Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Æsj! Mannen ringte og sa at de andre bydde 250 tusen over det han gav, og han dermed ikke kunne by mer på det. Han var litt lei seg, og spurte om jeg var skuffet. Jeg sa neida, for å ikke gjøre han me

Hunden min er HD-friiiiii! Resultatet B tikket inn på dogweb i dag

Nixepixen er pen hun!! BIR-valp i dag :D

Posted Images

Skrevet

Jeg er så glad bilen min er så trofast og starter hver gang på første forsøk, selv hvor kaldt det er, og selv om den har stått stille flere dager (og også uker). Og i dag var den også snill med alle dørene :D

For ja, det er for kaldt for meg (kan jeg også skylde på brune øyne og brunt hår?), og hadde ikke orket noe som irriterte meg i tillegg til det på morgenen i dag.

Nå ser jeg frem til ferie til sydligere strøkt! :D

  • Like 2
Skrevet

Sååååvidt bilen startet idag :P den hostet massivt og startet :P knapt bensin har den også :lol: Ikke fikk jeg parkert på jobb og da ble jeg litt stresset, hundene kan ikke sitte ute i -15 i bilen, men etter jeg fikk hørt med noen så var det en som hadde sin parkeringsplass ledig idag og jeg fikk skviset bilen inn :D lykke!

Skrevet
Okei! Stå opp, tisse, cola.. Røyk! Dusj! Lufte hunder, gå!

Jeg leste at du skulle tisse cola og lurte på hvor mye cola du egentlig drikker....

  • Like 1
Skrevet

... ligger H og sover i vogna si, i yttergangen. -12 og synkende her nå, da blir det sånn, men hun synes heldigvis ikke at det spiller noen rolle, så lenge hun får ligge i vogna.

Jeg drikker kaffe, straks skal klær legges på plass, oppvaskmaskinen tømmes og gulvene tørrmoppes. Sånn går nu dagan.

Skrevet

På plass på kontoret etter en helt fantastisk helg i Oslo. Jeg synes det er så fascinerende åssen en kan eksisterer parallelt med hverandre og tilogm ha noen tilfeldige møter uten å egentlig feste seg ved hverandre pga kontekst og etikk, og så finne hverandre igjen når det passer og så er det bare helt enestående, sånn sett i forhold til vår egen tidslinje. :heart: Sånt blir jeg veldig, veldig takknemlig for.

Vi gikk tur i 3 timer på lørdagsmorgenen, og det var helt fantastisk å se sola komme opp over Bygdøy. Aiko fikk klemt inn litt raptusløping og gøyal-monging, og begge hilste på en småtjukk cavalier som ikke ville være med å leke, enda så fine grevlinglyder Imouto lagde mens hun sto i lekestilling. :lol: Aiko var bare forelska, og logra stille på halen mens hun vaska han litt i øret. Skjønningen min savner sin Milton fra Slottsparken, henne. :wub:

Jeg skulle ønske jeg kunne hatt dem med på jobb hver dag. Det gir meg en så sinnssykt indre ro å se dem ligge og sove og småsnorke på sofaen.

Jeg er forresten blond med grønne øyne og hud som blir brun om sommeren, har det noe å si for kuldetoleransen? :P

  • Like 1
Skrevet
....på jobb.. og fy flate så kaldt det er!! Har varme-vifteovn her, og den står på full guffe på bena, gleder meg ikke til jeg er nødt til å forlate kontoret.. Kan hende jeg tar med meg boblejakka hvis jeg må på utsiden :P

Sitter helt likt :P Men er så uheldig at vi har en stooor port ca 15meter fra meg, og den går opp i tide og utide. Dvs. når kunden kommer for å hente sin flunka nye varebil. Da kommer kulda krypende langs gulvet.

Bilen min startet nesten på første forsøk idag, men jeg var så utålmodig at jeg ikke vente til glødelampen slukna. Men gikk knall på forsøk nummer to :) Men ekke så rart i 19 kalde da, det er ikke bare bare å bo i et kuldesøkk nei. Her på jobb var det "bare" 15 kalde nemlig, og det er 15min hjemmefra.

  • Like 1
Skrevet
Da setter jeg deg på valpeliste :aww:

;)

Gratulerer med A'ene, Toril og Mona! :D

Yey!!!

Grattis til Toril og Mona. Vært på butikken , nå drikker vi kakao. Ask fikk se mamma trylle kokende vann om til snø. Flink mamma. .

  • Like 1
Skrevet

Kjennes på kroppen at jeg har pusset opp hele helga gitt. Aldri så galt at det ikke er godt for noe eller noe sånt? Lille nevø er i full gang med gulvlegging, så når jeg kommer hjem i dag så er det tur med snuppene før møblering av rom. Må huske å kjøpe vinkelkroker så jeg får hengt opp gardinene før jeg møblerer da.

Terminkarakterer ført - de som er klare. Fremlegg og karaktersetting i en K&H-klasse nå straks. Litt småhektisk om dagen kjenner jeg - lurer på om jeg rekker å få huset ferdig på drøyt tre uker...

Skrevet
Kjennes på kroppen at jeg har pusset opp hele helga gitt. Aldri så galt at det ikke er godt for noe eller noe sånt? Lille nevø er i full gang med gulvlegging, så når jeg kommer hjem i dag så er det tur med snuppene før møblering av rom. Må huske å kjøpe vinkelkroker så jeg får hengt opp gardinene før jeg møblerer da.

Jeg gleder meg sånn til å se hvordan det ser ut! :)

Nå er det ukedag igjen. Om jeg har fått lønn, så skal jeg hæren steike meg kjøpe meg en pose Smash.

Skrevet
Jeg leste at du skulle tisse cola og lurte på hvor mye cola du egentlig drikker...

Haha! Ca 2 glass om dagen, så er heldigvis ikke så gale. :lol: måtte ha en "fristende" ting å stå opp til, så fikk kjæresten til å sette frem iskald cola til meg når han gikk * ler*

Akkurat nå sitter jeg i det gamle hovedbygget på Haukeland, revmatologisk avdeling. Håper på å få noen svar, eller rettere sagt. Begynne prosessen for å få svar.

Skrevet

Kaldt ute nei?? PFT... Jeg er Frøyværing! :D

Og så er det alltid like koselig å våkne av at Mana må spy... Hun reiste seg opp og satte seg ved siden av hodet mitt slik at jeg skulle se at hun måtte ut :P Og hadde deeeeeet uttrykket! "Mamma...Jeg troooor... jeg.. må spy..... Uuuuut!" Godt hun ser ifra da :D

Nå venter jeg på baguett.. Det er så godt med løk og skinkesalat på!

Skrevet

Tur ferdig og ingen drepte i dag heller :D Møtte pensjonist gjengen i Gardeleieren og gikk litt med dem. En god miks av begge kjønn i alle aldre :) Uta blir altså helt fjollete rundt settere *ler*

  • Like 5
Skrevet
Haha! Ca 2 glass om dagen, så er heldigvis ikke så gale. :lol: måtte ha en "fristende" ting å stå opp til, så fikk kjæresten til å sette frem iskald cola til meg når han gikk * ler*

Starter du seriøst dagen med cola? Det høres helt sjukt ut for meg! :D Er det vanlig å drikke brus som tørstedrikk om en drikker brus? (Ja, jeg er klar over alle dem som bytter ut vann med brun lett-brus, men jeg oppfatta ikke dette som Pepsi Max). Hvordan blir tenna og emaljen da i så fall?

  • Like 3
Skrevet
.. Ser jeg på hus i Askim og drømmer.

Synd det blir langt til jobb.

Hvorfor akkurat Askim? :lol: Har noen kjentfolk som bor der, synes det er laaaangt :P Men kort vei til Tröckfors i det minste :P

Skrevet
Hvorfor akkurat Askim? :lol: Har noen kjentfolk som bor der, synes det er laaaangt :P Men kort vei til Tröckfors i det minste :P

fordi det er rimelig å bo der :P du får store fine hus og svææære hager til en rimelig pris :P

.. gjorde jeg et forsøk på å begynne å drikke kaffe, brant istedenfor tungen badly... :P rookie mistake :aww:

Skrevet

Ååååå nei!! Verdens beste hybelboer skal kjøpe seg leilighet! Er det lov å sabotere slik? Er ikke ofte man er så heldig å får slike fine jenter i leiligheten. Da vet dere det, det blir ledig i løpet av våren.

OG hvor i all verden får jeg tak i varmedress? Jeg må ha den innen helgen

Skrevet
Ååååå nei!! Verdens beste hybelboer skal kjøpe seg leilighet! Er det lov å sabotere slik? Er ikke ofte man er så heldig å får slike fine jenter i leiligheten. Da vet dere det, det blir ledig i løpet av våren.

OG hvor i all verden får jeg tak i varmedress? Jeg må ha den innen helgen

FK

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...