Gå til innhold
Hundesonen.no

Tittel-opprop? (LP1, LP2, LP3)


Recommended Posts

  • Svar 290
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg støtter dette, og er gjerne med på å formulere en tekst. Har sett på den forrige teksten som blei brukt, og foreslår at vi lar alle emosjoner ligge og holder oss til kalde fakta.

Jeg forstår de ikke i det hele tatt. Tenk hvor gøy det hadde vært med masse forskjellige raser som stiller i lydighet! Ikke minst så gjør jo dette at flere kommer til å trene og aktivisere hundene sin

Jeg klarte ike å vente mer, så jeg har skrevet et forslag Kjære NKK, jeg vil med dette, på vegne av alle som har skrevet under, komme med en oppfordring til dere. Vi ønsker at det innføres e

Skrevet
Infoteksten hadde veldig kort maksimumsordgrense, proevde paa det foerst...

om du legger meg til admin så kan jeg prøve å stickyen den,husker ikke helt i farta. evnt google å lag sticky post, sees det gjøres på sider og grupper osv så.

Skrevet
Er det noen som har delt dette på andre forum? :) Det stoppet litt opp nå...

Vet ikke, men det var en god ide :) Regner med etterhvert som klubbene også tar opp dette at det vil komme flere underskrifter :)

  • Like 1
Skrevet

Det ble delt på Norsk Agility Side tidligere idag, det ble laget en post der noen lurte på om ikke de skulle starte en kampanje for tittel i AG også, før det ble påpekt at lydigheten allerede hadde nevnt andre bruksklasser også i kampanjen. :lol:

  • Like 1
Skrevet

Litt sent med her, men jeg har signert og skal prøve å få delt. Det er jo mange som kommer langt og gjør det bra i lp uten å nødvendigvis bli champignon, men disse får jo ingen kreditt for sitt arbeid. I tillegg kan det jo være noen som ikke får tittel fordi de ikke klarer uts.kravet. da er slike titler et godt alternativ :)

  • Like 1
Skrevet

Drar opp denne, siden jeg nettopp kom over underskriftskampanjen via en annen side. Men altså, har du sendt ut til alle hundeklubber Teserere? Fikk ikke du noen feilmeldinger da du sendte ut fellesmailen?

Hva slags tilbakemelding vil du at klubben skal gi, skal du ha en "bekreftelse" på at de støtter forslaget liksom? :)

Skrevet

Jeg sendte til de fellesmailene til NKK, så de aller fleste skal ha fått. Fikk "kun" 4 feilmeldinger :) Ja, en bekreftelse på at klubben står bak meg og støtter forslaget :) Dersom din klubb ikke har fått noe mail, så send meg en mailadresse så kan jeg sende til dem!

Skrevet

Åja! Kan jo være at du har fått tilbakemelding allerede (Flateby HK), men det ligger iallefall ikke noe på facebooksiden deres så kan dobbeltsjekke :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Bare lurte på hvordan denne underskiftskampanjen gikk? Er det sendt inn til NKK? Eller ønsker du flere signaturer enda? :)

Skrevet

Kan ihvertfall si for min klubb at det dessverre ikke er noe mulighet til å gjøre noe deal ut av det, dem ønsker kun fokus på jakt. Men jeg skal be dem legge det på FB-siden sin for det om. Er jo lov å håpe på noen signaturer til :)

Skrevet

Bare lurte på hvordan denne underskiftskampanjen gikk? Er det sendt inn til NKK? Eller ønsker du flere signaturer enda? :)

Den er ikke ferdig, saa jatakk til flere signaturer :) Den skal sendes inn til NKK 1 juli.

Kan ihvertfall si for min klubb at det dessverre ikke er noe mulighet til å gjøre noe deal ut av det, dem ønsker kun fokus på jakt. Men jeg skal be dem legge det på FB-siden sin for det om. Er jo lov å håpe på noen signaturer til :)

:)

  • 1 month later...
Skrevet

Kampanjen er ved veis ende, og vi samlet "kun" 657 signaturer. Litt skuffende siden de samlet over 1000 forrige gang. Ikke er det mange klubbene som har gitt tilbakemelding heller... Men vi sender nå brevet inn til NKK uansett og håper på en positiv tilbakemelding! :D

  • Like 1
  • 4 months later...
Guest Christine
Skrevet

Nå spør jeg fordi jeg er blond og dum:

Dette blir bare å gjelde LP, ikke både LP og AG?

Og gjeldene fra 01.01.15, så kun de som får opprykk etter det som får tittel?

Skrevet

Nå spør jeg fordi jeg er blond og dum:

Dette blir bare å gjelde LP, ikke både LP og AG?

Og gjeldene fra 01.01.15, så kun de som får opprykk etter det som får tittel?

i sverige er det 3* første premie så får du tittel.

Og blir i LP og Rally LP

Guest Christine
Skrevet

i sverige er det 3* første premie så får du tittel.

Og blir i LP og Rally LP

Men om det blir likt som i Sverige, så blir det vel kun tittel på de som får tre gange førstepremie i 2015?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...