Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Jeg tror jeg heller prøver meg på vanlige boller fra nå av :lol: Må ha vært noe gæernt med oppskiften.

:lol:

  • Svar 7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Æsj! Mannen ringte og sa at de andre bydde 250 tusen over det han gav, og han dermed ikke kunne by mer på det. Han var litt lei seg, og spurte om jeg var skuffet. Jeg sa neida, for å ikke gjøre han me

Hunden min er HD-friiiiii! Resultatet B tikket inn på dogweb i dag

Nixepixen er pen hun!! BIR-valp i dag :D

Posted Images

Skrevet

Grattis Monica123 :)

Jeg var og testet løypene på toppen her ved meg for noen dager siden, og det var skikkelig sørgelige greier. I tillegg til mye fotspor hadde noen kjørt med firehjuling/scooter/noe som minnet om det i "løypene", så det var relativt ufremkommelig. Snørekjørte en kort tur med alle tre i mørket uten en hodelykt som fungerte - da fikk jeg litt ekstremsportfølelse..

Edit.

Å, Robin Hood! :wub:

Jeg er mest spent på hvordan du kom deg opp! Ble det heisen? :P

Jeg ser på gamle Lars Monsen-episoder. Har egentlig ikke sett noe særlig på Monsen, av det som har gått på NRK. Så turen hans i Canada i høst, og forrige uke så jeg Nordkalotten 365. Nå er det På tur med Lars Monsen, eller hva det heter. Youtube er fint.

Og smågodt spiser jeg og.

Elsker de seriene! Ser du dette Whoopsis? Monsen rocker. :aww:

Nei jeg tror jeg må legge meg å sove litt. Kjenne litt på alle følelsene og fordøye alt som har hendt i dag.

:console:

Men håper dette er løsningen og at du kan bli helt frisk! :D

Det er rart med det, men jeg får så lyst å lage mat når jeg har annet å gjøre. Nå hadde jeg lest ferdig kapittelet, og skulle begynne på første oppgave. Men så var den litt vanskelig, så da måtte jeg se på ski og lage muffins. Nå har jeg nesten 20 muffins. Hvorfor lagde jeg dem? Jeg kan ikke spise 20 stykker selv. Eller. Jeg kan jo det.

:D

Muffinstur?
Og du, jeg så Tora Berger vinne idag! :ahappy:

Nixepixen er pen hun!! BIR-valp i dag :D :D


Hvor kult er ikke det! :D


Nå har diagnosen endret seg fra streptokokk-infeksjon til sannsynligvis Svineinfluensa. Hva pokker driver de med? Når de mistenkte svineinfluensa i første omgang, hvorfor testet de ikke ungen for det med en gang da? Istedenfor å avfeie det pga høy crp og i etterkant komme å si at så høy crp kan forekomme på svineinfluensa hos så små barn? På den positive siden har han ingen pustebesvær , så sånn sett er det greit hvis han har det. Da er han igjennom det liksom.

Huff. :hug:

Idag har vi sooovet :sleep: , vært på fin skogstur, og drukket kakao. Nå blir det snart bursdagsmiddag for broren min. :)

Skrevet

Å pjuh! Fikk ikke tv'en til å virke etter at Sara og jeg så dvd i går kveld. Så for meg en sofakveld uten tv. Men så var det bare en kontakt som ikke sto ordentlig i, det klarte selv mor å fikse.

  • Like 2
Skrevet
"kan du lese dette står du nære nok?" :lol:

Hvor er 2ne? Fått seg et liv?

Om jeg ikke husker feil trenger 2ne en klem idag hun. :( Ellers så var det igår, men uansett

:hug::console:

Skrevet

God bedring til Ask!

Har vært på IKEA, og nå er samboeren ute med hundene mens jeg rydder og vasker. E sover. Skal snart begynne å vaske i stekeovnen, men det er så kjedelig! :gaah: i tillegg har jeg vondt i øyelokket. Begynnende øyekatarr eller noe... Deilig :P

  • Like 1
Skrevet
Lurer på om jeg skal flytte til Iran. Flytte inn her, for eksempel:

184749_515729585133526_896267687_n.jpg

Det landet er interessant altså - bare få fjernet den elendige presidenten de har der nede og løsnet litt på religionsstrikken, så tar jeg meg glatt en ferie i landet.

Enig! Jeg så fort over bildet og fikk følelsen av en typsik Hobbitby :P

Skrevet

Om jeg ikke husker feil trenger 2ne en klem idag hun. :( Ellers så var det igår, men uansett

:hug::console:

Har jeg gått glipp av noe igjen? ?

Klemmer jeg og... Uansett hva det gjelder.

Skrevet
Har jeg gått glipp av noe igjen? ?

Klemmer jeg og... Uansett hva det gjelder.

Nei jeg tror det er et år siden hun mistet Dina.

Skrevet
Hvor er 2ne? Fått seg et liv?

Nei, måtte gudene forby! :|

Om jeg ikke husker feil trenger 2ne en klem idag hun. :( Ellers så var det igår, men uansett

:hug::console:

Det var i går, og det gikk bedre forventa. Sikkert fordi jeg har gruet meg til den dagen, da blir det sjeldent så ille som man tror. Dessuten hadde jeg huset fullt i går.. Det er ikke da man setter seg ned og syns synd på seg selv :)

.. Har datterbarnet og jeg Friendsmaraton, og blir tidvis irritert av den superdårlige tekstinga. I den episoden Joey må lære vaktmesteren å danse for at han ikke skal klage til huseieren om at Monica og Rachel fremleier bestemoren til Monicas leilighet, så prater vaktmesteren skikkelig romeriksdialekt i oversettelsen. Det er ikke så ille, men jeg kommer ikke på noen konkrete eksempler, det er bare dårlig oversetting.. Og selv om jeg egentlig ikke pleier å få med meg oversettinga, så er dårlig oversetting skikkelig skikkelig irriterende :aww:

Skrevet
Huff - er så fælt når de bare hyler :cry: Men bra han slapper bedre av nå. Og veldig praktisk med veterinær som nabo da. *misunnelig*

Ja, det er noe av det verste jeg har opplevd, men heldigvis ser det ut til å ha gått bra. Sølve er mye bedre i dag, han tråkker på foten, men hinkehopper en del innimellom. Nå skal vi ta det med ro og prøve en 5 dagers kur med rimadyl og så får vi se hva vi gjør.

Når det gjelder veterinærnaboen er det både trygt og kjekt å ha dyktige folk i nabolaget - men i går var de verken hjemme eller tok tlf og da hjelper det ikke stort at de er naboene mine. :P

Nå skal jeg se på nyeste episode av 8 out of 10 cats og drikke iskaffi, mens Sølvesen ligger i fotenden og slapper av. :)

Skrevet
Neida! På kongsvinger veien :)

Altså Lill, hvis du klarer å bli en time forsinka fordi du må kjøre om Galterud, da er du 55 min for seint ute i utgangspunktet :P

Vi ble stående helt stillestående i over 40 min på vei ut av kongsvinger rett før ene rundkjoringen der omkjoringen startet.

Hjemme fra lekeland med Soph, nevø og familie. Veldig sliten men så morro det var :)

Skrevet

Gratulerer med Monica123! Er du Monica124 nå?

Nå er jeg litt trist. Julepynten er på vei ned. Jeg har slått av adventsstaker og -stjerner så de kan kjøle seg ned før jeg pakker de ned. Stua blir så mørk og dyster og tom. Det hjelper vel når jeg får på plass pynten jeg tok ned for å få plass til jula. Også finnes det kubbelys som ikke er røde. Men lell.

Kan jeg pynte til påske snart?

  • Like 1
Skrevet
Kan jeg pynte til påske snart?

NEI! :lol:

Jeg er ferdig med jula for lengst jeg, synes nesten det er litt ubehagelig å se julepynt etter 5 januar eller noe. Da har det ikke noen mening for meg lenger, siden julestemningen er borte.

Da jeg bodde i trondheim gikk jeg forbi et hus som hadde juletre og pynt inni hele året!

  • Like 2
Skrevet

Da har Linemor vært effektiv, og nå er tapeten skrella av på alle fire veggene på do. Senere i kveld skal jeg smøre på limoppløser og få fjernet alle limrestene også, så jeg kan sparkle i morra. Kanskje får jeg malt et strøk også!

Skrevet

Puddel vs Kelpie

Leah og Arya hadde litt de samme taktene :lol:

74315_10152439452765072_1897257551_n.jpg

Arya kan vist trave når hun bare husker at det faktisk er en gangart som også kan brukes :lol:

156313_10152439453220072_1333293211_n.jp

9 år gamle hunder blir litt sliten når de finner ut at de skal prøve finne elgen ved å rundere egene slag i dypsnøen. Gamla har fått trimmet seg kan man si :P

424106_10152439453370072_1180669155_n.jp

Arya måtte prøve holde følge 555357_10152439453330072_1644660821_n.jp

Arya ble brått sånn i det hun kom inn døren. Hadde vist løpt nok og var litt frossen

582414_10152439383020072_311530704_n.jpg

*spam slutt*

Skrevet

Grattis med dagen til Monica123!

Jeg lager (eh, varmer opp) middag og vurderer om jeg skal se den første LOTR-filmen etterpå. Utrolig rart å ikke ha en eneste hund her, det har jeg nesten ikke opplevd de siste åtte årene.

Skrevet
Grattis med dagen til Monica123!

Jeg lager (eh, varmer opp) middag og vurderer om jeg skal se den første LOTR-filmen etterpå. Utrolig rart å ikke ha en eneste hund her, det har jeg nesten ikke opplevd de siste åtte årene.

Det må være rart ja! Men litt deilig kan jeg tenke meg! Noen ganger hadde det vært deilig å være 100% alene, uten å forholde seg til andres bæsjantrengthet.

  • Like 1
Skrevet

Jeg ble kjempe ivrig på å danse isted etter å ha sett en Glee video på nett, så jeg begynte i joggebukse, tok på meg høyhelte sko, men det passet ikke helt med joggebuksen. Endte opp med stockings og nattkjole på. Woops! Tror naboene koser seg med showet jeg til stadig lager her :lol:

Skrevet
Det må være rart ja! Men litt deilig kan jeg tenke meg! Noen ganger hadde det vært deilig å være 100% alene, uten å forholde seg til andres bæsjantrengthet.

:lol:

Det er sant! For ikke å snakke om Pippin sin tissantrengthet! Jo, det er avslappende, men jeg kjenner at jeg alltid skal ha hund heretter ja, må ha noen å kosemose på og gå tur sammen!

  • Like 3
Skrevet
Gratulerer med Monica123! Er du Monica124 nå?

Nå er jeg litt trist. Julepynten er på vei ned. Jeg har slått av adventsstaker og -stjerner så de kan kjøle seg ned før jeg pakker de ned. Stua blir så mørk og dyster og tom. Det hjelper vel når jeg får på plass pynten jeg tok ned for å få plass til jula. Også finnes det kubbelys som ikke er røde. Men lell.

Kan jeg pynte til påske snart?

Ja det må vel bli riktig :ahappy:

Halvbroren og et par episoder Game of Thrones sett. Hva nå da?

Marvin mente det var middagstider for to timer siden, så han er spent hver gang jeg rører på meg. Mat nå?

Det er veldig koselig å ligge med en pelsball på hver side av seg altså. Begge med hodene inntil meg :wub: Så har jeg tafset litt og sussa, og Dany grynter alltid litt når hun koser seg :ahappy:

Fant ut at jeg har to sessonger av huset på prærien da. Det er barndomsminner det!

Skrevet

Se på fjompenissen min da :lol: sånn er det hver gang jeg finner frem klotangen. Da forter han seg til sengen og smisker seg halvt ihjel :wub: (I bakgrunnen kan dere se kjærlighetsbrevene fra beundrere som han har hengt opp på veggen :lol: (seriøst!))

  • Like 8
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...