Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva slags dyr er/var dette? (litt nasty bilder, pels og hud, ikke blod)


Recommended Posts

Skrevet

Tja, jo - det er kanskje litt sært å ta bilder av dette for å legge det ut, men jeg er jo nysgjerrig da..

Vi kom altså over denne på tur i skogen i dag og denne lå da midt på stien som går igjennom tykk skog.
Trodde først det var en hale, men det viste seg da å være en remse med pels og litt attåt, ca 20 cm lang. Ser ut som noe har bitt og slitt av denne remsen, men gudene vet. Merkelig var det hvertfall, ikke hver dag vi ser slikt.

Fargespillet i den lange pelsen satt meg ut litt - hva er dette for dyr?
Det ser jo ut som det kommer fra et dyr med riktig god størrelse..

Lure soniser, kom med forslag!


wpid-20130130_110931_zps5aba3b7e.jpg

wpid-20130130_110913_zps94ad0eb6.jpg

wpid-20130130_110638_zpscbc63eb1.jpg

wpid-20130130_110712_zps928fb5e6.jpg

wpid-20130130_110828_zpsc040cda4.jpg

Skrevet

Hm, synes den var vel langpelset til å være hare ... Egentlig syntes jeg nesten det så mest ut som katt? (Eller egentlig noe slags revete greier, men jeg har aldri sett en i den fargen før)

  • Like 2
Skrevet

Tenkte katt først, men syns pelsen var for stiv? Kan jo blitt påvirket av..diverse som sikkel og ligge ute. :icon_redface:
Syns også det var revete, men igjen - fargen gjør at jeg stadig stusser.

Skrevet
Kanskje det bør rapporteres? Mårhunder er vel så vidt jeg vet ikke velkomne i norsk natur (ikke at akkurat denne kommer til å gjøre så mye av seg da).

Nei, det er de jo ikke. Hvor rapporterer man? Viltnemda? Kan sende bildene - kanskje de har vettugt svar :)

Skrevet
Nei, det er de jo ikke. Hvor rapporterer man? Viltnemda? Kan sende bildene - kanskje de har vettugt svar :)

Det var lurt, gjør det! Viltnemda kan sikkert fortelle deg hvem du skal henvende deg til hvis det ikke er dem. :)

Skrevet

Jaa, såklart! Jeg satt og tenkte på at det lignet på pelsen til Zima, sheltien min, og vi har alltid tullet med at hun er veldig lik en mårhund (og bør holdes innendørs i jaktsesongen).

  • Like 1
Skrevet
Jaa, såklart! Jeg satt og tenkte på at det lignet på pelsen til Zima, sheltien min, og vi har alltid tullet med at hun er veldig lik en mårhund (og bør holdes innendørs i jaktsesongen).

Fnis. uffda..

Skrevet
Jaa, såklart! Jeg satt og tenkte på at det lignet på pelsen til Zima, sheltien min, og vi har alltid tullet med at hun er veldig lik en mårhund (og bør holdes innendørs i jaktsesongen).

Bare så du vet det, så kan mårhund jaktes hele året i Norge.

Skrevet
Jeg har aldri hørt om mårhund før, jeg, bare vaskebjørn og mår, så nå måtte jeg google. Kan dette halelignende også ha vært litt grevling? Ligner på de vi pleier å møte.
Men grevlingen ligger vel i hi den nå? Hvertfall gjør den det her hos oss. Har ikke sett noe spor ut fra hiet den enda.

Ligner på mårhund, ja

  • Like 1
Skrevet
Bare så du vet det, så kan mårhund jaktes hele året i Norge.

Og skal vel helst det også. Er det skuddpremie på de? Eller gjelder det bare mink montro..

Skrevet

Mårhunden er faktisk ganske fascinerende.. De går hele tiden til de finner noen andre i samme art de.. Derfor har staten fanget noen av de og satt på en peiler.. Så følger de me.. Når dyret da stopper i et område og oppholder seg der, så vet de at det er flere der og kan derfor dra dit for å jakte.. Slik bruker de mårhundene selv til å avsløre hvor de er hen :aww:

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...