Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Æsj! Mannen ringte og sa at de andre bydde 250 tusen over det han gav, og han dermed ikke kunne by mer på det. Han var litt lei seg, og spurte om jeg var skuffet. Jeg sa neida, for å ikke gjøre han me

Hunden min er HD-friiiiii! Resultatet B tikket inn på dogweb i dag

Nixepixen er pen hun!! BIR-valp i dag :D

Posted Images

Skrevet
Majones smaker best rett fra tuben og inn i munnen. Eller kanskje som fyll i en napoleonskake?

*tuller, tuller, tuuuulllleeeer*

Sånn tuller vi ikke med :sleep:

  • Like 2
Skrevet
Viktig diskusjon: Hvordan spise napoleonskake :D

Viktigste diskusjonen på lenge, faktisk :lol:

(og jeg venter fortsatt på egen berlinerbollenapoleonskaketråd*

Jeg har alltid syntes at min mamma er ganske så kul og sånt, men hun er litt overivrig om dagen, altså, når det gjelder fine mannen og meg. På julaften fant hun feks ut at det var heeelt naturlig at han skulle komme dagen etter på førstejuldagsbrunsj, noe jeg litt tvilende inviterte til. Til min store overraskelse valgte han å komme. Jeg trur han liker meg litt. :P Dernest har hun klart å gjøre han til snakkisen i familien (jeg trur de alle hadde slått seg til ro med at jeg er så "vanskelig" at jeg ikke gidder å fire på noe og ergo ender opp aleine, eller kanskje enda mer sannsynlig ender opp med ei dame), så jeg føler jeg må bruke overvettes mye tid på å snakke om han til folk jeg egentlig føler at bør være mer fokusert på meg når jeg omsider kommer på besøk. :teehe:

Men nå har moren hans (som jeg aldri har besøkt, mind you that) invitert meg med på bryllupsfesten hennes på et slott i Warszawa i slutten av mai, så nå veit jeg ikke helt hvem som er mest ivrig her.

Du kommer til å være gravid og gift innen utgangen av 2014! Sann mine ord :lol:

Ene hunden til oppdretteren til mine, går helt amok hver gang han hører den ene sangen til Adele. Han kan høre hvilken som helst av de andre sangene til Adele, er bare den ene han klikker på :lol: Og det trenger ikke være Adele som synger den engang! Og man kan begynne å synge den mens han ligger i sin dypeste søvn, og han bråvåkner og uuuuuuuuuuuuler :lol: Rareste jeg har sett...

Willy uler hver gang han hører Lonesom Traveller på mobilen min... samt musikken til Angry Birds :lol:.

Endelig en diskusjon jeg kan delta i :ahappy: Berlinerboller og Napoleonskake diskusjon

:lol:

Svisker?! Har du detti og slått deg?! Svisker har en misjon og det er å være i kalkunstuffing sammen med epler, utover det er ikke svisker spiselig..

*Sjekke etter blåmerker, men nei... ingen, gitt :D*

Svisker er høyst undervurdert, altså... Svisker i sviskekompott, svisker i youghurt, svisker i sjokolade, svisker som lakserende middel, svisker i berlinerboller - men i STUFFING??? Man SPISER ikke stuffing?

Tja, så høye er de vel ikke. Ligger vel på ca 1100 rundt på toppene her tror jeg... Men når man da er nedi dalen, så blir de litt i veien :P

Jeg skjønner at jeg ikke skal klage på at sola er borte her pga de høye trærne hos nabo'n... Litt lettere å flytte trær enn å flytte fjell :lol:.

Edit: Napoleonskake er kvalmende deilig og selvfølgelig skal det være romkrem og den skal spises så kremen tyter utover. Berlinerboller er best med vaniljekrem eller blåbær.

Blåbær???? :shocked:

For å kaste meg inn i diskusjonen: berlinerbolle skal ha syltetøy (som forøvrig ikke har noe på en brødskive å gjøre) og Napoleonskake skal ha romkrem og melisglasur og den skal stå. Msn lirker ut all fyllet med en skje før man spiser bunn og topp. Ferdig snakka :lol:

:lol: Det hørtes kjent ut... grave ut fyllet og spise resten etterpå :lol:.

Har ikke noe sterkt forhold til verken berlinerboller eller napoleonskake jeg. Ergo ingen sterke meninger eller bidrag til denne viktige diskusjonen. :P

Makan - også VÅGER du å blande deg likevel? *riste på hodet*

Når det gjelder majones, så er noe av det beste pålegget jeg vet hvitost med løkringer og majones. Helst på grovbrød.

Majones er også godt på leverpostei, egg, skinke og sikkert masse annet jeg ikke kommer på akkurat nå.

Majones og hvitost er bare HELT FEIL!!!

Jeg sad og så et program om det norske landslaget i langrenn, og Niklas Dyrhaug (han er en pæn mand!) og Petter Northug gik rundt i bar overkrop - det ville Pajko ikke have. Så han knurrede helt vildt af dem... he he...

Han er bare homofob, vettu :).

Ramla innom Plantasjen på vei hjem fra jobb... Det ble litt dyrt *skitt*... men man må ha 8 nye planter, sant? Også må man ha potter til dem, sant? Også må man jo bare ta med sinkbøtte og -balje til hhv 25 og 50 kr (selv om man ikke aner hva man skal med dem) - og en sekk med solsikkefrø... også må man selvsagt ha fuglehus til frøene i tillegg (jammen godt det var mye på salg :lol:).

Skrevet

Jeg har nesten aldri smakt berlinerbolle eller napoleonskake, men det vil jeg nå! :cry:

Jeg er like spent som deg og familien din! :frantics:

Åh så koselig! :D

....syns jeg min mor trekker noen utrolige konklusjoner over at jeg ser på hus.

Først

"ÅHHhh er det i stavanger" :D:jump:

Meg: "eeee nei Mamma, det er litt lengre nord enn der jeg bor nå."

Mamma: :cry::huh: "er dere ikke sammen lengre"

Jeg: ????? (WHAT THE HELL!!!! )

Det var da en konklusjon å trekke pga jeg ser på hus her i område.

*not to self* ikke dele ting med mamma...

Hun syns forøvrig garasjen så veldig liten ut (det var ikke bilde av garasjen men av dukkehuset i annonsen). :teehe:

Haha du sa det selv, men jeg tenkte også at der røk barnebarna :lol:

Men nå har moren hans (som jeg aldri har besøkt, mind you that) invitert meg med på bryllupsfesten hennes på et slott i Warszawa i slutten av mai, så nå veit jeg ikke helt hvem som er mest ivrig her.

Å så kult, jeg vil se bilder!

Åh, kanskje hun rekker å komme så du får feire morsdag allerede i år :heart:

Å, når er det? Det vil jeg!

Sånn er nevøen min også :lol: " Dere... Nå er jeg så syk at det er rett før det er slutt altså. Noen må lage kakao til meg fort" :lol:

:lol:

Lager jeg liste over alt jeg skal gjøre før pappa kommer, men spise et knekkebrød før jeg starter med det.... Sortert og lagt inn klærnene til lillebror i skapet som er hans, også ligger sengen hans også klar nå på soverommet vårt :) Greit å få oversikt over hva vi trenger mer av osv. Begynt å pakke kofferten til imorgen har jeg også, føler meg jo nesten flink..


:D

Hmm, jeg har egentlig lyst til å lage kulltråd, men tørr ikke :lol: Vil ikke jinxe det... Venter med det til vi isåfall har vært på røntgen med henne om sånn 8 ukers tid. Blæ, jeg har lyst :aww:


Det går bra så lenge du skriver at det er en ikketråd :lol:

... har jeg vært ute å hilst på enda en venninne med hest. Sånn er det når man lover bort at man får såå god tid i permisjonen.
Men det var vel det siste planlagte stuntet. Det var veldig koselig, men iiiskaldt så nå panserfyrer jeg i peisen :wub:

Skrevet
Svisker er høyst undervurdert, altså... Svisker i sviskekompott, svisker i youghurt, svisker i sjokolade, svisker som lakserende middel, svisker i berlinerboller - men i STUFFING??? Man SPISER ikke stuffing?

Makan - også VÅGER du å blande deg likevel? *riste på hodet*

1. Jeg er helt enig. Svisker og epler i stuffing?! :huh:

2. Selvfølgelig spiser man stuffing?! Det er jo kjempegodt! I hvert fall den min mor lager til kalkun. :aww:

3. Svisker hører først og fremst hjemme som tilbehør til juleribbe.

4. Klart jeg våger å blande meg inn for å si at jeg ikke har noe å blande meg inn med. *Rebelsk* :devil:

Skrevet
Hmm, tror jeg venter til mars da :) Det koster jo 500,- å legge ut, så da får jeg heller vente et par måneder til... Er bare veldig spent på hvordan leiemarkedet er med hund når man plutselig kan betale dobbelt leie, uten at man trenger større plass enn man tidligere har trengt.

Misunnelig! Jeg vil også ha noen å dele husleie med. Innenfor det jeg kan betale er det vel ca. ingen ting ledig, mens hadde jeg kunnet gått opp ett par tusen hadde jo det vært en hel drøss av boliger til leie. :( Men så skal ikke jeg flytte før på noen måneder da, så får slenge ut en annonse etter hvert jeg også!

Skrevet

http://www.dagbladet.no/2013/01/14/nyheter/nynazisme/utenriks/tyskland/25237973/

Mens SOS Rasisme støttes av den norske stat, som på groveste sett har drevet med økonomisk kriminalitet, oppfordret til voldelige handlinger og stadig vekk ypper, hetser og gjerne kaster seg over uskyldige mennesker som stemples som "høyreekstreme" bare fordi de er i mot enkelte former for innvandring eller liknende. Å være høyreekstrem har aldri vært så "senter-nærme" som i Norge. Noe som får meg til å tenke på AUF'ern (altså ung Arbeiderpartigutt) som gikk i klassen min på videregående. Han stod på offentlig sted og kalte Framskrittspartiet for nynazister. Det er helt absurd at dette i det hele tatt kan være lov, og ekstremt historieløst mtp hvor "uskyldig" FRP faktisk er ifht andre lands høyre-alternativer.

Blitzere har banket opp flere enn noen "høyreekstreme" har gjort i Norge, barn og ungdom indoktrineres ukritisk ned på barneskolenivå med internasjonalen og Marxismen framstilles som den søte blødme. FokusDELING (ikke skifte) hadde vært på sin plass.

Norge er så ensformig.

(Hei jeg stemmer Senterpartiet, forøvrig)

Skrevet
1. Jeg er helt enig. Svisker og epler i stuffing?! :huh:

2. Selvfølgelig spiser man stuffing?! Det er jo kjempegodt! I hvert fall den min mor lager til kalkun. :aww:

3. Svisker hører først og fremst hjemme som tilbehør til juleribbe.

4. Klart jeg våger å blande meg inn for å si at jeg ikke har noe å blande meg inn med. *Rebelsk* :devil:

Steike dristig altså.... eller var det dumdristig? :aww:

Skrevet

Jeg har vært flink i dag Sandra! Jeg har vært med helt fremmede mennesker :D

Hjemme fra 3,5 timer hos 7 mountain huskys, og det virka som 30 minutter. Jeg kunne glatt vært der i 3 timer til. Hilste på to og firbeinte, og fikk litt innlæring i hvem som hører hjemme i hvilken hundegård, foring ol. og masse hundekjørings mas, sladder osv. Elsker det! Skal være kennelhjelp for dem, og bo hos dem i litt over en uke når mannen skal handle i Femundsløpet, og hun blir igjen med 10 siberians og krykker. De var også veldig på at jeg bare kunne ha med meg Nora selv om jeg fortalte at hun er så som så, og har gjestegård til henne om hun vil være ute også. De bor bare 20minutter sykling fra meg. Mannen er forhandler for Troll, og jeg måtte bare si ifra om det var noe jeg trengte, så kunne jeg få betalt i for og utstyr.

Jeg får klå på huskyer igjen! Glede :D :D

  • Like 3
Skrevet (endret)

Forøvrig har jeg halsbetennelse og feber, men studerer som en helt fordi jeg har eksamen om ganske nøyaktig tre uker. Og så har jeg egentlig sonenpause, men hei så artig det var å være litt her inne når man hadde eksamen og egentlig burde lese, gitt.

Endret av *Nina*
Skrevet

Da hadde man sett en ny episode av "Secret Eaters". :P Og så trur jeg nesten at jeg bør dusje, om jeg har planer om å dra på jobb i natt. Frøs skikkelig i natt, så jeg skal jukse og ta på meg et eller annet under jakka som ikke er helt etter reglene, bare for å holde varmen. :aww:

Skrevet
Forøvrig har jeg halsbetennelse og feber, men studerer som en helt fordi jeg har eksamen om ganske nøyaktig tre uker. Og så har jeg egentlig sonenpause, men hei så artig det var å være litt her inne når man hadde eksamen og egentlig burde lese, gitt.

Nina nina nina!!! :D :D

Skrevet

Jeg lurte på hvor du ble av Nina. Men så så jeg jo koselige ting på fbook så ble beroliget :aww:

Nå har jeg sovet en time og nå er det middag. Kroppen sier sove mer jeg sier vi ikke skal sove bort hele kvelden :-P

Skrevet
Nina nina nina!!! :D :D

Jeg lurte på hvor du ble av Nina. Men så så jeg jo koselige ting på fbook så ble beroliget :aww:

Nå har jeg sovet en time og nå er det middag. Kroppen sier sove mer jeg sier vi ikke skal sove bort hele kvelden :-P

:wave::flowers:

Jo, veldig koselig ting! :)

Skrevet

Nå sitter jeg å venter på broren og søsteren min. Vi skal ha et lite "møte" om hva vi skal gjøre i forhold til vår gamle mor. Hun er ikke såååå gammel, 77 i mars, men hun er ganske skrøpelig og har blitt litt rørete i det siste. Her om dagen kom min bror inn til henne og da satt hun og sov med tre plater på komfyren på full guffe :no: Hun tar mye medisiner som gjør henne litt fjern, og hun har en flere ganger kjørt bil etter hun har tatt disse medisinene. Hunkjører stort set bare frem og tilbake til butikken, og er vel aldri over 40 km/t, men veien hun ferdes på brukes også av masse små skolebarn. Dette blir vanskelig :(

Skrevet
Å, når er det? Det vil jeg!

10. februar i år, morsdag er andre søndag i februar :)

... skal jeg begynne på middagen. Overtidsarbeid er mye kjedeligere for den som venter hjemme enn den som er på jobb :hmm:

Skrevet

Snakk om bli kjent me seg selv. Jeg har funnet ut at jeg kan bo i ca 1 uke me min søster og typen før jeg tilter. I dag har det gått 1,5 uke..

I tillegg i dag begynte min søster og ville diskutere hund og da spesielt helse og avl. Noe hun absolutt ikke har greie på og hun er typisk schäfermenneske.

Akkurat nå kan det vel sies at jeg er akkurat like stabil som usikret håndgranat..

Sent from my GT-I9100

Skrevet
Nå sitter jeg å venter på broren og søsteren min. Vi skal ha et lite "møte" om hva vi skal gjøre i forhold til vår gamle mor. Hun er ikke såååå gammel, 77 i mars, men hun er ganske skrøpelig og har blitt litt rørete i det siste. Her om dagen kom min bror inn til henne og da satt hun og sov med tre plater på komfyren på full guffe :no: Hun tar mye medisiner som gjør henne litt fjern, og hun har en flere ganger kjørt bil etter hun har tatt disse medisinene. Hunkjører stort set bare frem og tilbake til butikken, og er vel aldri over 40 km/t, men veien hun ferdes på brukes også av masse små skolebarn. Dette blir vanskelig :(

Uff sånnt er ikke lett! Er ikke i den situasjonen enda, men kan bare tenke meg.. Plutselig må barna trå til å "bestemme" over foreldrene. Men man vil jo bare dems beste.. Etterhvert vil de kanskje skjønne det. Men ikke noe gøy.. Lykke til!

Skrevet

Haha, nå har jeg ledd og kost meg over berlinerboller, napoleonskake og majones diskusjonen. Gir meg ikke mindre lyst på noe godt da..

Leser jeg Fifty Shades på jobb :) Og der skjedde det jeg trodde skulle skje for leeenge siden. Jeg er på bok 3 :)

  • Like 1
Skrevet

Får ikke multisitert, så jeg gjør sånn her:

1) Siri: Jeg kommer aldri til å få barn, og skal heller ikke gifte meg. Ferdig snakka. :D

2) Marie: Fordet om jeg er invitert, er det slett ikke sikkert at det blir noe av, altså. :)

3) Ane: Stolt av deg, det høres jo helt fantastisk ut! :icon_clapping: Får litt samme følelsen som da jeg tusla rundt i ulike staller og styra med hestene. :heart:

Venter på toget. Kaldt. Sulten. Middag snart håper jeg.

Skrevet

Plutselig kommer du også trillende på noe Sandra. :aww: Har jo lest om folk som ikke aner at de er gravide før tross alt. :lol:

Noomi synes Vida er kjedelig som vil slappe av. Så hun tar en leke, dytter den helst inn i munnen på Vida og lager bjørnelydene sine. Hun er forøvrig ekstremt lettlurt. Dersom jeg gir henne en tabelett, spytter hun den ut. Dersom jeg ber henne gjøre noe først, og gir tabeletten som en belønning, så spiser hun den. :lol:

Skrevet

Plutselig kommer du også trillende på noe Sandra. :aww: Har jo lest om folk som ikke aner at de er gravide før tross alt. :lol:

De menneskene kan ikke være spesielt godt fundert i kroppen sin. :aww: Men takk for tilliten! :D
  • Like 2
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...