Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg innser at jeg har skikkelig lite bilder av meg og hundene MINE, jeg har faktisk ikke bilde av meg og minsten i det hele tatt (som jeg vet om i hvert fall). Her er i alle fall noen jeg fant frem, men de er slettes ikke nye.

Venus og meg:

16840_106032709413484_4485250_n.jpg

Major og meg:

18540_107959762554112_6538246_n.jpg

  • Like 3
  • Svar 117
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Veldig ferskt bilde av jentene og meg

Nå har jeg endelig av meg og begge mine to: Også ett av meg og sjelehunden da:

Posted Images

Skrevet

Jeg har faktisk heller ikke mange bilder av nypelsen og meg. Det meste er bare av ham. Her er det jeg fant:

2012-11-15184539-1.jpg

Ikke rare greiene, jeg får ta noen flere bilder av oss begge. :P

  • Like 2
Skrevet

Pajko og jeg i sommers

391371_10151963462375456_797966867_n.jpg

Pajko og jeg da han var en lille valp :wub:

18536_443514110455_3280848_n.jpg

Her er han ca. 1 år, tror jeg nok

75129_10150301265550456_4788324_n.jpg

November sidste år

377828_10150927116085456_518027920_n.jpg

Og de sidste fra starten af december i år :wub:

67655_10152284549325456_1287400695_n.jpg

65188_10152284602710456_853707041_n.jpg

  • Like 6
Skrevet

Marvin og jeg koser oss på hytta

post-4287-0-09134900-1355255927_thumb.jp

Vi får opprykk i Stokke
post-4287-0-62786100-1355256450_thumb.jp

Dany og jeg lager show på Sonenmesterskapet i år

post-4287-0-92757400-1355256964_thumb.jp

Marvin og jeg på Sonenmesterskapet i år
LP2.jpg

Dany og jeg koser oss på fjelltur
DanyogmegiSoslashlen.jpg

Marvin og jeg i Paris i fjor. Her slapper vi av i parken ved Eifelltårnet
Paris.jpg


Danger Mouse går sitt første spor på Sølenkurset i år

Danysoslashlen.jpg

Pass av Talli og valpene, her er Dany 5 uker
IMG_3776.jpg

Marvin har gått en fin MH med 1 på skudd
IMG_4638.jpg

Lille mus og mamsen
Danyogmeg2.jpg

Skrevet

Det finnes ikke så mange bilder av meg i det store og hele, men kom på et bilde som SEC sendte til meg her i høst :)

Ikke alle hundene er mine altså (bare de to øverste) :P

IMG_0257-1.jpg

Fra toppen er det altså Birk, meg (hvis noen var i tvil), Pippi, Winnie (min søsters whippet), Imouto og Aiko

Skrevet

Det finnes ikke så mange bilder av meg i det store og hele, men kom på et bilde som SEC sendte til meg her i høst :)

Ikke alle hundene er mine altså (bare de to øverste) :P

IMG_0257-1.jpg

Fra toppen er det altså Birk, meg (hvis noen var i tvil), Pippi, Winnie (min søsters whippet), Imouto og Aiko

"Ikke alle hundene er mine altså" - neida, for du har de to og tre til eller noe? :lol:

Skrevet

"Ikke alle hundene er mine altså" - neida, for du har de to og tre til eller noe? :lol:

:lol: Litt teit skrevet av meg kanskje :lol: 4 til har jeg :innocent:

Edit: 2 av de 4 er jo gubben sine da, så jeg har to til hvis man tenker sånn :angel:

  • 1 year later...
Guest lijenta
Skrevet

HAr ingen bilder av meg og hund. er jeg på noen arrangemang så havner jeg altid utenfor bildet eller i skyggen av andre :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
    • Heisann!  Vi venter på valp og jeg har veldig lyst til å gå valpekurs (potensielt også flere kurs) - vi holder til på Østlandet, like utenfor Oslo. Av de som dukker opp når jeg googler er Oslo Hundeskole og Norges Hundeskole. Begge har avdelinger ved Asker og Bærum som er det som blir mest aktuelt for vår del. Vil noen komme med tips til hvilken vi bør velge? Har du personlig erfaring eller preferanser? 😊 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...