Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat Nå Januar


Mirai
 Share

Recommended Posts

Skjønner han godt!

Ene hunden til oppdretteren til mine, går helt amok hver gang han hører den ene sangen til Adele. Han kan høre hvilken som helst av de andre sangene til Adele, er bare den ene han klikker på :lol: Og det trenger ikke være Adele som synger den engang! Og man kan begynne å synge den mens han ligger i sin dypeste søvn, og han bråvåkner og uuuuuuuuuuuuler :lol: Rareste jeg har sett...

Tinka pleide å reagere skikkelig til Gyllene Tider, husker ikke hva sangen heter. Men jeg hadde den som ringetone i ca et år, og hun kvapp til selvom den bare gikk på stereoanlegget f.eks. Hun ble vel så vant til at jeg "løp" til telefonen hver gang.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 7.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Æsj! Mannen ringte og sa at de andre bydde 250 tusen over det han gav, og han dermed ikke kunne by mer på det. Han var litt lei seg, og spurte om jeg var skuffet. Jeg sa neida, for å ikke gjøre han me

Hunden min er HD-friiiiii! Resultatet B tikket inn på dogweb i dag

Nixepixen er pen hun!! BIR-valp i dag :D

Posted Images

Akkurat nå er jeg ca så her forbanna:

meme-angry_00283374.jpg

på føkkings universitetet, på veilederen min, på hele ***** driten! At man kan møte så mye motgang ved å være aktiv student som er interessert i å komme i gang, det skal røskmæibaillan ikke vær mulig. Sitte her på en stol og ikke ha så mye som en artikkel å lese på tross av ca 15 mailer, banke på dører, møter og være tatt opp på et offisielt studie. Makan til talentløst piss. :gaah:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På dagen tre uker idag. :) ( 5.2)

Åh, kanskje hun rekker å komme så du får feire morsdag allerede i år :heart:

Å, jeg har alltid lurt på dette med berlinerboller, jeg, for for meg er berlinerboller slike boller som er stekt i smult og har syltetøy inni og sukker utapå. Det blir liksom helt feil å kalle boller med krem for berlinerboller for meg :)

Best med vaniljekrem!

og så var det i gang, men fra overraskende hold :huh:

ååå nå er supernanny over og da må jeg gjøre noe :getlost: En ting vil jeg ha sagt før vaskemaskinen får min oppmerksomhet. Det SKAL være syltetøy i berlinerboller. Får jeg vaniljekrem får jeg samme følelsen som når det er majones på baguetten, skikkelig skuffa! aww-1009.gif

:icon_confused:

Vaniljekrem er jo desidert best! Og majones er nesten alltid godt :aww:

Endelig en diskusjon jeg kan delta i :ahappy: Berlinerboller og Napoleonskake diskusjon

Det tenkte jeg også :teehe:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skulle passe Niesa mi i dag. Vi gledet oss alle tre faktisk. De to leker helt fantastisk sammen, så det er nesten som å ha barnefri :lol: Men Ask startet dagen med å fortelle at han var veldig veldig syk , og selv om han bare er litt syk (hoste og 38, 5i feber ) er han altfor syk til å leke med ei som skal ffjerne mandlene om 3 dager. Pokker! Du vet at avkommet er hankjønn når... :P
Det aner meg at du har rett hehe.. "Ask er syyyyyyk " *lidende mine* med ujevne mellomrom. .. Nå har heldigvis kardemomme by tatt over for kaptein sabeltann *phuh* Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass

Dæven, nå oppdaget jeg at jeg har en gruppeoppgaveinnleveringssak som skal leveres på fredag. Tror ikke "resten" av gruppa mi er klar over det heller, så kanskje jeg får sende en melding til henne og høre om vi skal jobbe litt i morgen da, siden jeg bare slasker i dag.

Edit: Napoleonskake er kvalmende deilig og selvfølgelig skal det være romkrem og den skal spises så kremen tyter utover. Berlinerboller er best med vaniljekrem eller blåbær.

Endret av Gråtass
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes både vaniljekrem og syltetøy er godt i berlinbolle, men foretrekker alltid vaniljekrem!

Lager jeg liste over alt jeg skal gjøre før pappa kommer, men spise et knekkebrød før jeg starter med det.... Sortert og lagt inn klærnene til lillebror i skapet som er hans, også ligger sengen hans også klar nå på soverommet vårt :) Greit å få oversikt over hva vi trenger mer av osv. Begynt å pakke kofferten til imorgen har jeg også, føler meg jo nesten flink..

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

For å kaste meg inn i diskusjonen: berlinerbolle skal ha syltetøy (som forøvrig ikke har noe på en brødskive å gjøre) og Napoleonskake skal ha romkrem og melisglasur og den skal stå. Msn lirker ut all fyllet med en skje før man spiser bunn og topp. Ferdig snakka :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Når det gjelder majones, så er noe av det beste pålegget jeg vet hvitost med løkringer og majones. Helst på grovbrød.

Majones er også godt på leverpostei, egg, skinke og sikkert masse annet jeg ikke kommer på akkurat nå.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hjemme fra jobb, hunder raskluftet fordi jeg må ha i meg noe mat, og jeg koker nå altså BLEKKSPRUTSPAGHETTI. Så kan dere få det bildet i hodet, siden dere er duster som gjør at jeg vil ha (hør nå): Hveteboller (uten rosiner) delt i to, med et lag vaniljekrem og ett lag vanlig krem. :lol: Orker ikke mer enn en kvart sånn, altså. :D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Berlinerboller med syltetøy ELLER vaniljekrem.. Men best med syltetøy syns jeg, eller vaniljekrem kanskje? :P

Napoleonskake skal ha vaniljekrem i bunn, mye vanlig krem og ett lokk med melisglasur på toppen :)

Og skal spises ved av man tar av lokket (sparer det såklart til slutt) , skraper av halve mengden krem å hiver, før man spiser vaniljekrem, bunn og det som er igjen av krem.. OGså lokket til slutt :D

Hehehe :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg aner ikke hva en berlinerbolle er engang, jeg. :lama::D

Men jeg elsker sørlandsboller! Digre hveteboller sprøyta fulle av vaniljekrem med et tjukt lag av stiv sjokolade på toppen. Det går bare an å spise ca 3/4 før du blir kvalm, men det er det verdt. :drool:

Apropos kvalmt: Sitter ved siden av ei gammel dame som leser bridgeresultater på små lapper mens hun er iført sølvrevhatt og kåpe med pelskanter over det hele. Håper jeg får et kort og brutalt anfall av spysjuka sånn at jeg lar det stå til utover styggedommen. :innocent:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg sad og så et program om det norske landslaget i langrenn, og Niklas Dyrhaug (han er en pæn mand!) og Petter Northug gik rundt i bar overkrop - det ville Pajko ikke have. Så han knurrede helt vildt af dem... he he...

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
    • Det er vanskelig å akseptere at de begynner å bli gamle. Det er mye mer vi kan gjøre for hundene nå enn de gjorde før i tiden, selv om jeg også synes det er urimelig å holde dem i live "så lenge som mulig" for egen del. Men så lenge vi faktisk kan lette livene deres i alderdommen så gjør vi jo helst det. Jeg antar at hun er fulgt opp og sjekket hos dyrlege siden hun går på rimadyl. Jeg er usikker på om det kan (eller bør) kombineres med librela eller andre smertestillende mot forkalkninger, så sjekk det. De siste årene hadde jeg månedlig fysioterapi for hundene, og kan anbefale det. En hundefysio kom hjem til oss og masserte og behandlet stivheter i kroppen, og hundene var betydelig bedre av det. 13 år er en anstendig alder, og jeg tenker nok at uansett alder så er det nok dessverre på tide å innstille seg på at hun ikke kommer til å leve evig.  
    • Hei. Registrerte meg nettopp. Har alltid hatt mine egne meninger om hundehold. Nå begynner min kjære Lady (13 år gammel Border Collie) å tydelig vise tegn på at hu er gammel. Hu har alltid hatt fri tilgang til tørrfor (og vann seff) - ok hu er litt feit - men å begynne å måle opp ting nå? nei. Hu skal ha fri tilgang som alltid. Prøver så godt jeg kan å ordne slik at hu skal ha det bra - vi sitter en plass i naturen - jeg får hu til å ligge / bli - også hiver jeg diverse godbiter (markies) ut over et område som hu går og snuser og leter opp. Hu har gått på "Rimadyl" i et par år (ettersom jeg har forstått så skal dette hjelpe på forkalkninger i ryggsøylen + at de skal være mildt smertestillende (?) I gamle dager var hu en atlet. Endeløs energi. Nå når jeg skal prøve å gå en tur så "stopper hu meg" - hu går foran - og ser på meg, ser tilbake - hvis jeg snur meg så springer hu rett hjem - tydelig at hu vil bare hjem og ligge uttafor døra (bor på gård) så jeg sitter der og liksom bare bekymrer meg. I know - gammel hund. Men jeg vil at hu skal ha det bra - så lenge som overhodet mulig - Jeg jobber ikke - det er bare meg og hu. Jeg synger alltid en sang om morgenene - "God morgen, god morgen lille golli klump - osv" (I know pretty cringe) hu digger det - kos og hale som går. Hu har vært min love - ikke bare for de siste årene - alltid. Orker ikke tanken på at hu skal dø. Fokk det. Det virker som hu har det greit om natta - men noen ganger er det slikking / pesing - som om hu stresser med noe eller har det vondt (og det er vondt å høre på). Noen netter er det helt stille. Ok. I know. Hvis hu lider så skal hu selvfølgelig få slippe, men vi tar ikke livet av våre gamle bare fordi de plutselig må i rullestol eller blir demente. Hu var med på en hel runde disc golf i dag - men måtte hjelpe hu opp fra et dillete område (hu satte seg fast, klarte ikke å komme seg opp) - egentlig så fatter jeg ikke helt hvorfor i helsiken jeg lager denne posten. Er som regel uenig med de fleste. Men hvis noen har noen ideer / gode forslag så hallelujah.
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
×
×
  • Opprett ny...