Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I går hade vi fin kjærestekveld med en tur i operaen etterfulgt i operaen. Stakkars Sansa hadde klart å stenge seg selv inne på soverommet, men hun bærer ikke nag og var overlykkelig da vi kom hjem likevel. Katten klarer å åpne dører, men regner med at hun ikke ville hjelpe til, for hun ville vel ha stua for seg selv :P

I dag skal de stenge strømmen i blokka i noen timer. Kjenner at det er en dårlig dag å ta fra meg varmekildene! Savner peis! Tror jeg skal benytte muligheten til å bytte sengetøy og dyne til en fantastisk varm dobbel dundyne. Mannen hater den dyna fordi han mener den er for varm. Tror ikke han vil reagere på det nå siden han har begynt å legge seg påkledd og ta med varmeflasker i senga.

  • Svar 7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Æsj! Mannen ringte og sa at de andre bydde 250 tusen over det han gav, og han dermed ikke kunne by mer på det. Han var litt lei seg, og spurte om jeg var skuffet. Jeg sa neida, for å ikke gjøre han me

Hunden min er HD-friiiiii! Resultatet B tikket inn på dogweb i dag

Nixepixen er pen hun!! BIR-valp i dag :D

Posted Images

Skrevet
Ååååå nei!! Verdens beste hybelboer skal kjøpe seg leilighet! Er det lov å sabotere slik? Er ikke ofte man er så heldig å får slike fine jenter i leiligheten. Da vet dere det, det blir ledig i løpet av våren.

OG hvor i all verden får jeg tak i varmedress? Jeg må ha den innen helgen

Det er litt dårlig gjort å sabotere, ja.. Men jeg hadde tenkt det samme om jeg hadde en leieboer som Nora. Jeg er ikke stalker, altså, men Bombini er søsteren til min Jesper, og Nora sa hun leide hos Margrete med schäferene på Hundesonen ;)

Og varmedress får du vel på Felleskjøpet? Eller XXL?

  • Like 1
Skrevet

Nå håper jeg å få sittet i ro littegrann... at magen roer seg litt.. sånne basiller som gjør at man råstyrte på do er ikke så gøy, så fremt man ikke er kelpie da.. Kelpiene syntes det har vært festlig, de levde visst i troen at det hele gikk ut på "førstemann til badet, sistemann er et råttent egg". Ingen av dem er råtne egg, jeg derimot var et råttent egg hver enste gang. Og siden jeg ble syk i natt, så hadde vi kappløp med innlagt hindring - komme seg ut av senga først. Vanvittig god kelpieunderholdning!Nå sitter de her og ser forhåpningsfullt på meg - skal vi løpe snart? Nå? Ikke nå? Nå da? Nå? Nå? Nå? :lol: Egentlig hyggelig da, måtte jo bare smile av dem selv i all elendigheten..

  • Like 9
Skrevet

Ligger må ta igjen et par hundre sider pensum + ca 300 sider for denne uka (og like mye neste uke!). Eksamen om 2 uker! Ble ikke så mye lesing på Bø-tur denne helgen. Vi bodde 4 jenter og 8 hunder (5 tipser og 3 hannhunder) på verdens minste, styggeste og kaldeste campinghytta (ca 15 kvm stor...). Det var helt klaustrofobisk og umulig å sove. Idag har jeg bare lyst til å slappe av... Men lesepresset merkes og Kiter er helt hyper. Får se om jeg får tatt et feltsøk idag.

Skrevet
FK

Er ikke FK her i Oslo og jeg vil ha NÅ!

Det er litt dårlig gjort å sabotere, ja.. Men jeg hadde tenkt det samme om jeg hadde en leieboer som Nora. Jeg er ikke stalker, altså, men Bombini er søsteren til min Jesper, og Nora sa hun leide hos Margrete med schäferene på Hundesonen ;)

Neida, jeg skal ikke sabotere

Og varmedress får du vel på Felleskjøpet? Eller XXL?

Fant på Europris. Helt ok dress, men store i str, så må ut å prøve og ikke sende mannen *sukk*

Skrevet

Akkurat nå slasker både jeg og bikkjene i sofaen. Burde jobbe videre med prosjektoppgaven, innlevering av 1. utkast om en uke jo. Gleder meg til å få den unna, begynner å bli veldig lei ...

Og ca sånn ser det ut i to tredjedeler av sofaen her nå. :wub: Decoy har vanligvis ikke vært en hund som har orket å ligge så tett med de andre hundene, men Bris er veldig insisterende og nå har han resignert. *ler*

2013-01-14-11.00.21.jpg

Og så er jeg spent på hvilken hannhund en oppdretter ender opp med til ei tispe som skal parres i høst. Hun er så sykt bra arbeidsmessig (mest jakt jeg tenker da, men hun har stort potensiale i andre grener og), så om det brukes en riktig hannhund opp mot henne så ....

  • Like 1
Skrevet

Skikkelig dårlige, og skikkelig gode nyheter, alt før kl 10 om morgenen. Velger å bare bli sittende i sofaen, under et pledd, i noen timer til. Kulda, og sånne nyheter, det ble for mye for en skarve sjel fra bygda.

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer med A'er på Jäger! :D

God bedring Tonje :flowers:

... er det veldig deilig å ha permisjon. Trenger ikke gå ut i kulda før jeg har motet meg opp litt med en tekopp.
Så skal jeg og hundene tusle en tur i vår egen skog der ingen andre går, bare elg og hare.

Skrevet

-20 her da vi våknet i morges.... Så jeg og Robert ventet litt med å gå ut, vi, til det var -15 i stedet. Litt mer behagelig å gå tur da.. Jesper var flink å være alene mens vi var ute og nå skal jeg straks reise og spise lunsj hos mamman min mens hundene øver seg på å være alene uten å spise opp sengen sin... :P

  • Like 1
Skrevet
Starter du seriøst dagen med cola? Det høres helt sjukt ut for meg! :D Er det vanlig å drikke brus som tørstedrikk om en drikker brus? (Ja, jeg er klar over alle dem som bytter ut vann med brun lett-brus, men jeg oppfatta ikke dette som Pepsi Max). Hvordan blir tenna og emaljen da i så fall?

På dager som jeg gruer meg til og etter netter hvor jeg bare har mareritt om at farfar våkner i kisten og vil ut, så ja. Da starter jeg dagen med cola :)

Guest Belgerpia
Skrevet

Er jeg på jobb og holder på å fryse ihjel - det er kaldt her.

I kveld er det runde hos kiropraktor med både Hermine og Noah, spent på om damen finner noe på belgeren min. Hermine har vært haltefri siden nyttårshelgen tross fire timer herjing i skogen om lørdagen. Jeeejjjjjjjjj.........

Ellers så må jeg nevne at jeg har verdens beste Noah og jeg har ett nyttårsforsett og det er å gjøre dagene hans litt mer innholdsrike enn i fjor, så nå skal vi trene litt hver dag - bare fordi han fortjener det.

Skrevet
Nei! Tom for kaffe!
Oh, det er krise det :frantics:

Nå har det lagt seg et tynt fint snølag av den typen som om man nyser, så blir den borte i et par meters omkrets. Så nå ser jeg ikke hvor det er is og det er skikkelig dritt. Kan jo ikke gå og nyse meg gjennom hele skogen, heller :P

Skrevet

... elsker når halvlitersboksen med yoghurt spretter ut av kjøleskapet slik at både klærna mine, gulvet og veggene blir fullt av yoghurt. Enda bedre er det når man oppdager at det var en viss frøken som, igjen, var der det skjedde, og har yoghurt over hele ene siden. Hva hun har gjort? Hun har selvfølgelig gått langs veggene og lagt seg oppi de rene klærna mine mens jeg skiftet.

Nå må jeg i tillegg bade hund, noe som ikke var planen i det hele tatt! Jeg bader ikke hundene mine på vinteren... Jeg hater å ha våte hunder inne, men nå er det selvsagt for kaldt til at jeg kan legge henne bilen...

Forresten, jeg har startet prosjekt "dele opp 40 kg NP", som står i dusjen. Jeg tror ikke de papirposene er klar for at jeg skal bade hund der inne *sukk*.

Noe sier meg at jeg har en liten jobb foran meg i dag :aww:

  • Like 3
Skrevet

Har satt på en ekstra vifteovn, satte den på max da jeg sto opp, den forteller at det fortsatt bare er 15-16 grader her :( Jeg tror ikke helt på at det er så kaldt, men varmt er det iallefall ikke.

Håper det går bra med jankaa hva det nå enn måtte være :hug:

Skrevet
Sitter helt likt :P Men er så uheldig at vi har en stooor port ca 15meter fra meg, og den går opp i tide og utide. Dvs. når kunden kommer for å hente sin flunka nye varebil. Da kommer kulda krypende langs gulvet.

Bilen min startet nesten på første forsøk idag, men jeg var så utålmodig at jeg ikke vente til glødelampen slukna. Men gikk knall på forsøk nummer to :) Men ekke så rart i 19 kalde da, det er ikke bare bare å bo i et kuldesøkk nei. Her på jobb var det "bare" 15 kalde nemlig, og det er 15min hjemmefra.

Jeg har endelig fått varmen i meg, først kom en mann inn med en varmeovn og satt i ene delen av rommet, og så kom vaktmesteren inn med enda en varmeovn, og jeg har ikke klagd engang :P Veldig snilt! Vannet til kaffemaskinen har seriøst frosset, så ingen får kaffe, og alle er litt snurt :P Jeg er glad jeg har iskaffen med meg :) Liker den best..

Har flydd ut og inn i hele dag pga så mye vareleveringer, da ble jeg ekstra frossen, men likte disse ovnene jeg fikk altså :P

Har gjort klart alle papirer til de nye eierne som har overtatt valpen jeg fikk tilbake, og skal innom etterpå og få alt signert :)

Til og med fått skrevet over forsikringen på de alt, og sendt avgårde papirene til dyreidentitet. :)

Skrevet
På dager som jeg gruer meg til og etter netter hvor jeg bare har mareritt om at farfar våkner i kisten og vil ut, så ja. Da starter jeg dagen med cola :)

Okej, så det er trøst involvert. Skjønner. :hug:

Skrevet

Herlig start på dagen med TonjeMs beskrivelse :lol:

...sprengfyrer jeg og venter på mer enn 17 grader inne. Tur er gått, og jeg hostet heldigvis minimalt. Jammen gikk denne influensaen over også.

Skrevet

Blæææh. Jeg er litt svimmel igjen. Liker ikke. Men jeg mistenker at det er fordi Pøbel har stoppet blodtilførselen i beina mine i natt, for jeg våknet med han oppå leggene. Vanligvis ligger han på gulvet, men var visst kaldt i natt.

Kaldt ute er det også. Må komme meg på Biltema i dag og få kjøpt meg en pære. Og kanskje jeg skal se om jeg finner en finlandshette. Hvor får man kjøpt det, tro? Sportsbutikk? Fjeset gjør vondt når man går ute om dagen. Kanskje en sånn en hjelper? Selv om jeg kanskje vil se litt teit ut?

Skrevet
... elsker når halvlitersboksen med yoghurt spretter ut av kjøleskapet slik at både klærna mine, gulvet og veggene blir fullt av yoghurt. Enda bedre er det når man oppdager at det var en viss frøken som, igjen, var der det skjedde, og har yoghurt over hele ene siden. Hva hun har gjort? Hun har selvfølgelig gått langs veggene og lagt seg oppi de rene klærna mine mens jeg skiftet.

Åh, da så du sikkert ca like blid ut som når jeg helte et helt glass med melk ut her om dagen. Hvordan det gikk an vet jeg ikke, men jeg hadde i alle fall melk nedover halve gardinen, i vuggen, på saueskinnet, på teppene og bamsene til Tuva, tre meter bortover gulvet, neddi sprekken i sofaen og UNDER sofaen (har du peiling på hvor slitsomt det er å flytte på hjørnesofa?). :sint_01:

Ååååå nei!! Verdens beste hybelboer skal kjøpe seg leilighet! Er det lov å sabotere slik? Er ikke ofte man er så heldig å får slike fine jenter i leiligheten. Da vet dere det, det blir ledig i løpet av våren.

OG hvor i all verden får jeg tak i varmedress? Jeg må ha den innen helgen

Sparkjøp og FK har i alle fall. Og vil tippe større sportsbutikker, som XXL har.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...