Gå til innhold
Hundesonen.no

Furry Paws - hundeoppdrett- og treningsspill


Tabris
 Share

Recommended Posts

har fulgt hele greien!

Men var så sykelig mye TEKST! herregud! :P:lol: men bladde igjennom hele og fikk mer penger for å ha sett hele toturialen.

Men da skal du jo ha fått utvidelsen. Det var en del av tutorialen. :)
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 4.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja, eller du kan evnt. få mamman din hekta på spillet...Herrefred, moren min tar helt av, ringer meg stadig vekk, her om dagen kom hun for sent på jobb. Fått et kull, jo!

Skal jeg lage en sonenguild der?

Vi er sjette største guilden der nå.

Posted Images

Det har Nirm skrevet tidligere i tråden, en side eller to siden :)

Så det :) Og ble enda litt klokere når jeg prøvde meg litt frem på den kalkulatoren som ble postet tidligere :)

Fikk forresten også til å beholde en valp og reservere en annen. *prøver seg frem*

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Valpene som blir solgt til "pet homes" forsvinner ut av spillet bare. Så man trenger ikke å tenke på de overhode. Bare husk å reserver valper før de blir solgt, ellers forsvinner alle.

Og ang genetikken er den kalkulatoren som ble posta fin å bruke. Ellers er genetikken en veldig forenklet versjon av reell genetikk (selvfølgelig, det skal være mulig for alle å spille det), men det følger vanlige "regler" som at store bokstaver er dominante og små recessive. HH er da friskt, Hh/hH bærer og hh syke. Hver av helsedelene styres av 6 genpar, 24 tilsammen. 24HH vil da kun gi EEEE valper da, uansett hva de parres med.

Kullstrørrelser er også inne i genetikken der LL er små kull, og lala er store kull.

Noen drev før i hvertfall "genetic labs", og avlet kun på genetikken. Da kunne man finne hunder med gode gener for en rimelig penge på public sale. Greit om man vil fokusere litt på genetikken og få litt framgang i det. Ellers tar det noen generasjoner å få fram 24HH hunder.

Bare disse valpene mine kan bli 12 dager nå, så jeg får stilt de ut, så skal jeg bli fornøyd. :lol:

Edit: Jeg kjøpte meg visst en 23HH Malinois tispe. Hadde en case med å bare har to hannhunder bare, og det blir det lite valper av. :P Jeg ender vel opp med en hel masse hunder igjen. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Michellus

Det er en ting til som jeg ikke skjønner med genetikken da. Hh, bærergenet, la oss si hunden har 24Hh. Det vil da fortsatt ha E på alt da H går over h?

Edit: Det er 7 år siden jeg hadde om akkurat dette i naturfag, so bear with me :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er en ting til som jeg ikke skjønner med genetikken da. Hh, bærergenet, la oss si hunden har 24Hh. Det vil da fortsatt ha E på alt da H går over h?

Edit: Det er 7 år siden jeg hadde om akkurat dette i naturfag, so bear with me :lol:

Ja, men avkommene kan få "feil".. Det slipper du me hunder som har HH..

Sent from my GT-I9100

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan legger jeg til folk? Har skrevet ned alle ID deres, men finner ikke hvor jeg add'er :P

Min ID er 1091495

Inne på den enkeltes hovedside kan man "add friend" om jeg husker rett :)

Edit: la deg til. Og du får det til ved å gå inn på brukerens kennel, inn på "owner", og der kan man legge til :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...