Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har planlagt og skrive inn her lenge, men kom ikke meg igang før nå :)

Jeg har vert her inne i mange år, men har ikke vert aktiv her inne på veldig lenge:)

Så nå synest jeg at jeg skal bli aktiv og derfor også re-introdusere meg.

Jeg heter da Henriette, er 24 år og bor på sunnmøre, er i fulltidsjobb og trivest godt med det.

Bor for tiden i en 100kvm leilighet sammen med en roommate.

Emma er det sikkert mange som husker, henne fikk jeg på grunn av sonen :)

Emma er en nå 7.5 år gammel golden, hun blir gråere og gråere men samtidig mer ungdommelig for hver dag. Finner på nytt sprell hele tiden, men er også så elegant og verdig hele tiden.

Når man ser på henne så ser man rett i sjelen hennes og hun smelter alle på sin vei, spesielt barn :)

IMG_7427_zpsfdedea2a.jpg

IMAG0937.jpg

DSC_0295-1.jpg

Jackie er flatten i huset, hun skulle hit på for avtale, men ble trukket fra avl senere da hun har noen ting som ikke er nødvendig og avle videre på da rasen har så stor base.

Hun er 3,5 år. Jackie er et naturtalent når det kommer til apportering, hun har bare en mor som må bli flinkere og trene. Jackie er som flatter flest, vill og gal, men allikavel så er hun den av mine hunder som er mest kosesyk og går i beina på meg hele dagen. Kan våkne på natten og ikke få puste siden hun ligger opp på hode mitt.

DSC_0276.jpg

IMG_0198-1_zpsc9ee4fff.jpg

IMG_0240_zps779c1769.jpg

Nivea er egentlig ikke min, men hun får vere med her hun også.

Nivea har egentlig ikke en fast plass å bo nå, hun har vert flytta mye innad familie for å finne en plass og bo, men det er en hund som trenger faste regler og rutiner, ellers så blir det veldig mye lyd og stress på henne, og det er omtrendt kun her hos meg og roommaten min hun funker.

Så vi har henne her på prøvetid men tror hun skal få slippe og flytte noe mere nå :)

31373_10150184705355387_2178827_n.jpg

41191_10150235020145387_2004742_n.jpg

41191_10150235020150387_3954717_n.jpg

Så det var litt om meg og mine, så nå skal jeg prøve å bli flinkere å skrive her innge igjen :)

  • Like 5
Skrevet
Hei hei, husker jo deg og jeg har jo også tegnet jentene sine en gang :) . Ler litt av det gjørmebildet!

Haha, ja hun ble "litt" skitten :P

Er faktisk Emma som er på forsiden på den nye boken fra canis som er reklamert helt øverst her ;) Mini her inne som har tatt bildet :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...