papillon jeg. Er så lei av kommentarer om hvor ille det er med dyr som lever i hele livet sitt i det fri dør, mens de sitter hjemme og koser seg med den bola kyllingen sin. (Med mindre du er vegetarianer da, Havanaiselove.)

Artig, MaritaS! :)

Jeg tipper katt forresten. :P

Endret av :)Kine
  • Like 1
Skrevet
Sender en mail til rovviltansvarlig for Oslo & Akershus i Statens Naturoppsyn - kanskje han har peiling :D

Fikk folgende svar fra Jan Husklepp idag

Ikke alltid så lett å si ut fra bilder hva ting er. Holder en knapp på at dette kanskje er rev. Ut fra bildene får jeg ikke inntrykk av at dette er hår fra hjortevilt, f.eks rådyr.

Litt info i tillegg. Kan ikke utelukke rådyr heller, men ikke typisk farge for vinterpels. Dersom hårene er grove i bunnen, og hule er dette sannsynligvis rådyr.
Skrevet

Ja, rådyrenes vinterpels har ganske lange hårstrå. Og på en slik liten skinntufs kan det gi inntrykk av å være enda lenger. Fargesammensetningen er også ganske riktig - mørk bunn, og lysere spisser. Særlig om tufsen er fra overgangen mot et av de hvite pariene (baken) På bildet SER pelsen for fin og myk ut til å være rådyr (de har stive, hule hårstrå) men det kan jo hende bildet lyver litt der :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...