Gå til innhold
Hundesonen.no

Oslotreff - romjultreff 27 desember


Recommended Posts

Skrevet

Vi drar til Bergen natt til 28. og leverer Calle til tøfflus før dette. Vet ikke hva vi har avtalt, om vi har avtalt noe, men kan jo hende vi kan hive oss med, så blir Calle med tøfflus hjem etter på :)

  • Svar 110
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mtp at jeg er hos Lill er jeg nok med jeg og

Hva med at man slår camp et sted, så kan de som vil bli, og de andre gå en runde og komme tilbake til stedet, så kan vi lage bål, grille og kose oss der?

Jeg synes det er litt sånn derre tett på veien jeg da men.

Skrevet

Hvis jeg får skyss innover kommer jeg den 27 orker ikke dra med meg 3 hunder på toget..Evt hvordan kommer man seg fra Oslo til treffet egentlig?

tbanen går til røa, der kan jeg plukke deg opp :) går også buss opp hit.

Skrevet

Ingen som har mulighet på lørdagen?

Jeg er dessverre en av dem som jobber og kan da ikke komme :(

Og jeg vet av erfaring at dersom hovedtreffet er fastsatt en dato så kommer det sjeldent så mange den andre dagen.

Nå på lørdag? Kan vi evt. være med.

I Romjula er vi borte.

Skrevet

Nå på lørdag? Kan vi evt. være med.

I Romjula er vi borte.

Tja nå på lørdag er også en mulighet :) Men tenkte i hovedsak på i julen, men tenkte som sagt ikke på utstilling. Nå til helgen har jeg jo ikke hund da.

Skrevet

Jeg er med den 27 :) tror gamlemann liker best å ikke gå sånn alt for langt, men så kan jeg jo alltids dra med meg heeler jenta også, så blir det litt mer futt i gjengen min :)

Skrevet

Tja nå på lørdag er også en mulighet :) Men tenkte i hovedsak på i julen, men tenkte som sagt ikke på utstilling. Nå til helgen har jeg jo ikke hund da.

Du må jo skofte jobben for å dra på treff! Hunden først :lol:

  • Like 1
Skrevet

Jeg blir med den 27. :)

Ikke frislipp på mine, men trening tenker jeg det blir. Og/ellet tur. Grilling hørtes supert ut!

Skrevet

Da blir det faktisk to brune skrangleverk for Calle-mannen skal jo feire romjul og nyttår sammen med oss han, hurra :D

Imouto blir helt skjelven i hjertet sitt av tanken på BÅDE Mocca og Calle på en gang. :lol::heart: Men jeg jobber den dagen.

Skrevet

Imouto blir helt skjelven i hjertet sitt av tanken på BÅDE Mocca og Calle på en gang. :heart: Men jeg jobber den dagen.

Men vi kan jo få til en tur sammen en gang, oss, tøfflus, og deg! :)

  • Like 1
Skrevet

Har vi noe tidspunkt for dette treffet? Nei? Da foreslår jeg kl 12, fin fin tid da gitt! :D

Hvem er du og hva har du gjort med Margrete?

Hilsen hun som ikke får lov å komme et minutt senere enn 10 om hun skal på tur med nicket over og det er sent nok sier samme nicket.

*men jeg protesterer ikke altså*

Skrevet

Hvem er du og hva har du gjort med Margrete?

Hilsen hun som ikke får lov å komme et minutt senere enn 10 om hun skal på tur med nicket over og det er sent nok sier samme nicket.

*men jeg protesterer ikke altså*

Ferie jo! Selv jeg tar det litt mer med ro da. Dessuten har jeg to andre som skal luftes først, så vi slipper å ha med de to å gjøre :P

  • 2 weeks later...
Skrevet
Får jeg væ'me'? Bompedoberen er fjortis og mongo, men kan godt leke med litt større damer for eksempel..? Det beste for oss er nok å gå tur, da blir det ikke så intenst - også er jeg heeeelt med på bål :)

Jeg jobber i nærheten så kan hver dag før/etter jobb - eller i helger. I julen er jeg fri og frank når som helst.

Bella vil sikkert være med og bumpe litt :angel:

Da ser det ut som tannverken er på vei tilbake(bank i bordet) så da har jeg lurt med meg Dante(er ny) her inne med sin Bc valp..Er det noen som har adresse til der vi skal være og ca hvor lang tid vi bruker fra Drammen??

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...