Gå til innhold
Hundesonen.no

Spotnik`s Jazz Jam <3


JazzJam
 Share

Recommended Posts

Hei, jeg heter June og min bestekompis heter Jazz, vi utgjør team JJ.

Min "historie" startet i 2009 da jeg kjøpte min første hund, en dalmatiner ved navn Furry. Furry var en håndfull (på mange måter) og desverre måtte jeg avlive han i januar 2012 da han fikk påvist prolaps i ryggen.

SÅ; Jeg skulle ikke ha en ny hund etter det. Og jeg skulle ihvertfall ikke ha en ny prikk.

Jeg reiste for å hilse på sistemann i kullet til oppdrettteren min, som er etter en tispe jeg elsker; han var egentlig solgt til england. Deprimert som jeg var av tapet på Furry hjalp det ikke akkurat å hilse på en liten 3mnd gammelt nurk som virkelig koste, nusset og kom med verdens herligste koselyder! .. Og jeg lånte han med meg hjem. Han var verdens mest ukompliserte valp. Sa ifra når man måtte tisse og alle han møtte sjarmerte han i senk. Jeg tvilte lenge men klarte aldri helt å legge fra meg tanken. Og Spotnik`s Jazz Jam ble min :D

post-11703-0-54883400-1358104327_thumb.j

Han er en liten og så hyggelig hannhund, har et hjerte av gull, herlig gemytt, leken og han er virkelig mors lille gullgutt! En sjarmklomp uten like! Han er baer-testet +/+ (hørende på begge ører).

Snart skal han HD og AD røntges, noe som blir veldig spennende. Mor har C - hofter (ingen forkalkninger) og far har de beste A - hoftene ifølge indeksen.

Vi driver med litt forskjellig deriblant utstilling der han foreløpig har fått følgende som valp 2x BIS på rasespesial, 4x BIR, 1x BIG, og 1x BIM.

Jazz fyller snart et år (28.01.13).

post-11703-0-18635400-1358104590_thumb.j

post-11703-0-02571700-1358104708_thumb.j

post-11703-0-54134300-1358104814_thumb.j

Jeg håper å få oppdatert denne tråden jevnlig. På bildene er Jazz henholdsvis 3mnd, 4mnd og 7mnd.

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tusen takk alle sammen :D selv synes jeg jo han er best i verden <3

Jazz har akkurat fylt året og har langtidsbesøk av en liten 5 mnd gammel tispe. Det er hardt å være tobarnsmor!! Så heldigvis er det bare for noen dager til, selv om valpen er nydelig er det mye med to valper ( og jazz som i tillegg er av-på hormonell ;)) bilder kommer snaaaart;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Må han være der? Jeg tenker det kan være greit som en del av alenetreningen etterhvert, men så lenge dere er hjemme disse første ukene så ser jeg ingen grunn til å stenge ham inne der med mindre dere har behov for å skjerme ham for noe, unna gulvvask, støvsuging og sånt. Men selv det er også ting han bør bli vant til, strengt tatt. La valpegrinda være åpen så mye som mulig både dag og natt, så lærer han nok å finne roen etterhvert.
    • Valpen vår på snart 10 uker er vandt med valpeinnhegning med et bur inni(dør åpen til buret) på batteristandard. Vi sover enn så lenge på madrass på utsiden av innhegningen. Men på dagtid blir han helt rabiat når han blir satt i innhegningen. Hyler og skriker i evigheter selv når han ser oss. Vi vet han både har er mett, har tisset og bæsjet og behovene hans er fylt. Hvor lege skal han få lov å holde på før jeg gir opp? Valpehjerte får jo vondt av han, men vil jo heller ikke gi opp for lett. Vi vet det enda er tidlig og vi har fri helt frem til nytt år for å være hjemme med han. Gode tips og råd mottas med takk. 
    • Kan stedet jeg beordrer hunden for irettesettelse være den vanlige dagsenga i stua eller bør det være et separat sted/seng?
    • Jeg har hentet flere valper gjennom årene og har aldri tenkt over at det er noe problem at tisper i huset har løpetid.  Tror det går fint med både tispe og valp.
    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...