Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei, jeg heter June og min bestekompis heter Jazz, vi utgjør team JJ.

Min "historie" startet i 2009 da jeg kjøpte min første hund, en dalmatiner ved navn Furry. Furry var en håndfull (på mange måter) og desverre måtte jeg avlive han i januar 2012 da han fikk påvist prolaps i ryggen.

SÅ; Jeg skulle ikke ha en ny hund etter det. Og jeg skulle ihvertfall ikke ha en ny prikk.

Jeg reiste for å hilse på sistemann i kullet til oppdrettteren min, som er etter en tispe jeg elsker; han var egentlig solgt til england. Deprimert som jeg var av tapet på Furry hjalp det ikke akkurat å hilse på en liten 3mnd gammelt nurk som virkelig koste, nusset og kom med verdens herligste koselyder! .. Og jeg lånte han med meg hjem. Han var verdens mest ukompliserte valp. Sa ifra når man måtte tisse og alle han møtte sjarmerte han i senk. Jeg tvilte lenge men klarte aldri helt å legge fra meg tanken. Og Spotnik`s Jazz Jam ble min :D

post-11703-0-54883400-1358104327_thumb.j

Han er en liten og så hyggelig hannhund, har et hjerte av gull, herlig gemytt, leken og han er virkelig mors lille gullgutt! En sjarmklomp uten like! Han er baer-testet +/+ (hørende på begge ører).

Snart skal han HD og AD røntges, noe som blir veldig spennende. Mor har C - hofter (ingen forkalkninger) og far har de beste A - hoftene ifølge indeksen.

Vi driver med litt forskjellig deriblant utstilling der han foreløpig har fått følgende som valp 2x BIS på rasespesial, 4x BIR, 1x BIG, og 1x BIM.

Jazz fyller snart et år (28.01.13).

post-11703-0-18635400-1358104590_thumb.j

post-11703-0-02571700-1358104708_thumb.j

post-11703-0-54134300-1358104814_thumb.j

Jeg håper å få oppdatert denne tråden jevnlig. På bildene er Jazz henholdsvis 3mnd, 4mnd og 7mnd.

  • Like 4
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Tusen takk alle sammen :D selv synes jeg jo han er best i verden <3

Jazz har akkurat fylt året og har langtidsbesøk av en liten 5 mnd gammel tispe. Det er hardt å være tobarnsmor!! Så heldigvis er det bare for noen dager til, selv om valpen er nydelig er det mye med to valper ( og jazz som i tillegg er av-på hormonell ;)) bilder kommer snaaaart;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...