Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Siri liker ikke katter , så hun er absolutt frikjent !! Juhu !!

Du er fantastisk soppen !! Jeg fikk veldig lyst på kyllingsuppe da...

  • Like 1
  • Svar 826
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ganske tydelig at dette forumet har flest kvinnfolk, ALLE vil ha bilde av RunkePer! Her er han sist jeg så han, klarte til og med å skremme en hund i skogen!

Egentlig finner jeg bare bilder på google og faker alt mulig! Marvel også. Egentlig bor jeg i Sveits og er mann!

Woho, dette lovar godt . ØYH! Kva har eg sagt om å publisere det biletet der!?

Skrevet

Skumle skumle julekrim. Katter er bare søte på youtube - synes nå jeg. ;)

Jeg er mektig imponert over kreativiteten og skriveferdighetene til Soppen. Ikke skjønner jeg hvordan hun får det til, 24 kapitler i en skikkelig skummel julekrim på toppen av julestell og julestress. Jeg synes virkelig hun fortjener en premie hun også! :)

  • Like 6
Skrevet

:lol: Snoppen, du er fantastisk!

Jeg tror ikke det er katteoppdrettere forresten :aww: Jeg tror fortsatt det er soniser..

Skrevet

Mel: Det satt to katter på et bord (Kvirrevirrevitt bom bom)

Det satt no’n katter i et hus

Kvirrevirrevittbom bom

Så sa den ene: hør nå pus

Kvirrevirrevittbom bom

Soniser de skremmes må

Kvirrevirrevirrevirrevitt bom bom

Vi napper nissen og gjør det nå

Kvirrevirrevirrevirrevitt bom bom

De snek seg ut en desembernatt

Kvirrevirrevittbom bom

Mot sonens julehus de tok fatt

Kvirrevirrevittbom bom

De stjal en nissemann med seg

Kvirrevirrevirrevirrevitt bom bom

Og soniser sto der veldig lei

Kvirrevirrevirrevirrevitt bom bom

Men soniser er ingen flopp

Kvirrevirrevittbom bom

Med hund og hår de sporet opp

Kvirrevirrevittbom bom

Men da var katt og nisse dratt

Kvirrevirrevirrevirrevitt bom bom

Og jorden den var helt forlatt

Kvirrevirrevirrevirrevitt bom bom

For dommedagen kommet var

Kvirrevirrevittbom bom

Og soniser var long gone far

Kvirrevirrevittbom bom

Og mer vet vi ikke nå

Kvirrevirrevirrevirrevitt bom bom

Så følg du med og vi lyt sjå

Kvirrevirrevirrevirrevitt bom bom

  • Like 10
Skrevet

Jeg lurer nå litt på denne Tøfflus jeg da... :teehe: Hun skriver jo så treffende sanger hele tiden :P

Skrevet

Tøflus er go' :)

Jeg tror heller ikke det er kattemenneskene.. Godt at dommedag ikke ble noe av da. Hadde vært litt kjipt om krimmen endte i massedød all over :P

Skrevet
Det er jo selvfølgelir Siri som har sladret til kattefolkene. Hun er jo lokal kjent! Og etter hun flyttet dit så har hun jo blitt litt eksentrisk... Say no more....

Godseierinnen! Såklart - det er sikkert hennes hytte også, bare at ingen andre vet om det enda. Det forklarer jo alt - igjen!

Skrevet

Herreguud herreguuud!! JEg har jo ikke fått lest krim eller fått kommentert her i tråden jo.. Hus, hjem og katter er jo helt forsømmet stakkar.. ( eller skulle vi ikke dele at man har katt? shit! )
Men jeg er jo *tante* til en skokk med hunder da :D kremt....

Men soppen er fantastisk! Ingen som har en bedre eller like god skrivesopp som vi har altså :D

Skrevet
Yayy go 2ne! Kast dem ned trappa :lol: .

Eventuelt knerta noen ned trappa for å legge skyld over på denne stakkars livløse personen!

Hæ, jeg? Jeg er da ikke noe kattemenneske, katta mi ville ikke bo hos meg en gang hun :aww:

Skrevet

Nå ler jeg godt her :-) Men det var på tide at noen ble tatt, kanskje vi finner nissen til slutt også? Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...