Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I dag er det 3 uker siden første parring (hadde frivillig parring på dag 15 og dag 16 med heng i 20 min på begge). Era drikker mye mer enn vanlig, prøver å stjele alt hun kommer over av mat, leker mindre med Risk og tar det roligere på tur, i tillegg kastet hun opp i gårkveld og nå i kveld, så alt tyder jo på at hun er drektig :) Skal på UL med henne på torsdag, så da får vi se :)

Her er i hvert fall magebilde av henne fra i dag og Era pleier ikke å ha sånn bul på magen!

020-9.jpg

  • Like 4
  • Svar 499
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da har vi vært på ul og den viste *trommevirvel* Det blir valper i desember!! :-D

For en natt det har vært! De tre første valpene kom mellom 19.30 og 20. Så var det et opphold til 20.50. Disse valpene kom lekende lett og vi trengte bare sitte og observere. Så gikk det 1 time og 30

Dagens glade! Fate har lagt på seg 12 gram siden i morges!

Skrevet

Litt vanskelig å se, har du et stå bilde av henne?

ut i fra tegnene så må hun jo enten være drektig eller veldig innbildt. Noe er hun ihvertfall :lol:

Skrevet

Jeg tipper det er prikkebabyer inni der! Jeg tror faktisk det er 8 :fear:

Vitti at du sier 8 egentlig! Era er fra et kull på 8 og Nico fra et på 9 :)
  • Like 1
Skrevet

Litt vanskelig å se, har du et stå bilde av henne?

ut i fra tegnene så må hun jo enten være drektig eller veldig innbildt. Noe er hun ihvertfall :lol:

Har ikke ståbilde av henne fra denne uken, men man ser ikke så mye når hun står hehe. Skal prøve å få tatt i morgen, men trenger hjelp til å ta det! Era kan ikke stå i ro så lenge skjønner du for hun må jo få maaat! :D
Skrevet

Har ikke ståbilde av henne fra denne uken, men man ser ikke så mye når hun står hehe. Skal prøve å få tatt i morgen, men trenger hjelp til å ta det! Era kan ikke stå i ro så lenge skjønner du for hun må jo få maaat! :D

Dårlig servering hjemme hos dere? :P

Skrevet

å hellan :heart: jeg SKAL ha en prikk en gang, men bare vet ikke når..

Hvor mange bebiser håper du på da? Jeg tror det kommer 9-10 stk jeg.

Skrevet

Jeg håper på 8 stk :) 5 tisper og 3 hannhunder! 3sorte tisper og 2 brune tisper og 2 brune hannhunder og 1 sort hann. :angel:

Ingen her ingen som tipper farge også da?? Både brun og sort kan komme :D :D

Skrevet

Hehe! Begge farger kan komme ja, da mor er brun og far er sort :-)

Jeg håper jo det kommer flest tisper jeg da :-) 8 er vel et fint tall :-)

Skrevet

"Bul" på magen så tidlig betyr helst falsk drektighet. De andre symptomene du nevner, kan bety både ekte og falsk drektighet. Den dagen du ser blank, seig utflod kan du rope hurre. Magen vokser i bredden, ikke i dybden, og i hvertfall ikke så tidlig. Det er lett å stirre seg blind på enparret tispe, men det gjelder å ha litt tålmodighet. ved 4 uker skal du se tydelig forandring på pattene, de blir større og mer rosa, og strutter litt.

Skrevet

Er det noen der, er de veldig velkommen, er det ikke noe der, er det greit det og :-) skal som sagt på ul på torsdag så får vi se :-)

Jeg laget tråden for at dere skulle få gjette om det er eller ikke :-)

Skrevet

Hehe! Begge farger kan komme ja, da mor er brun og far er sort :-)

Jeg håper jo det kommer flest tisper jeg da :-) 8 er vel et fint tall :-)

Med mindre Nico er dobbelt sort da :P

Jeg tror Casper og får ca 8 valper, nå har de lik mage :lol:

9.

3 tisper, 6 hannhunder. 7 sorte og 2 brune.

(Må kanskje forandre svaret mitt etterhvert som synskheten min tuner seg inn.)

Skrevet

"Bul" på magen så tidlig betyr helst falsk drektighet. De andre symptomene du nevner, kan bety både ekte og falsk drektighet. Den dagen du ser blank, seig utflod kan du rope hurre. Magen vokser i bredden, ikke i dybden, og i hvertfall ikke så tidlig. Det er lett å stirre seg blind på enparret tispe, men det gjelder å ha litt tålmodighet. ved 4 uker skal du se tydelig forandring på pattene, de blir større og mer rosa, og strutter litt.

Jeg har hatt tispe med innbildt som det har kommet utflod fra, så dem trenger ikke å være drektig for det om. Spurte tilogmed veterinæren, og det var "normalt"

Selvfølgelig er det prikke bebbiser der!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...