Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Status august:

Mål 2013:

Tinka:

- Jeg har egentlig lyst til å ha henne hos meg, men innser at det slaget kanskje er tapt, for hun er veldig høyt verdsatt hos mine foreldre. Uansett skal hun få kose seg slik gamle damer bør, med turer og litt hodebry i blant.

- Hun blir ti år i oktober og jeg innser at hun kanskje ikke har veldig mange år igjen å leve, men jeg håper at hun kan holde seg smertefri (om så med smertestillende) og leve fint også i hele 2013.

Tinka bor hos mamma og pappa og trives med dem og kattepusen. Jeg som bare ser henne hver 3.-4. måned merker dog at hun er i ferd med å bli eldre, ja.

Geo:

- HD/AD-røntges

- Øyelyses

- Gå MH

- Starte i LP1

- Starte i D-spor

- Minst to cert på utstilling

- Gå to kurs

- Vokse opp til å bli en ålreit hannhund som klarer å beholde roen i nye situasjoner

Har sett meg ut et LP-stevne utpå høsten en gang som jeg skal trene litt i mot. Sannsynligvis starter jeg der for erfaringens skyld. Det siste punktet har blitt ekstremt mye bedre i løpet av året, selv om vi fremdeles har litt stress å jobbe med.

Ingvild:

- Få en ålreit sommerjobb i Follo/Oslo (Jobbet i UMB-parken i sommer og trivdes kjempegodt!)

- Fortsette å jobbe jevnt med jussfagene og andre lesefag (Har jobbet veldig bra i vår, men for tidlig å sette strek over det ettersom jeg ikke engang har begynt på årets andre semester.)

- Bli mer ydmyk og lettere å samarbeide med i gruppearbeidsituasjoner, samtidig som jeg beholder evnen til å lede an når det er nødvendig.

- Bruke mindre penger på mat (Må fortsette å være bevisst på dette, men har vært veldig flink nå i sommer i alle fall.)

- Komme meg ut på ski-/sykkelturer to ganger i uka så lenge det er føre for det (Har gjort det hele året så langt og ser ikke noen grunn til at det skal endre seg.)

- Gå fire mil i uka (i sommerhalvåret sykler jeg over alt, så det blir feil å sette særlig mye mer som mål) (Hadde helt glemt dette målet jeg, så jeg har ikke akkurat laget noen statistikk og aner ikke om dette er nådd eller ikke.)

- Komme meg til tannlegen (jeg har utsatt det i snart to år fordi jeg aldri gidder å ta meg råd) (Jeg skal. Snart.)

- Sende minst ti postkort (Har kun sendt fire så langt!)

- Lese minst fem skjønnlitterære bøker (jeg leser så alt for lite) (Har lest tre så langt, så det bør jeg vel klare å få til.)

- Friske opp italiensken min før Roma-tur i juni (Jeg frisket opp litt og fikk snakket en del italiensk mens jeg var der.)

- Drikke minst femten forskjellige typer øl (Lol. Har drukket 66 forskjellige typer så langt.)

Ligger brukbart an med målene så langt altså. :)

  • Svar 89
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

2013: Opsis: - NVCH. Det er lov å håpe på, om vi bare kommer med på en ordinær prøve. - Stilles når hun er i pels, og kanskje få et lite cert? Kanskje? - Utvikle henne som sporhund, få bedre ko

Opprykk til kl3. That's it.

Amiga ble Nuch, var på blodsporkurs, startet i blodspor, gikk MH og ble røntget offisielt. Vann terapi var vi også på. Desverre hadde hun så vondt til slutt at vi avlivde hun august 2012. O

Skrevet

Hiver meg på med et par halvårsmål:

Fly alle B737-800 i SAS sin flåte

Fly over 50 ganger i år

Fly MD80 en siste gang

Tjah :P

Skrevet

Så da prøver vi igjen i 2013 da :

Arla:

Gå blodspor prøve

Bli Nordisk Champion

Tindra:

få et kull i løpet av 2013

Stille ihvertfall 2 ganger

Starte Lp1

Bella:

Gå bruks kurs

Flere Lp kurs

Starte Lp1

Få 2 cert

Meg:

Kynologi kurs og oppdretter kurs

Jaja noe har vi ihvertfall klart og oppnå hittil :innocent:

Skrevet

Issi:

  • opprykk LP3
  • kåringsprøve/ferdelseprøve
  • holde seg frisk

Anette:

  • lytte på kroppen :aww:

Issi er blitt mer syk, har ikke gjort noe, Doffen har reist og Anette hører ikke på seg selv :aww::P

Skrevet

Med tanke på at vi ikke nådde et eneste mål i 2012, så gidder jeg ikke å lage noen for 2013, jeg :P

Vi ligger veldig godt an :aww:

Skrevet

For at ikke nederlaget skal bli så stort idet årsskiftet inntreffer, så går jeg også gjennom nå. :P

Mål 2013

Aiko:

- Opprykk til LP2 - Haha, lov å håpe! :D Forutsetter derimot at en trener med sin kjære hund OG melder på til konkurranser... :P

- Holde seg omgjengelig og gøyal (bare ikke så gøyal at jeg blir grå i håret) Hun er helt fantastisk og har vært det i hele år! Den første våren siden jeg fikk henne at jeg ikke vurderer å avlive henne pga feilstillinga i skjelettet. :heart:

- Trene blodspor - Hun har kanskje gått tre spor i hele år. Det er ikke akkurat å trene...

- Trene bruks - Jeg kommer aldri stil å starte brukskonkurranse med henne uansett, så det gidder jeg ikke å trene til heller.

- Delta på Sølenkurset - Jeg dro til Hellas i sommer, og Aiko og søstra levde det glade liv med tur og kos hjemme i Norge.

- Få starta noen blodsporkonkurranser og ikke nulle - Ikke meldt på til en eneste konkurranse, da dette henger ganske sammen med punkt tre, som ikke akkurat har blitt fulgt opp. :P

Imouto:

- Storcert (og dermed N Se UCH) - Men vi prøver stadig! :lol:

- Bestå utholdenhetsprøve (og få tittel AD) - Hun har slutta å trekke, med unntak av når hun ser fugl langsmed veien. Har derfor ikke meldt på...

- Trene blodspor - Samme som over.

- Få starta noen blodsporkonkurranser og ikke nulle - Samme som over.

- Delta på jakt - Kanskje, kanskje denne høsten...?

- Parring - Overhodet ikke!

Sandra:

- Begynne den møysommelige prosessen med å ferdigstille masteroppgaven - teller det å rydde i bøkene sine og lese gjennom notater og innse at jeg er dritflink og sitter på noe helt strålende som BØR ferdigstilles? JA! :banana:

- Gjennomføre coachingutdannelse - Jeg ser tilbake på et ekstremt lærerikt og spennende halvår.

- Ta litt mer vare på meg sjøl og være litt mindre kreisi dog lady, til fordel både for meg og andre - Jeg har hittil i år gjort veldig masse gøy, både med og uten hunder. :heart:

- Delta på oppdretterskolen i regi av NKK - Satser på å gjennomføre iaff en del før årsslutt.

- Delta på oppdretterseminar i regi av Norsk Shibaklubb - Hadde ikke mulighet til å delta. :(

- Danse mer - Skal tas tak i siste halvdel! :)

- Drikke mer vin - Jeg drikker faktisk ganske mye mer vin. Ca annenhver uke, og flere dager den uka jeg åpner ei flaske.

- Bare spise godteri i ukedagene - Jeg har spist en del godteri, men jeg husker ikke om jeg holder meg til ukedager eller helger, for etter sommeren har jeg knapt spist noe godteri som helst.

- Dersom det blir kull, være en superflink oppdretter for valpene og valpekjøpere - Det blir ikke kull.

Jeg ser at det viktigste målet har blitt nådd. Min elskede Aikos helse er alltid viktigst. :heart:

Skrevet

Så for 2013:

Tahlly

- Stille på flere utstillinger

- Trene mot start i klasse 1 LP, kanskje starte også?

- Gå MH

- Helsesjekk når han er gammel nok

- Prøve på nytt med blodspor

Chili

- Starte opp blodsportrening

- Jobbe med hverdagslydigheten.

Tahlly har blitt stilt noen ganger, med BIR/BIG4 som beste resultat. Vi trener og konkurrerer i LP, og har fått opprykk til LP2 :) Han gikk en fin MH for en ukes tid siden, og planen er røntgen i løpet av september. Blodspor har vi ikke prøvd på, men er godt i gang med bruksspor.

Chili er så vidt startet opp på blodspor, med stor suksess. Jobber stadig vekk med hverdagslydighet, men er usikker på hvor mye som synker inn :P

Er fornøyd så langt :)

Skrevet

So far, no good!

Da har jeg våget å lage meg noen mål, tiltross for at Blondie ikke er svulstefri enda.

Blondie

Napp i Agility
Napp i Hopp
Starte klasse 1 offisielt
Runderingskurs
Forhåpentligvis bli helt frisk

Marie

Figurantkurs
Begynne å studere
Få valp
Reise til Afrika

Jeg skulle liksom starte mye mer agility i år. Det har blitt med 2 konkurranser det :lol: Begge konkurransen var veldig bra da! Hunden har falt på plass, nå må bare eieren følge med her! Noen smålige finpusser i slalomen må til, men jeg tør aldri å trene for mye på den i redsel for at hun skal gå lei den. Men det er konkurranse igjen til helgen, så vi kan jo håpe det skjer noen underverker da om jeg får byttet bort vakten min :) Snart kommer vinteren, og da er det slutt på konkurranser desverre..

Lp 1 har vi startet med suksess :D Kanskje det blir 2 starter i år, vi får se ;)

Det har vært 1 runderingskurs i Bergen i år som jeg har fått med meg, den helgen jobbet jeg/eller Blondie var nyoperert, jeg husker ikke helt. Ikke lett å få gjort så mye med en hund som ble operert i januar og april/mai, og ikke lett å konkurrere eller kurse noe særlig når jeg jobber annenhver helg. Så jeg har vel unnskyldningene på plass!

Men forhåpentligvis så er hun helt frisk da! :D Ingen tegn til flere jursvulster! Så jeg kan følge Sandra og si at det viktigste målet oppnår vi forhåpentligvis :ahappy:

Har ikke sett noen figurantkurs i Bergen i år heller.. Jeg kom desverre ikke inn på studiet mitt :/ Valpedrømmen går høyst sannsynlig i oppfyllelse om 2 uker og 1 dag, jeg er bare SUPERREDD for å jinxe, så jeg stryker den ikke før jeg har valpen i armene mine! Haha :lol:

Reise til Afrika blir det desverre heller ingenting av :/

  • Like 1
Guest Michellus
Skrevet

2013

Angus:

- MH

- FA (hvis skuddfast)

- Excellent på utstilling

- Opprykk til B-spor

- Opprykk til klasse II lydighet

- Bestå ferdselsprøven

- Bestå utholdenhetsprøven

- Miljøtrene i helgene når vi har tid

Tja, noe har vi jo fått til? :lol: FA kommer vi nok ikke til å gjennomføre da han er skuddredd. Jeg tviler også på at det blir noe konkurranser i år da vi trenger mer tid. En del feil ble gjort da han var ung, og dette tar tid å rette opp i. Men vi koser oss læll og har det gøy sammen! Jobber mye med engasjement og belønningsutvikling samtidig som vi kommer oss ut i bymiljø nå og da.

Skrevet

Hadde ingen mål i forrige tråd som jeg kan huske, men jeg hadde jo som mål å stille på utstilling, ta HD-røntgen, øyelyse og gå MH. Alt ble gjennomført! I tillegg klarte vi bronsemerket, det var et pluss

Så nå kan jeg prøve å sette noen mål.

Thorvald:

- få mer struktur på blodspor, trene det oftere

- starte i klasse 1 i LP

- rerøntge hoftene

- starte på og bestå terapihundutdannelsen

- få et cert til på utstilling, prøve i alle fall!

Ellen:

- bli helt ferdigutdannet (noe som vil si; lever den ***** hovedoppgaven, og bestå praksisen)

- få seg jobb!

- ikke låne altfor mye penger av samboer/mamma og pappa frem til jeg får meg jobb

- trene mer.. 2012 var et begredelig år for sånt :(

Får ta en halvveis-oppdatering jeg og!

Thorvald

- mer struktur på blodspor, veeel, vi var flinke litt på våren, nå har det detti ut igjen, så syns ikke jeg kan godkjenne det :P

- gjort :)

- kan strykes, det blir ikke i år pga dårlig tid for matmor

- ingen lykke enda, men har noen utstillinger igjen. Klarte CK på rasespesial da, DET var kult :D

Ellen

- ikke helt der :P

- JA! Jobben fikk jeg i fjor alt da, men begynte å jobbe i år, og det er verdens beste jobb, enkelt og greit.

- det gikk egentlig ganske greit :)

- still getting there :P

Skrevet

Ståa, sånn ca nå! :)

Harly

Lære litt om budføring og feltsøk - Budføring er påbegynt

Gå mer spor - Ja det gjør vi! Kurs har vi vært på også :D

Opprykk til hopp 2 - Check!

Opprykk til agility 2 - Check!

Trene lp 3 øvelser - Mjaaaa, vi trener bittelitt lp, fullstendnig utstukturert da motivasjonen er på bånn.

Stille noen flere ganger i lp 2 Kommer ikke til å skje.

Lykke

Sosialisering og miljøtrening - Check!

Bygge opp en god lekebelønning - Check!

Trene litt lp - Bittelitt baby lp sånn innimellom. Skal ikke skryte på meg at hun kan veldig mye lp relatert nei :P

Trene litt spor - Javisst! Flink er hun og, i min sporskala altså :lol:

Stilles på valpeshow - Check! Skal på sitt tredje og siste valpeshow i september :)

Skrevet

Jeg trodde jeg hadde skrevet ned noen mål for 2013 ett eller annet sted, men det er i alle fall ikke i denne tråden :aww:.

MEN - målene for dette året tror jeg vel var sånn ca dette:

- Bli årets utstilingsbriard

- Bli årets briard i NKK

- Starte i B-spor.

Status så langt:

- Willy leder med 14 poeng på neste mann på lista over årets utstillingsbriarder, og ligger dermed veldig godt an til å vinne

- Willy ligger på topp på lista over årets briard i NKK, men vet ikke hvor mye han leder med

- Vi har ikke startet B-spor - vi har vel knapt nok gått spor utenom på Sølenkurset i sommer. Kanskje til neste år :).

  • 3 months later...
Skrevet

2013:

Opsis:

- NVCH. Det er lov å håpe på, om vi bare kommer med på en ordinær prøve. Ingen blodsporprøve i det hele tatt faktisk, ble ikke prioritert.

- Stilles når hun er i pels, og kanskje få et lite cert? Kanskje? Hun fikk 2 x excellent. Men målet om å stilles er oppfylt i hvert fall!

- Utvikle henne som sporhund, få bedre konsentrasjon. Vi valgte å fokusere på lydigheten i år, på grunn av liten tilgang til sporterreng, så der må vi nesten si nei.

- Komme bittelitt nærmere start i LP.Wohooooo!! Flere kjempefine konkurranser i sommer, men så møtte vi veggen igjen. Men hun har nå opprykket til klasse 2 i hvert fall, det hadde jeg ikke turt å håpe på for et år siden!

- Få henne helt smertefri. Tja.

Klima:

- Hun har mest hemmelige maskotmål. Ikke så mye å skryte av her, men fikk en gjennomkjøring av kl 1 på sonenmesterskapet i hvert fall. Og fikk hedersprisen, det var stas! Ellers har hun utviklet en god lek, og vokst en hel del.

- Pluss litt løping av venstresvinger. Det har hun nå gjort, med tre CKer men ingen plasseringer i BTK.

- HD/AA Nyåret.

- MH Til våren.

Meg:

- Få startet noen LP-konkurranser sånn at jeg har litt trening i å gå konkurranser før jeg plutselig står i VM. Kjipt å komme uforberedt. Forhåpentligvis en eller to bruksstarter også.Mange LP-starter, ingen i bruks.

- Kanskje få tatt denne lappen? :D :D :D

- Ha en fin C i snitt etter de neste semestrene. Fagene som teller til masteropptaket gir meg foreløpig en enda finere B!

2014

Opsis:

- Starte masse i lydighet, forhåpentligvis gjøre henne litt mer stabil og kanskje komme tilbake dit vi var i sommer? Så tar vi opprykket til kl 3 når det kommer.

- Starte i bruks, helst 2 stevner.

- Gå et par blodsporprøver.

Klima:

- Gå noen blodsporprøver.

- Lære seg å tenke litt mer på egenhånd under trening, og gjøre henne litt mer bevisst på hvor de ulike kroppsdelene befinner seg.

- Vurderer å skrive at hun skal lære seg å gå pent i bånd, men da tror jeg at jeg lurer meg selv. Men en hverdagsfot der hun går løs ved siden av meg, det kan vi kanskje klare?

- Bruke mer tid på trekktrening, kanskje ta en tur innom gamle trekkhundklubben?

- HD/AA

- MH

Skrevet

Siden vi ikke helt vet hva vi gjør har vi ikke så mange konkrete mål, men noen må man jo ha :D

- Vise henne på utstilling (med to cert og et res. cert., så må det jo kunne sies å ha gått ganske bra :D)

- Få til fri ved fot 100% (hun går ved foten, men så veldig pent ser det ikke akkurat ut xD)

- Trene lydighet

- Perfeksjonere de kommandoene hun kan, samt lære inn flere (hvilke må vi ta litt etter hvert :P)

- Delta på kurs i hundeklubben / bli aktiv i hundeklubben (valpekurs i Januar, agilitykurs i August. Deltok aktivt på treninger i første halvår, men ble vanskelig på høsten, pga skole, praksis og bilsituasjon)

- Miljøtrene

- Øve på og bli bedre på passering av folk/hunder hun vil hilse på. (ikke noe stort problem, men hun drar litt)

Gikk jo fint detta :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...